Disney Plus’a Hacker Darbesi! Binlerce Hesap Çalındı

 Disney Plus’a Hacker Darbesi! Binlerce Hesap Çalındı

Netflix‘in en büyük rakiplerinden olan Disney Plus‘ın başı hackerlar ile dertte. Yenilerde açılan henüz daha ilk haftasında olan dijital yayın servisi Disney Plus’ın açılışından bu yana binlerce kullanıcı hesabı çalındı. Hacker’lar hedef aldığı Disney + kullanıcılarının hesaplarını ücretsiz olarak forumlarda dağıtıyor veya bir kaç dolar karşılığında normal üyelikten çok daha az fiyata satıyor.

Disney Plus'a Hacker Darbesi! Binlerce Hesap Çalındı
Disney Plus’a Hacker Darbesi! Binlerce Hesap Çalındı

12 Kasım’da yalnızca Hollanda, Kanada ve Amerika Birleşik Devletlerinde piyasaya çıkan Disney + dijital yayın platformu ilk 24 saatte 10 milyondan fazla kullanıcı alarak beklentiyi fazlasıyla karşılamıştı. Henüz 1 haftalık olan dijital yayın platformu büyüme yolunda ilerlerken hackerlar sistemi hedef aldı. Binlerce kullanıcının hesabı ele geçirilerek bilgiler değiştirildi. Kullanıcılar Twitter üzerinden onlarca Tweet atarak hesabının çalındığını bildirdi.Forumlarda ücretsiz olarak dağıtılan bir çok hesap kötü amaçlı kişiler tarafından kullanılıyor. Çoğu hesap da normal abonelik ücretinden çok daha düşük fiyata satılıyor. Örneğin şu forumda Disney + kullanıcıları küçük bir bitcoin karşılığı satılıyor. Hackerlar aldığı hesapların mail adreslerini, şifrelerini, ve diğer tüm bilgilerini anında değiştirerek hesap sahibine izlerini kaybettirmeye çalışıyor.

İlgili İçerik  Nintendo Switch, 160.000 Hesabın Hacklendiğini Doğruladı


Daha ilk haftasında kullanıcılarının güvenini kaybeden Disney + platformundan henüz bir açıklama gelmedi ve tepkiler Twitter‘da gittikçe daha da büyüyor. Diğer platformlarda bulunan iki aşamalı doğrulama yöntemi ile ilerleyen zamanlarda platform bu hack durumlarının önüne geçebilir. Ayrıca hesabı çalınan kişiler Disney + desteğine bunu bildirerek hesabını geri alabiliyor.

İlerleyen zamanlarda Türkiye pazarına da girecek olan Disney Plus hackerlar ile yaşadığı bu sorunlardan sonra nasıl bir yol izleyecek henüz bilinmiyor.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın