Diablo 2 Remastered 2020 Yılı İçerisinde Çıkabilir

 Diablo 2 Remastered 2020 Yılı İçerisinde Çıkabilir

2000 yılında Blizzard Entertainment tarafından piyasaya sürülen video oyunu Diablo 2‘nin modern bilgisayarlara uyarlanmış hali Diablo 2 Remastered, bu yıl içerisinde çıkış yapabilir.


İlginizi Çekebilir: PlayStation 5 ve Xbox Series X Çıkış Tarihi Ertelenebilir

Diablo serisi ile oldukça büyük bir üne kavuşan oyun yapımcı şirketi Blizzard Entertainment, geçtiğimiz zamanlarda StarCraft adlı eski oyununu modern bilgisayarlara uyarlamış ve StarCraft: Remastered adıyla yayınlamıştı. Oyuncular, StarCraft’ın yenilenmesinin ardından şirketin en ünlü oyunlarından olan Diablo II’nin de yenilenmesini talep etti.

Diablo 2, Blizzard şirketinin oyun dünyasında iyi bir yer edinmesinin en büyük sebeplerinden biri. Bu sebeple oyuncular, StarCraft’ı yenileyen şirketten Diablo 2’yi de yenilemesini talep etmeye başladı. Daha önce Diablo 2 orjinal oyununun yapımcısı David Brevik, Diablo 2 Remastered’ı çıkarmanın imkansız olduğu yönünde bir çok açıklamada bulunuyordu.

Fakat karşımıza çıkan iddialara göre David Brevik’in bu açıklamaları tutmayabilir. Fransa merkezli Actugaming isimli oyun medyasına göre Diablo 2, Activision’ın alt şirketi olan Vicarious Visions tarafından tasarlanmaya başladı. Vicarious Visions, yenilenmiş ve modern bilgisayarlara güzel bir şekilde uyarlanmış Diablo 2: Remastered versiyonunu iddialara göre bu yılın son çeyreğinde piyasaya sürebilir.

İlgili İçerik  Call of Duty: Warzone, 50 Milyon Oyuncu Sayısını Aştı
Diablo 2 Remastered 2020 Yılı İçerisinde Çıkabilir

Yenilenmesi beklenen Diablo 2‘nin isminin ise Diablo 2 Resurrected isminde olması bekleniyor. Oyuncular tarafından heyecanla karşılanan bu haberin daha önce bir çok iddiayı tutturan Actugaming’den gelmesi de ilgi çekiyor. Actugaming, daha önce Diablo 4 ve Shadowlands gibi oyunların resmi açıklamaları yapılmadan önce oyunları duyurmasıyla biliniyor. Ayrıca şirket, yine Overwatch 2’nin resmi açıklaması yapılmadan önce oyunun çıkış yapacağını tahmin etmişti.

Diablo 2’nin yazılım geliştiricisine göre Diablo 2’nin kodları bazı problemler yüzünden kaybedildi ve bu yüzden oyunun Remastered versiyonu yapılamadı. Fakat Vicarious Visions şirket, oyunu tamamen baştan kodlayarak yenilenmiş bir versiyonunu sunabilir.

Bir önceki yazımız olan PlayStation 5 ve Xbox Series X Çıkış Tarihi Ertelenebilir başlıklı makalemizde Oyun Konsolu, Playstation 5 ve PS5 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın