Connect with us


Sosyal Medya

Dolar Grafiğinde Donald Trump Silueti Oluşması, Sosyal Medyada Viral Oldu

Dolar/TL grafiğinde ABD başkanı Donald Trump’ın Siluetinin oluşması, sosyal medya platformlarında hızla yayıldı ve viral haline geldi.

Zaman:

Tarih:

Dolar Grafiğinde Donald Trump Silueti Oluşması, Sosyal Medyada Viral Oldu Dolar/TL grafiğinde ABD başkanı Donald Trump'ın Siluetinin oluşması, sosyal medya platformlarında hızla yayıldı ve viral haline geldi.

Son yılların en çok konuşulan isimlerinden biri olan ABD Başkanı Donald Trump, bu sefer ülkemizde de oldukça konuşulmaya başladı. Bunun sebebi ise oldukça ilginç. Bildiğiniz gibi son günlerde dolar kuru oldukça hareketli ve TL değerinde değer kazanmaya devam ediyor. Türkiye’nin gündemlerinden biri haline gelen dolar kuru, sosyal medya kullanıcıları tarafından da heyecanla takip ediliyor.

Oldukça hareketli günler geçiren dolar kuru, sosyal medyada da devamlı olarak takip ediliyor. Fakat bu sefer dolar kurunun ve ABD başkanının sosyal medyada viral olmasının sebebi, dolar kurunun yüksek olması değil. Grafiklerde anlık yükselişler ve düşüşler yaşayan dolar/TL kurunun grafiklerinde Donald Trump siluetinin oluşması, kısa sürede sosyal medyada yayılarak viral haline geldi.

Google’ın Morningstar aracılığıyla direkt olarak aramalara aktardığı dolar kuru, Google’da “Dolar kaç TL” olarak arama yaptığınızda direkt olarak karşınıza çıkıyor. Bu aramayı Google’da yaptığınızda, grafik şeklinde dolar kuru karşımıza çıkıyor. Şuanda karşımıza çıkan 27 Eylül-23 Ekim arası dolar kurundaki değişim grafiği, yan çevrildiğinde Donald Trump’ın siluetine çok benzer bir şekle bürünüyor.

Benzer içerik:  Facebook Çalışanları, Mark Zuckerberg'i Eleştiriyor

Dolar Kurunda Donald Trump Silueti

Dolar Grafiğinde Donald Trump Silueti Oluşması, Sosyal Medyada Viral Oldu Dolar/TL grafiğinde ABD başkanı Donald Trump'ın Siluetinin oluşması, sosyal medya platformlarında hızla yayıldı ve viral haline geldi.

Tabii ki bunun herhangi bir anlamı yok. Fakat siluetin Donald Trump’a fazlasıyla benzemesi, sosyal medya kullanıcılarının bu görüntüleri sosyal medyada hızla yaymasını sağladı. Son 1 aylık dolar grafiğini yan çevirince Donald Trump’ı anımsatan bir “siluet” ortaya çıktığını fark eden sosyal medya kullanıcıları, bunu mizahi açıdan sosyal medya üzerinde yayınlıyor. Tabii ki bunu komplo teorilerine çevirenler olsa da, biz işin mizahi açısındayız…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir