Donald Trump, Greta’yı Ti’ye Aldı: Öfke Kontrol Sorunu Var!

 Donald Trump, Greta’yı Ti’ye Aldı: Öfke Kontrol Sorunu Var!

ABD başkanı Donald Trump geçtiğimiz günlerde kırdığı bir günde 105 tweet rekorunu 123 tweet ile tekrardan kırdı. Günlük en fazla tweet atma rekorunu yineleyen Trump, bir çok konu üzerine tweet paylaşımında bulundu. Bunlardan en çok dikkat çeken ise iklim aktivisti Greta Thunberg ile ilgili attığı tweet oldu.

Oldukça dikkat çeken ve marjinal hareketlerde bulunan ABD başkanı yaptığı bir çok paylaşımla tepki çekmeyi başarıyor. Twitter’ı en aktif kullanan başkanlardan olan Trump, bir gün içerisinde 123 tweet atarak kendi rekorunu yineledi.

Bu tweetlerden birisinde ise ünlü iklim aktivisti Greta Thunberg’e atıfta bulundu. Öfkeli konuşmalarıyla bilinen ve ülkemizi BM’ye şikayet etmesiyle ülkemizde de tanınan Greta Thunberg, Donald Trump tarafından eleştirildi. Genç aktivist’in Trump’a sinirli ve öfkeli şekilde baktığı bir video’nun viral olmasından sonra video Trump’a kadar ulaştı ve Trump konu hakkında açıklama yaptı.

Trump: Greta Öfke Kontrolü Üzerinde Çalışmalı

Greta Öfke Kontrolü Üzerinde Çalışmalı
Greta Öfke Kontrolü Üzerinde Çalışmalı

Greta’ya atıfta bulunan Trump şunları söyledi;

“Çok gülünç bir durum. Greta öfke kontrol sorunu üzerinde çalışmalı. Daha sonra bir arkadaşını da alıp eski moda güzel bir film izlemeli. Rahatla Greta, Rahatla!!”

Öfkeli bir şekilde konuşmalar yapan Greta’yı bu tweet ile ti’ye alan Trump, 200 bin’den fazla beğeni aldı. Bir film izle ve sakinleş sözleriyle Greta’yı hedef alan Trump’a Greta Thunberg’den cevap gecikmedi. Greta, Twitter bio’sunu değiştirerek Trump’ın sözlerini ti’ye aldı.

İlgili İçerik  ABD Donanması, Lazer Silahı Testini Başarıyla Tamamladı

Greta Thunberg;

“Öfke Kontrolü üzerinde çalışan bir genç. Şu anda arkadaşıyla eski moda güzel bir film izliyor” şeklinde biyografisini değiştirdi.

Brezilya Lideri: Greta Şımarık Bir Velet

Brezilya başkanı Jair Bolsonaro’nun da dikkatini çeken Greta, Brezilya liderinden de tepki aldı. Greta’nın, Amazon’da öldürülen 2 yerli hakkında söylediği sözler Brezilya liderine de ulaştı ve Brezilya başkanı Bolsonaro, Greta hakkında şunları söyledi…

“Greta, şımarık bir çocuk”

Greta ise Brezilya liderinin bu sözlerinden sonra Twitter biyografisini velet anlamına gelen “Pirallha” ile değiştirdi.

İnsanların Genç Yaşta Başkan Olamamasının Sebebi

Ünlü karikatürist Scott Adams ise Greta hakkında ilginç sözler söyledi. Greta’yı hedef alan ünlü karikatürist şunları belirtti;

“İnsanları 35 yaşından önce başkan adayı yapmamamızın iyi bir sebebi var. Greta buna iyi bir örnek.”

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.