Connect with us


Teknoloji Haberleri

Cumhurbaşkanı: İnternet Altyapısı Hızlı Bir Şekilde Güçlendirilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, uzaktan eğitimin başlamasıyla en temel ihtiyaçlardan biri haline gelen internetin alt yapısının, ilerleyen dönemlerde yapılacak çalışmalarla güçlendirileceğini açıkladı.

Zaman:

Tarih:

Cumhurbaşkanı: İnternet Altyapısı Güçlendirilecek

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün düzenlenen kabine toplantısının ardından oldukça dikkat çeken pek çok açıklamada bulundu. Haberimizde aktardığımız gibi 500.000 öğrenciye ücretsiz tablet ve bilgisayar dağıtılacağının haberini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bununla birlikte eğitimle ilgili bilgiler vermişti. Ardından ise ülkemizin internet altyapısına yönelik açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, düzenlenen kabine toplantısında son günlerin en büyük problemlerinden biri haline gelen uzaktan eğitim hakkında pek çok detayı konuştu. Toplantının ardından basına konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 500.000 öğrenciye ücretsiz tablet ve bilgisayar dağıtılacağının yanı sıra, yüz yüze eğitim hakkında detayları da açıklamıştı.

Uzaktan eğitimin başladığı ilk günlerden itibaren milyonlarca öğrenci, internet olmaması veya yaşadıkları yerde internet çekmemesi sebebiyle büyük sorunlar yaşamaya başladı. İnternet altyapısının çok güçlü olmaması, Türkiye’nin dört bir yanında milyonlarca öğrencinin iyi bir şekilde uzaktan eğitime katılamamasına sebep oldu. İnternet altyapısının yeteri kadar güçlü olmaması konusunda da bazı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamalarda internet altyapısının güçlendirilmesi için çalışmaların başladığını belirtti.

Benzer içerik:  Çok Uygun Fiyatlı Akıllı Saat ZTE Watch Live Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri
Cumhurbaşkanı: İnternet Altyapısı Hızlı Bir Şekilde Güçlendirilecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, uzaktan eğitimin başlamasıyla en temel ihtiyaçlardan biri haline gelen internetin alt yapısının, ilerleyen dönemlerde yapılacak çalışmalarla güçlendirileceğini açıkladı.

İnternet altyapısının iyileştirilebilmesi için Türk Telekom, Turkcell, Vodafone operatörleriyle, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ortak çalışmalar yürütecek. Uzaktan eğitimin en büyük sorunlarından biri haline gelen internet altyapısı, bu süreçten itibaren hızlı bir geliştirme aşamasından geçecek. Böylelikle Türkiye’nin dört bir yanında herkesin internete stabil şekilde erişilmesi hedeflenecek.

Bu konuda çok hızlı bir şekilde sonuca ulaşmak istediklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmalara yönelik çok detaylı bilgilere yer vermedi. İlerleyen zamanlarda gelişmeleri hep birlikte göreceğiz…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir