Connect with us


Dünya'dan Haberler

Cumhurbaşkanı: 500 Bin Öğrenciye Ücretsiz Tablet ve Bilgisayar Dağıtılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda birçok detaya yer verdi. Cumhurbaşkanı, 500 bin öğrenciye ücretsiz tablet ve bilgisayar verileceğini söyledi.

Zaman:

Tarih:

Cumhurbaşkanı: 500 Bin Öğrenciye Ücretsiz Tablet ve Bilgisayar Dağıtılacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda birçok detaya yer verdi. Cumhurbaşkanı, 500 bin öğrenciye ücretsiz tablet ve bilgisayar verileceğini söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, az önce düzenlenen kabine toplantısının ardından oldukça dikkat çekecek açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, son zamanlarda gündem olan bilgisayar ve tablet sorunları hakkında da oldukça dikkat çeken bazı açıklamalarda bulundu. Resmi açıklamalara göre 500.000 öğrenciye, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz bilgisayar ve ücretsiz tablet hediye edilecek.

Bildiğiniz gibi tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle birçok işletmenin kapatıldığı gibi, okullar da bu süreçte kapatıldı. Virüsün yayılmaması ve salgının önüne geçilebilmesi için kapatılan okullar, öğrencilerin uzaktan eğitime geçiş yapmasına sebep oldu. Uzaktan eğitime hızlı bir geçiş yapılsa da, birçok öğrencinin evinde bilgisayar ve tablet bulunmuyordu. Hatta birçok öğrencinin evinde televizyon bile bulunmuyordu.

Öğrencilerin bu süreçte uzaktan eğitime katılamaması, birçok ebeveynin maddi durumlar sebebiyle çocuklarının eğitimini sürdürememesi, ülke çapında dikkat çekmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda oldukça dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı aracılığıyla 500.000 kişiye ücretsiz tablet ve bilgisayar ulaştırılacağı belirtilirken, daha farklı detaylara da yer verildi.

Yüz Yüze Eğitim Hakkında Detaylara Yer Verildi

Cumhurbaşkanı: 500 Bin Öğrenciye Ücretsiz Tablet ve Bilgisayar Dağıtılacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda birçok detaya yer verdi. Cumhurbaşkanı, 500 bin öğrenciye ücretsiz tablet ve bilgisayar verileceğini söyledi.

Önümüzdeki haftadan itibaren MEB tarafından 500.000 öğrenciye ücretsiz olarak tablet ve bilgisayar dağıtılacağı belirtilirken, okullarda alınacak covid-19 önlemlerine de değinildi. Buna göre, okullarda oturma düzeni yüz yüze gelecek şekilde değil, çapraz şekilde gerçekleşecek. Temaslı takibinin yapılabilmesi için öğrenciler, sürekli aynı sıralarda oturacak. Böylelikle temaslı takibi de yapılabilmiş olacak.

Benzer içerik:  Huawei MatePad 10.8 Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri

Derslerde mümkün olduğunca en az sayıda kişi bulundurulacak. Bununla birlikte derslerde oturma düzeni de sosyal mesafenin en az 1 metre olması şeklinde sağlanacak. Okulda virüs semptomları gösteren öğrenciler ve onlarla temaslı olan öğrenciler/personeller, evlerine gönderilecek. Semptom gösteren öğrenciler ve personeller izole edildikten sonra ortam dezenfekte edilecek. Ayrıca öğrenciler, mümkün olduğunca aynı sınıfta derslerini görecek. Sınıf değişimlerinin en aza indirilmesi sağlanacak.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Alparslan

    6 Ekim 2020 at 09:28

    Fatih projesi ile başladı çöp oldu bu kaçıncı son hale rantiye bu sefer kime elhamdülillah yeni Türkiye.gotur

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir