DSÖ, Coronavirüs ile Mücadele Etmek İçin TikTok Hesabı Açtı

 DSÖ, Coronavirüs ile Mücadele Etmek İçin TikTok Hesabı Açtı

Hızla yayılarak dünyaya tehlike saçan Corona virüsü, Dünya Sağlık Örgütü‘nü (DSÖ) de harekete geçirdi. DSÖ, Corona Virüsü ile mücadele etmek için TikTok hesabı açarak bilgilendirme videoları yayınlamaya başladı.


İlginizi Çekebilir: Amazon, Corona Virüsü Sebebiyle Fiyatı Artan 1 Milyon Ürünü Kaldırdı

Geçtiğimiz günlerde Corona virüsünü küresel olarak “en yüksek düzeyde” riskli olarak ilan eden Dünya Sağlık Örgütü, Corona virüsüyle mücadele etmek için bir çok sosyal medya hesabı üzerinden bilgilendirici içerikler paylaşıyor. Bu paylaşımların yetersiz kalabileceğini düşünen DSÖ, son olarak dünya üzerinde kullanımı oldukça artan sosyal medya uygulaması TikTok’a da kayıt oldu.

Geçtiğpimiz saatlerde ilk videosunu yayınlayan DSÖ, TikTok kullanıcılarını Corona Virüsünden korumayı amaçlayan bilgilendirici bir video paylaştı. Size güvenilir ve zamanında halk sağlığı bilgisi sunmak için TikTok’a katılıyoruz. İlk yazımız: Kendinizi #koronavirüsten nasıl korursunuz ? başlığıyla videoyu yayınlayan DSÖ, ilk videosu ile 100 binden fazla beğeni aldı.

İlgili İçerik  TikTok, 2019 Yılında 300 Milyon TL'lik Rekor Gelir Elde Etti

Dünya Sağlık Örgütü TikTok Videosu


@who

We are joining @tiktok to provide you with reliable and timely public health advice! Our first post: How to protect yourself from ##coronavirus ?

♬ original sound – who

Corona Virüsü Son Durum (29.02.2020)


Rusya Büyükelçisi: Corona Aşısı Bulundu, Testler Olumlu
  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 85.409
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 2.933
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 39.692

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın