Connect with us


Sosyal Medya

Donald Trump’ın Twitter Hesabı Hacklenince, Kullandığı Garip Şifre de Ortaya Çıktı

ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabının hacklenmesiyle birlikte kullandığı garip şifre de ortaya çıktı. İşte Donald Trump’ın Twitter’da ve LinkedIn’de kullandığı garip şifreler…

Zaman:

Tarih:

Donald Trump'ın Twitter Hesabı Hacklenince, Kullandığı Garip Şifre de Ortaya Çıktı ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter hesabının hacklenmesiyle birlikte kullandığı garip şifre de ortaya çıktı. İşte Donald Trump'ın Twitter'da ve LinkedIn'de kullandığı garip şifreler...

Amerika Birleşik Devletlerinin son zamanlardaki en çok konuşulan isimlerinden biri olan Donald Trump, hackerların en büyük hedeflerinden biri haline geldi. Dünyanın en çok konuşulan isimlerinden biri olan Donald Trump, bu süreçte hackerların da hedefi haline geldi. Hem Rus hackerlar, hem de Trump karşıtı ABD’li hackerlar tarafından adeta hedef tahtasına yerleştirilen Donald Trump, başkan olduğu süreçte siber saldırılardan kurtulamadı.

Bu süreçte sosyal medya platformlarının güvenlik önlemleri sayesinde Donald Trump’ın hesapları korunabilse de, ortaya çıkan bilgilere göre bu hiç de Trump’ın umurunda olmadı. Saniyede milyonlarca şifreyi deneyebilen mekanizmalara rağmen şifresini oldukça garip ve basit bir şekilde belirleyen Donald Trump’ın Twitter hesabı, geçtiğimiz zamanlarda hacklendi.

Hollandalı siber güvenlik uzmanı Victor Gevers, aslında Donald Trump’ın Twitter hesabına çok basit bir şekilde sızmayı başardı. Siber güvenlikçi Victor Gevers, Donald Trump’ın Twitter hesabına sızmak adına şifresini tahmin etmeye ve denemeye başladı. Gevers, sadece beşinci denemesinde Donald Trump’ın hesabına erişmeyi başardığını söyledi. Donald Trump’ın oldukça basit bir şifre kullanması, Twitter hesabının şifresini sadece beşinci denemede ortaya çıkardı.

Donald Trump’ın Twitter Şifresi

Donald Trump'ın Twitter Hesabı Hacklenince, Kullandığı Garip Şifre de Ortaya Çıktı ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter hesabının hacklenmesiyle birlikte kullandığı garip şifre de ortaya çıktı. İşte Donald Trump'ın Twitter'da ve LinkedIn'de kullandığı garip şifreler...

Donald Trump’ın Twitter hesabına sızmayı başaran siber güvenlik uzmanı Victor Gevers, ardından şifreyi bulduğunu hemen ilgili yetkililere bildirdi. Gevers, ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter şifresinin maga2020! olduğunu belirtti. Oldukça basit bir şifre kullanan Donald Trump, bu şifreyle hackerlardan nasıl korunmayı düşündü bilinmiyor.

Benzer içerik:  Altın Kaplama PlayStation 5 Ön Satışta: İşte Fiyatı

Ayrıca bu, Trump’ın LinkedIn şifresinden daha zor bile denebilir. “Kovuldun“, yani “yourefired” kelimesini sıklıkla kullanan Donald Trump, LinkedIn hesabının şifresini de direkt olarak yourefired yapmıştı. Bu şifre, yine Victor Gevers tarafından 2016 yılında ele geçirilmişti. Sosyal medya hesaplarında çok kolay şifreler tercih eden Donald Trump, sosyal medya platformlarını da zor durumda bırakıyor. Diğer bir yandan daha önce Twitter, bu gibi durumları aşabilmek adına mavi tikli kişilere 2 faktörlü kimlik doğrulamayı zorunlu kılacağını belirtmişti.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir