Cybertruck Tanıtımı Pahalıya Patladı! Tesla Hisseleri Düştü

 Cybertruck Tanıtımı Pahalıya Patladı! Tesla Hisseleri Düştü

22 Kasım’da Cybertruck‘ı tanıtan Elon Musk, bu muhteşem görüntülü arabanın tüm özelliklerini Tesla takipçilerine sundu.

Elon Musk, Cybertruck‘ın ne kadar dayanıklı olduğunu anlatırken camının da kurşun geçilmez ve kırılmaz olduğunu söyledi. Ardından yanındaki kişiye demir top verdi ve aracın camına fırlatarak test etmesini söyledi. Arabanın camına atılan demir top aracın camlarını kırınca Elon Musk zorlu anlar yaşamıştı.

[ilgiliMakale icerik_id=”1611″]

Holzhausen‘ın camı kırdıktan sonra, Elon Musk “bu sanırım ağır oldu” diyerek diğer cama da atmasını istedi. Fakat diğer camın da kırılmasıyla birlikte test hüsranla sonuçlandı ve Elon Musk sahnede zor anlar yaşadı. Forbes dergisinin haberine göre bu cam deneyi çok pahalıya patladı ve Tesla’nın hisseleri %6 düşerek şirket 770 milyon dolar zarara uğradı.

Elon Musk Cybertruck'ı Tanıtırken Zor Anlar Yaşadı
Elon Musk Cybertruck’ı Tanıtırken Zor Anlar Yaşadı

Elon Musk bu tanıtımdan sonra Twitter’dan daha önce yaptıkları testin videosunu paylaştı. Video’da aynı demir top aracın camlarına atılıyor ve kırılmıyordu. Elon Musk şunları belirtti;

İlgili İçerik  Cybertruck Replikası Rusya Sokaklarında Geziyor

“Sahneye çıkmadan önce çelik topu Cybertruck’ın camlarına atmıştık. Sanırım üretimden önce biraz daha geliştirme yapmamız gerekecek.”

Elon Musk’ı hayal kırıklığına uğratan cam Tesla şirketinin değerlerini de düşürdü. Fakat Elon Musk hiç ara vermeden tüm konularda aracın geliştirilmesinde çalışacaklarını belirtti. 2021 yılının sonlarında fabrikadan çıkacak olan bu muhteşem doğa dostu kamyonet’in tanıtım haberi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Cybertruck Fiyatı ve Özellikleri

Bir önceki yazımız olan Cybertruck Kamyonet Resmen Tanıtıldı! Fiyatı ve Özellikleri başlıklı makalemizde Cybertruck Fiyatı, Cybertruck Özellikleri ve Cybertruck Pickup hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın