Cumhurbaşkanı Kararıyla Sosyal Medyaya Düzenleme Getirilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyadaki art niyetli kişilerin yorumlarından sonra sosyal medya üzerinde bir düzenleme yapılacağını vurguladı.
 Cumhurbaşkanı Kararıyla Sosyal Medyaya Düzenleme Getirilecek

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yaptığı açıklamalarda sosyal medya ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Sosyal medya ile ilgili bir yasa tasarısı üzerinde çalıştıklarını ve sosyal medyaya yeni bir düzenleme getirileceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, erişim engeli ile adli ve mali yaptırımların da devreye sokulacağından söz etti.

Bildiğiniz gibi sosyal medyada milyonlarca kişinin rahatlıkla gezebilmesi ve dilediği kişiye her şeyi yazabilmesi, ünlü hesaplarda olduğu gibi kişisel hesaplarda bile sorun teşkil edebiliyor. Art niyetli kişilerin her türlü yorumu bu tür sosyal medya sitelerinden yazması, sosyal medya platformlarının bu şikayetlerle tam olarak ilgilenememesi de tepki çekiyor.

Kişisel kullanıcılar bile art niyetli kullanıcılar ile karşılaşabilirken, yüz binlerce, hatta milyonlarca takipçisi bulunan kişiler daha büyük bir hedef haline gelebiliyor. Bunun bir örneği de geçtiğimiz günlerde yaşandı. Berat & Esra Albayrak çiftinin sosyal medyadaki bir paylaşımına gelen yorumlara tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyanın bu konudaki umursamazlığından bahsetti.

Cumhurbaşkanı Kararıyla Sosyal Medyaya Düzenleme Getirilecek

Berat Albayrak ve Esra Albayrak çifti 1 günlük bebeklerinin sevincini sosyal medya hesaplarından paylaştı. Bir çok kişi tebrik mesajlarını iletirken, bir çok sosyal medya kullanıcısı da art niyetli yorumlarda bulundu. Sosyal medya platformlarının, Türkiye’nin resmi kurumlarını hiçe saydığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye Muz Cumhuriyeti Değildir” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

İlgili İçerik  Huawei, İşlemci Satışında Qualcomm'u Geride Bıraktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarında belirtilen konudaki gibi Berat Albayrak ve Esra Albayrak çiftine sosyal medyada art niyetli yorum atan 11 kişi gözaltına alındı. Diğer bir yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en dikkat çeken açıklamalarına göre sosyal medya platformları tamamen yasaklanabilir. “Bu millete, bu ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Onun için de bir an önce biz bunları parlamentomuza getirip bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını istiyoruz.” şeklinde açıklama yapan Erdoğan, sosyal medya platformlarının tamamen yasaklanabileceğinin sinyallerini verdi.

İlgili açıklamaların ardından Twitter’da #SosyalMedyamaDokunma etiketi gündem oldu. An itibarıyla dünyada 1. sırada olan etiket, bir çok sosyal medya kullanıcısı tarafından kullanılıyor.

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın