Discord Ne Kadar İnternet Harcar?

Çoğunlukla oyuncuların kullandığı Discord platformunun ne kadar internet harcadığını ve Discord kullanmak için ne kadar internet gerektiğini bu makalemizde anlatıyoruz.
 Discord Ne Kadar İnternet Harcar?

Dünya çapında 250 milyon’dan fazla kişi tarafından kullanılan görüşme uygulaması Discord, genellikle video oyunu oynayan kullanıcılar tarafından çok tercih ediliyor. Özellikle tarayıcı üzerinden veya küçük bir program aracılığıyla kullanılması, mobil platformları desteklemesi oldukça ilgi çekiyor. Discord, bizlere sunduğu özelliklerin yanında oldukça düşük miktarlarda internet harcıyor.

Fakat şöyle söyleyelim ki Discord uygulamasının harcadığı internet, kullanımınıza göre oldukça çok değişkenlik gösterebilir. Örneğin görüntülü görüşmeler oldukça çok internet yiyecektir. Bunun yanı sıra Discord kullanırken başka işlemler yaparsanız bunlar da internet yiyebilir. Biz, sadece Discord kullandığınızı varsayarak ne kadar internet harcayacağınızı detaylı olarak anlatmayı amaçlıyoruz.

Öncelikle Discord, platform içerisinde optimizasyon kullandığından dolayı ses kalitesi düşürülüyor ve internet harcama oranı da buna göre azalmış oluyor. Discord’da bir arkadaşınızla sesli görüştüğünüzü varsayarsak 1 dakikada ortalama olarak 500KB-1 MB arası internet harcarsınız. Fakat 10 kişi ile konuşursanız internet miktarı da aynı oranda artacaktır. Fakat kişi başına dakikalık 500KB-1 MB arası olarak varsayabiliriz.

Eğer arka planda başka işlem yapmaz ve toplamda 4 kişi olarak sesli görüşme yaparsanız 1 saatte ortalama 150 MB internet gidecektir. Fakat görüntülü görüşmeye geldiğimizde işler değişiyor. Bildiğiniz gibi görüntüler interneti oldukça fazla kullanıyor. Bu sebeple görüntülü bir grup görüşmesi, oldukça çok internet harcayacaktır. Ortalama harcayacağı internete bakacak olursak, 1 kişi ile yapacağınız 1 dakikalık görüntülü görüşme ortalama 5 MB harcar. Fakat dediğimiz gibi bunlar ortalama rakamlardır ve sizde değişiklik gösterebilir. Tabii ki değişiklik gösterse de arada uçurum kadar fark olmayacaktır. Bunlara yakın bir sonuç çıkacağını sizlere söyleyebiliriz.

İlgili İçerik  Xiaomi Watch Color Akıllı Kol Saati Tüm Özellikleri ve Fiyatı

Dilerseniz hemen aşağıdan Discord Ne Kadar İnternet Harcar? ve Discord Kaç MB İnternet Yer? gibi soruların cevabını listeli bir şkilde alabilirsiniz.

Discord Ne Kadar İnternet Yer?

Discord Ne Kadar İnternet Yer?
  • 1 Kişi ile 1 Dakika Sesli Görüşme: 500 KB-1MB arası
  • 4 Kişi ile 1 Dakika Sesli Görüşme: 2-3 MB arası
  • 4 Kişi ile 1 Saat Sesli Görüşme: ortalama 150 MB
  • 1 Kişi ile 1 Dakika Görütülü Görüşme: ortalama 5 MB
  • 4 Kişi ile 1 Saat Görüntülü Görüşme: ortalama 1 GB

Yukarıda en çok merak edilen soruları direkt olarak listeledik. Siz kaç kişi ile görüşecekseniz ona göre hesaplama yapabilirsiniz. 1 kişi ile sesli görüşme 500KB-1MB arası internet yer ve bunu istediğiniz hesaplamaya uyarlayabilirsiniz. Yine 1 kişi ile yapacağınız görüntülü görüşme de dakikada 5 MB harcayacaktır. Aynı şekilde kendi istediğiniz zaman aralığında kendi seçeceğiniz kişi sayısı ile hesaplama yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın