Connect with us


Dünya'dan Haberler

DSÖ: “Türkiye’nin Sağlık Bakanlığından Açıklama Bekliyoruz”

Sağlık bakanının “her vaka hasta değildir” açıklamasının ardından sağlık bakanlığıyla iletişime geçen Dünya Sağlık Örgütü, Bakanlıktan açıklama beklediklerini belirtti.

Zaman:

Tarih:

DSÖ: "Türkiye'nin Sağlık Bakanlığından Açıklama Bekliyoruz" Sağlık bakanının "her vaka hasta değildir" açıklamasının ardından sağlık bakanlığıyla iletişime geçen Dünya Sağlık Örgütü, Bakanlıktan açıklama beklediklerini belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü, Türkiye’de gündem olan covid-19 tanısı ile ilgili açıklamalarda sonra Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ile iletişime geçtiğini ve bir açıklama beklediğini aktardı. Birçoğunuzun da bildiği gibi geçtiğimiz yılın son aylarında ortaya çıkan virüs, kısa sürede tüm dünyayı sarmış ve birçok ülkede adeta felakete sebep olmuştu. Ülkemizde de geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan virüs, maalesef binlerce kişinin ölümüne sebep oldu.

Fakat genel olarak baktığımızda Türkiye, diğer ülkelerdeki virüs oranlarına göre çok daha iyi durumdaydı. Bugüne kadar ülkemizde 320 binden fazla kişi covid-19’a yakalanırken, 8.262 kişi de maalesef hayatını kaybetmişti. Durum böyleyken ülkemizde büyük bir kesim, covid-19 verilerinin yanlış aktarıldığını ve yayınlanan verilerin doğruyu yansıtmadığını gündeme taşımaya başladı.

Uzun bir süre devam eden ve yavaş yavaş ortaya çıkan durum, sonunda sağlık bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklama ile adeta gündeme bomba gibi düştü. Vakaların aslında çok daha fazla olduğu iddiaları hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı itiraf niteliğindeki açıklamalarda “her vaka hasta değildir” ifadelerine yer vermiş, konu bir anda gündemde bomba gibi yer bulmuştu. Ülkemizde gündem olan durum, yurt dışında da gündeme geldi.

Benzer içerik:  Hakaret Dolu Trump-Biden Yayını, 30 Milyon Kişi Tarafından İzlendi

DSÖ: Türkiye Sağlık Bakanlığı ile İletişimdeyiz

DSÖ: "Türkiye'nin Sağlık Bakanlığından Açıklama Bekliyoruz" Sağlık bakanının "her vaka hasta değildir" açıklamasının ardından sağlık bakanlığıyla iletişime geçen Dünya Sağlık Örgütü, Bakanlıktan açıklama beklediklerini belirtti.

Birçok ülkenin covid-19 sürecinde oldukça düşük vakalar olması sebebiyle güvenle baktığı Türkiye’de adeta itiraf niteliğindeki bu açıklamaların yapılması tabii ki dikkat çekti. Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ), konuyla ilgili ülkemizin sağlık bakanlığı ile iletişime geçtiklerini, durumla ilgili ek açıklamalar beklediklerini açıkladı. Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Basın Sözcülüğü, konuyla ilgili açıklamalarında “Durumla ilgili ek açıklama için şu anda Türkiye Sağlık Bakanlığı ile iletişim halindeyiz ve daha fazla bilgi elde edildikçe sizi bilgilendireceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Mart ayından bugüne kadar açıklanan vakaların tüm pozitif vakaları değil, yalnızca hastalık semptomları gösteren kişileri kapsadığı resmi olarak açıklanırken, bununla birlikte covid-19 tablolarındaki günlük vaka sayısı bölümü de “günlük hasta sayısı” olarak değiştirildi.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir