Donald Trump, Parazit Filmine Ateş Püskürdü

 Donald Trump, Parazit Filmine Ateş Püskürdü

ABD Başkanı Donald Trump, 2020 yılı en iyi film dalında Oscar ödülü alan Parasite filmine, ve o ödülü verenlere ateş püskürdü. Trump, “Akademi ödülleri bu yıl ne kadar da kötüydü, izlediniz mi?” diyerek Oscar ödülleriyle alay etti.


İlginizi Çekebilir: Trump, Greta’yı Ti’ye Aldı: Öfke Kontrol Sorunu Var

Güney Kore yapımlı Parasite filmi, ilk kez İngilizce olmayan bir film olarak En İyi Film Oscarı almayı başardı. 6 dalda Oscar adayı olan Parasite filmi, toplam 4 Oscar almayı başardı. En İyi Film, En İyi Uluslararası Film, En İyi Yönetmen, En İyi Orjinal Senaryo konularında Oscar ödülü alan Parasite (Parazit) filmi, ABD Başkanı Donald Trump’ın da hedefi haline geldi.

Trump, Colorado eyaletinde düzenlediği seçim mitinginde Oscar ödüllerini ele aldığı konuşmasında Güney Kore yapımlı Parazit filmine de ateş püskürdü.

Oscar ödülleri bu yıl ne kadar da kötüydü, izlediniz mi?” şeklinde konuşmaya başlayan Trump, ödül anonsunu taklit ederek “Ve ödülü kazanan Güney Kore’den bir film!” şeklinde devam etti.

“Güney Kore ile yeterince ticari problemimiz zaten var, bir de Oscar verdiler, Bu da nereden çıktı?” şeklinde konuşan Trump, öyle görünüyor ki bu ödülü verenlere çok içerlenmiş.

İlgili İçerik  Mark Zuckerberg, Twiter'ı Üstü Kapalı Şekilde Eleştirdi

Parazit Yapımcısından Trump’a Cevap Geldi


Filmi altyazı ile diğer ülkelere dağıtan ve ABD dağıtımcısı olan Neon şirketi, Trump’ın bu açıklamalarından sonra Twitter’dan cevap verdi. Filmin Uluslararası dağıtıcı şirketi Neon, yaptığı Twitter paylaşımında; “Bu durum anlaşılabilir. Trump okuyamıyor.” dedi. Şirket’in attığı Tweet kısa sürede 250 bin beğeniyi geçti.

Parazit Filminin Konusu


Bong Joon-ho’nun hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini yaptığı bu film 2019 Güney Kore yapımlı bir dram/gerilim ve kısmen komedi filmi. Film’de, “Kim” ailesi işsizdir fakat çok beceriklilerdir. Kim ailesinin tüm üyeleri gizlice, çok zengin olan Park ailesinin evine sızar. Kim ailesi, ingilizce öğretmenliği, hizmetçilik, resim öğretmenliği gibi görevlerle sızdığı Park ailesini ele geçirmeye çalışırlar. Fakat onların üstün becerisi, her şeyi saklayabilmelerine yetmez.

Parazit Filminin Fragmanı


İlginizi Çekebilir: Elon Musk, 2019’da En Sevdiği Filmin Parazit Filmi Olduğunu Söyledi

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın