Donald Trump, SpaceX Reklamıyla Eleştiriliyor

ABD Başkanı Donald Trump, seçim kampanyasında SpaceX'in görüntülerini kullandığı için büyük tepkilerle karşılaştı.
 Donald Trump, SpaceX Reklamıyla Eleştiriliyor

Son günlerde George Floyd ölümünden sonra ayaklanan halka karşı oldukça sert ifadeler kullanan ve büyük bir tepkiyle karşılaşan ABD Başkanı Donald Trump, bu sefer de seçim kampanyası için hazırladığı reklamlar ile eleştiri yağmuruna tutuldu.

ABD Başkanı Donald Trump, yakında yapılacak olan ABD Başkanlık seçimleri için hazırladığı reklam kampanyalarında SpaceX‘in uzay yolculuğu görüntülerini kullanmıştı. Yabancı haber kaynaklarında SpaceX ve NASA çalışanlarının bu reklam kampanyasını eleştirdiği ve tepki gösterdiği belirtilirken, imza kampanyası bile başlatıldı.

Donald Trump’ın seçim kampanyası için “kendi başarısıymış gibi” SpaceX görüntülerini kullanması binlerce kişinin tepkisini çekerken, imza kampanyası da kısa sürede birçok kişi tarafından imzalandı. Çok kısa sürede 8.500’e yakın kişi tarafından imzalanan kampanyada, Donald Trump’ın seçim kampanyaları kapsamında kendi başarısı olmayan görüntüleri kullanmaması gerektiği söyleniyor. Change.org’daki ilgili reklam kampanyasına buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

İlgili İçerik  Borsalar Corona Virüsü Sebebiyle 30 Trilyon Dolar Zarara Uğradı
Donald Trump, SpaceX Reklamıyla Eleştiriliyor

İlgili reklam videosunda Donald Trump, 2 NASA çalışanının uzaya gönderildiği SpaceX görüntülerini kullandı. Bu başarının sadece 1 kişinin ismiyle anılmasına tepki gösteren NASA ve SpaceX çalışanları, bu başarı üzerinde bir çok eski ABD başkanının da payı olduğunu öne sürdü. SpaceX’in uzaya gönderdiği 2 astronot,  NASA Ticari Mürettebat Programı kapsamında gönderilmişti. İmza kampanyasına göre bu program, Obama döneminde başlamıştı. Ayrıca bu programın tarihinin George Walker Bush dönemine kadar gittiği belirtildi.

Reklamı hazırlayan ekip herkese açık görüntülerin derlendiğini ve reklamın o şekilde oluşturulduğunu belirtti. Ayrıca ilgili videolar sosyal medya platformlarından da kaldırıldı.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın