Deli Mi Ne Kanalına 1 Yıldan 3 Yıla Kadar Hapis İstemi

Geçtiğimiz yıl bir futbol karşılaşmasında sahaya atlayarak büyük tepki çeken Deli Mi Ne kanalı ve arkadaşları, 1-3 yıl arası hapis cezası istemiyle yargılanacak.
 Deli Mi Ne Kanalına 1 Yıldan 3 Yıla Kadar Hapis İstemi

Geçtiğimiz sene ülkemizde Vodafone Park arenada gerçekleşen Chelsea ve Liverpool futbol karşılaşmasını 3 arkadaşı ile birlikte izlemeye giden Deli Mi Ne (Fester Abdü) oldukça ilginç bir işe imza atmış ve milyonlarca kişinin tepkisiyle karşılaşmıştı. Futbol maçının sürdürüldüğü sırada arkadaşlarından video çekmesini isteyen ve ardından sahaya atlayarak koşmaya başlayan Fester Abdü isimli ünlü YouTuber, arkadaşlarıyla birlikte “futbol müsabakalarını seyirden men” cezası almıştı.

Fester Abdü isimiyle bilinen Ali Abdülselam Yılmaz isimli YouTuber ve yanında bulunan Emre Durmuş, Cantuğ Özsoy ve Furkan Yaman isimli YouTuber’lar çektikleri tepkinin yanında yurt dışı cezası ve maç izleyememe cezası almıştı. Şimdi ise ünlü YouTuber’lara karşı 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi” kanununun “yasak alanlara girme” maddesine dayanılarak açılan davada Fester Abdü ismiyle biline Deli Mi Ne kanalının sahibi yargılanacak. Diğer 3 arkadaşı ise “yasak alanlara girme suçuna teşvik ve yardım”dan yargılanacak.

İlgili İçerik  Netflix, Coronavirüs'e Özel Ücretsiz Belgesel Yayınlıyor
Deli Mi Ne Kanalına 1 Yıldan 3 Yıla Kadar Hapis İstemi

Başlatılan soruşturma sosyal medyada da oldukça çok konuşuldu. Geçtiğimiz zamanlarda Fester Abdü ismile bilinen Yılmaz, “yasak alanlara girme” suçundan adli kontrol şartıyla serbest kalırken, diğer YouTuber’lar suça ortak olmaktan adli kontrol şartıyla serbest kalmıştı. Soruşturmaların burada bittiği düşünülürken, bugün açılan dava ile ünlü YouTuber’ların başı derde girdi.

Davanın nasıl sonuçlanacağı ile ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor fakat ilgili kişiler 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemi ile yargılanıyor. İlerleyen günlerde gelişmeleri sizlere aktaracağız. Bizleri “kitle.net” web sitemizden ve “@kitlegram” isimli Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Netflix, Coronavirüs'e Özel Ücretsiz Belgesel Yayınlıyor başlıklı makalemizde Netflix, Netflix Belgesel ve Netflix Ücretsiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın