Connect with us


Dijital Haberler

Dark Web’in En Karanlık Pazaryeri, Garip Şekilde Ortadan Kayboldu

Dark web’in en karanlık alışveriş sitelerinden biri olan Empire Market 3 gün önce garip bir şekilde ortadan kayboldu ve günlerdir erişilemez hale geldi.

Zaman:

Tarih:

Dark Web'in En Karanlık Pazaryeri, Ortadan Kayboldu

Dark Web‘in, yani internetin karanlık tarafının en karanlık internet sitelerinden biri olan yasa dışı alışveriş sitesi Empire Market, birkaç gündür erişilemez durumda. Dark Web’de genellikle yasa dışı ürünlerin satışı için kullanılan ve Dark Web kullanıcılarının en çok tercih ettiği alışveriş sitelerinden olan Empire Market, hafta başında erişilemez hale geldi ve bir daha da ulaşılamadı. Sitenin neden yok olduğuna dair iddialar oldukça yayıldı.

Empire Market’in yöneticileri, arkalarında hiçbir iz bırakmadan ortadan kayboldu ve siteyi kapattı. Hafta başından beri açılmayan Empire Market, yöneticilerin başına bir şey gelmiş olabileceğini akıllara getirdi. Konu hakkında konuşan uzmanlar, Empire Market yöneticilerinin kolluk kuvvetleri tarafından yakalanmış olabileceğini, bu sebeple sitenin de kapalı olabileceğini söyledi. Diğer bir iddiaya göreyse Empire Market yöneticilerinin yatırılan paraları alıp kaçtığı ve web sitesini kapattığı söylendi.

Bildiğiniz gibi alışveriş sitelerinde bir ürün aldığınızda parayı yatırır ve kargonun gelmesini beklersiniz. O sırada paranız o web sitesine emanet kalır. İşte Empire Market de bu şekilde işleyen yasa dışı bir internet sitesiydi. Müşterilerin parasını toplayan site, bir süredir ortadan kayboldu. Henüz bunun neden yaşandığı hakkında kesin bir bilgi olmasa da, web sitesi 3 günden fazla süredir kapalı.

Benzer içerik:  YouTube, Alışveriş Platformlarına Rakip Olabilir
Dark Web'in En Karanlık Pazaryeri, Garip Şekilde Ortadan Kayboldu Dark web'in en karanlık alışveriş sitelerinden biri olan Empire Market 3 gün önce garip bir şekilde ortadan kayboldu ve günlerdir erişilemez hale geldi.

Konu hakkında konuşan ilgili kişiler, Empire Market’in tuttuğu paranın ne kadar olduğunun tahmin edilmesinin zor olduğunu belirtse de, tahmini olarak bunun tek haneli milyon dolarlar olabileceğini söyledi. Yani Empire Market yöneticileri, milyonlarca dolarlık kripto para birimiyle ortadan kaybolmuş olabilir. Daha önce Silk Road, yani İpek Yolu adlı Dark Web pazaryeri sitesi, 2013 yılında FBI tarafından yapılan bir çalışmanın sonucunda kapatılmıştı.

Silk Road’ın ardından en popüler karanlık pazaryerlerinden olan Empire Market neden kapandı henüz net olarak bilinmiyor. Empire Market, genellikle yasa dışı ürünlerin, uyuşturucu ve diğer maddelerin satıldığı bir internet sitesiydi. Ayrıca sahte kimlik ve virüs içerikli yazılımlar da yine bu internet sitesinde satılıyordu. İlerleyen zamanlarda konu hakkındaki gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Dilerseniz gelişmelerden ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir