Connect with us


Teknoloji Haberleri

Arduino’ya Yerli Rakip: Uygun Fiyatlı Deneyap Yazılım Kartı

Genel olarak gençler tarafından tercih edilen ve genellikle robot yapımında kullanılan Arduino kartlara yerli rakip geldi. İşte yerli Arduino, Deneyap Yazılım Kartları…

Zaman:

Tarih:

Arduino'ya Yerli Rakip: Deneyap Yazılım Kartı

Birçoğunuzun bildiği gibi teknolojik ürünler üretmek için oldukça yararlı bir ürün olan Arduino, özellikle gençler arasında oldukça sık kullanılıyor. Robotlar, dronelar, akıllı ev sistemleri ve benzeri pek çok şeyi geliştirebilmeniz için açık kaynak koduna sahip bir ürün olan Arduino, bunları geliştirmenizde çok yardımcı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Uzun bir zamandır ülkemizde de on binlerce kişi tarafından sevilerek kullanılan Arduino, yeni teknolojiler üretebilmek için oldukça işe yarayan bir ürün denebilir. Özellikle başlangıç seviyesinde teknolojiler geliştirebilmek ve bu alanda kendini geliştirebilmek için önemli bir ürün olan Arduino, artık yerli bir rakip ile karşı karşıya. Arduino’ya rakip olarak çıkan ve tamamen yerli olan Deneyap Yazılım Kartı, şimdiden oldukça ilgi çekiyor.

Yerli Deneyap Yazılım Kartı hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanı olan Haluk Bayraktar, “kendisi küçük ama marifeti büyük” şeklinde başladığı açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Görmüş olduğunuz ufak ama marifeti çok olan bu kart, tüm temel özellikleri olan, kamerası ve farklı giriş portlarına kadar güçlü işlemcisiyle artık önümüzdeki yıllarda hem eğitim alt yapısında hem de TEKNOFEST’in tüm alanlarında kullanılabilecek, tamamına hizmet edebilecek, deniz altında su altı robotunu götürebilecek, yer robotunu hareket ettirebilecek, İnsansız Hava Araçlarında da kullanılabilecek otonom bir kart. Biz istedik ki standart haliyle bile çok önemli işlevleri olsun. İşlemcisi güçlü olsun, yapay zeka tabanlı, farklı portları olsun, nesnelerin interneti projelerine hizmet edebilsin. Kamerası, mikrofonu olsun, wi-fi ve bluetooth teknolojisiyle diğer cihazlarla çalışabilen bir kart oldu. 32 Bit İşlemci, 2 Mp kamera, çeşitli yapay zeka uygulamaları imkan sağlayabilen bir kart. Tüm robotlarda ve telefonlarda kullanılabildiği gibi 6 eksen ataletsel, grafik tabanıyla sürükle bırak uygulamalarını kullanabilen, C++ programlarıyla kodlanabilen, devre tahtasına uyumlu bir kart.

Benzer içerik:  Huami Amazfit Neo, Uygun Fiyatı ve 37 Günlük Şarj Süresiyle Tanıtıldı

İthal Muadillerine Göre İleri Seviye Bir Kart

Arduino'ya Yerli Rakip: Uygun Fiyatlı Deneyap Yazılım Kartı Genel olarak gençler tarafından tercih edilen ve genellikle robot yapımında kullanılan Arduino kartlara yerli rakip geldi. İşte yerli Arduino, Deneyap Yazılım Kartları...

Bayraktar tarafından yapılan açıklamalara göre yerli Arduino rakibi Deneyap Yazılım Kartı’nın, ithal rakiplerine göre çok daha ileri olduğu belirtildi. Deneyap Yazılım Kartının yurt dışından ithal edilen muadillerine baktıklarını açıklayan Bayraktar, bu cihazın İşlemcisinin, çalışma prensiplerinin ve çevresel özelliklerinin, yabancı muadillerine göre daha ileri olduğunu belirtti. Yani yerli Deneyap Yazılım Kartı, Arduino’ya ve benzerlerine göre daha ileri seviyede olabilir.

Yabancı Muadillerine Göre Çok Daha Uygun Fiyatlı Olacak

Arduino'ya Yerli Rakip: Uygun Fiyatlı Deneyap Yazılım Kartı Genel olarak gençler tarafından tercih edilen ve genellikle robot yapımında kullanılan Arduino kartlara yerli rakip geldi. İşte yerli Arduino, Deneyap Yazılım Kartları...

Diğer bir yandan yapılan açıklamalardan en çok merak edilen ve heyecanlandıran bölümüyse, tabii ki Deneyap Yazılım Kartının fiyat etiketi oldu. Bayraktar tarafından yapılan açıklamalara göre Deneyap Yazılım Kartı, yabancı muadillerine göre çok daha uygun bir fiyat etiketine sahip olacak. Yani Arduino gibi yabancı kartlardan daha uygun bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkacak olan Deneyap Yazılım Kartı, bu sayede insanları bu konuda daha da teşvik etmiş olacak.

Ayrıca açıklamalara göre T3 Vakfı, Deneyap üyelerine tam 10 bin adet ücretsiz Deneyap Yazılım Kartı dağıtacak. Şuan için Deneyap Yazılım Kartının fiyat etiketi bilinmese de, ilerleyen zamanlarda ortaya çıktığında sizlere aktaracağız. Gelişmelerden haberdar olmak için kitle.net web sitemizi takipte kalın.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Derya

    28 Eylül 2020 at 22:00

    Cidden Arduino çok kullanışlı bir elektronik kodlama aracı, ülkemizin de yerli bir muadil çıkarması umut vadediyor. Ben de alıp denemek istiyorum.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir