CS:GO Ne Kadar İnternet Harcar?

Dünyanın en çok oynanan FPS oyunlarından biri olan Counter Strike: Global Offensive ne kadar internet yer detaylı olarak bu makalemizde anlatıyoruz.
 CS:GO Ne Kadar İnternet Harcar?

Dünyanın en çok oynanan FPS oyunu CS:GO ne kadar internet harcar merak ettiyseniz bu makalemizde sizlere bu sorunun cevabını detaylı olarak veriyoruz. CS:GO oyununu oynamak için oyunun tüm dosyalarını bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Bu sebeple hali hazırda bilgisayarınızda CS:GO varsa ve maç atacaksanız çok fazla internet harcamadığını söyleyebiliriz. Fakat mobil veri ile oynayacaksanız dikkat etmelisiniz. CS:GO, wi-fi ile oynarken fark edilmese de, mobil veri ile oynandığında çok internet kullanabilir.

Oyunda yaptığınız aktivitelere göre harcanan internet miktarı artabilirken, sesli konuşma gibi özellikler bu konuda en önemli ekenlerden biri. Sesli konuşmayı kapattığınızda oyunun daha az internet harcayacağını sizlere söyleyebiliriz. Bu makalemizde sesli konuşmayı kapattığınızda ve açtığınızda ne kadar internet harcarsınız detaylı olarak hazırlıyoruz.

CS:GO oynamadan önce oyunu bilgisayarınıza indirdiğinizden dolayı, oyuna girdiğinizde sadece düşmanların hareketlerini, mermileri, ve diğer hareket etkenlerini internet ile alıyorsunuz. Diğer tüm etkenler hazır olarak bilgisayarınızda bulunuyor. Bu sebeple CS:GO, internet’te bulunan bilgiler gibi 1 saatte 3-5 GB internet harcamıyor.

Eğer sesli konuşma özelliği kapalı bir şekilde CS:GO oynarsanız, 1 saatte ortalama olarak 100-150 MB arası internet harcayacaktır. Ayrıca sesli konuşmanın kapalı olması dışında, bilgisayarınız arka planda video çalıştırır veya başka işlem yaparsa bu oranlar çok fazla değişiklik gösterecektir. Eğer arkaplan’da hiçbir şey çalışmıyorsa ve sadece CS:GO oynuyorsanız, bu verilere yakın bir internet harcarsınız.

İlgili İçerik  Zoom Uygulaması Ne Kadar İnternet Harcar?

Daha detaylı bakacak olursak CS:GO oynarken dakikada ortalama olarak 2-4 MB arası internet harcarsınız. Eğer sesli chat açık olursa bunlara dakikada 1-2 MB arasında ekleme yapılır.

Dilerseniz hemen aşağıdan Counter Strike: Global Offensive oyunu ne kadar internet yiyor detaylı liste halinde göz atabilirsiniz.

CS:GO Ne Kadar İnternet Yer?

CS:GO Ne Kadar İnternet Yer?
  • 10 dakikalık ölüm maçı: 20-40 MB arası (sesli chat kapalı)
  • 1 saatlik oyun: 100-150 MB arası (sesli chat kapalı)
  • Dakikada: 2-4 MB arası (sesli chat kapalı)
  • Sesli Chat Açıkken Dakikada: 3-7 MB arası

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın