Connect with us


Borsa Haberleri

Cyber Monday Nedir, Siber Pazartesi İndirim Günü Ne Zaman?

Zaman:

Tarih:

Cyber Monday Nedir, Siber Pazartesi İndirim Günü Ne Zaman?

Yarın, yani 2 aralık Pazartesi günü Cyber Monday olarak bilinen “Siber Pazartesi” indirim günleri başlıyor. Sizler için Siber Pazartesi hakkında tüm bilgileri tek yazıda topladık. Siber Pazartesi nedir ne değildir hep birlikte görelim…

2005 yılında shop.org sitesinin yöneticileri tarafından sunulan Cyber Monday, Siber Pazartesi günü olarak tanıtılan bu gün “Online İndirim Kampanyası” olarak ortaya çıktı. Terim Ellen Davis ve Scott Silverman isimli shop.org yöneticilerinin başlattığı bu kampanya günleri yüksek oranlarda kar elde ettiğinden dolayı bir çok şirket tarafından tercih edildi ve bu günlere dek bir çok şirkete büyük oranda kar sağladı.

Black Friday’e alternatif olan bu gün, neredeyse tüm şirketler tarafından artık kullanılmaya başlandı. 29 Kasım’da başlanan Black Friday 2019 indirim günlerinden sonra 2 aralık 2019’da da Siber Pazartesi, yani Cyber Monday indirim günleri gelecek. Black Friday 2019 ABD Sonuçları‘na göre ABD’de sadece online alışverişlerden Black Friday kampanyası kapsamında 7.4 milyar dolar kar elde edildi. Cyber Monday kampanyasında ise geçen sene ABD geneli toplam 7.9 milyar dolar gelir elde edilmişti. Bu sene de büyük gelir beklenen Cyber Monday günleri için indirim günlerine son 1 gün kaldı.

Cyber Monday ve Black Friday Farkı Nedir?

Cyber Monday ve Black Friday Farkı Nedir?
Cyber Monday ve Black Friday Farkı Nedir?

Black Friday ilk ortaya çıktığı zamanlarda her kasım ayının 4. cuma günü yapılıyor ve sadece normal alışverişlerde geçerli oluyordu. Cyber Monday ise buna alternatif olarak sadece online alışverişlerde geçerli oluyordu. Fakat gün geçtikçe Black Friday hem sanal ortamda hem reel ortamda kullanılmaya başlanınca bu kampanya gününün de etkisi git gide azalabilir.

Cyber Monday 2019 İndirimleri

Cyber Monday Nedir, Siber Pazartesi İndirim Günü Ne Zaman?
Cyber Monday Nedir, Siber Pazartesi İndirim Günü Ne Zaman?

2 Aralık 2019 Pazartesi günü başlayacak olan Siber Pazartesi indirim günleri şirketlere göre farklılık gösterebiliyor. 1 hafta süreyle devam edebilecek olan Cyber Monday indirim günlerinde Türkiye’de de geçecek olan bir çok indirim kampanyası yarın başlıyor. MediaMarkt’da da geçecek olan bu kampanya günlerinde Akıllı telefonlar, Beyaz eşyalar, Cep telefonları gibi bir çok teknolojik eşya indirimli olarak kullanıcılara sunulacak.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel