Connect with us


Sağlık

Covid-19 Güncel Tablosu Artık Twitter’da Yayınlanmayacak

Sağlık Bakanı tarafından her gün yapılan covid-19 tablo paylaşımı artık Twitter’dan yapılmayacak. Bunun yerine sağlık bakanlığı web sitesinde yayınlanacak.

Zaman:

Tarih:

Covid-19 Güncel Tablosu Artık Twitter'da Yayınlanmayacak

Ülkemize 2020 yılının ilk aylarında giren ve hızla birçok insana yayılan covid-19 salgını, kısa sürede yayılmış ve birçok insanın ölümüne sebep olmuştu. Ülkemizde bugüne kadar 273.301 kişiye bulaşan covid-19 salgını, 6.462 kişinin de maalesef hayatını kaybetmesine sebep oldu. Ülkemizde binlerce kişinin hayatına mal olan bu salgın sürecinde virüse yakalanan kişilerden 246.876 kişi iyileşti ve covid-19 testleri tekrardan negatif çıktı. Diğer bir güncel mevcut rakamlara göre şuanda 19.963 kişide covid-19 virüsü bulunuyor.

Geçtiğimiz yılın son anlarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan covid-19, dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişiye bulaşırken, aynı zamanda yüz binlerce kişinin de ölümüne sebep oldu. Dünya genelinde büyük bir felakete sebep olan salgın, diğer ülkelere göre ülkemizde daha iyi bir şekilde kontrol altına alındı denebilir. Özellikle ABD’de felakete sebep olan covid-19 salgını, ülkemize girdiği günden beri Sağlık Bakanlığı tarafından bilgilendirme mesajları yayınlanıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kendi Twitter hesabı üzerinden her gün güncel covid-19 vaka sayılarını içeren tabloyu yayınlıyordu. Fakat artık bu bilgilendirme mesajları Bakan Koca’nın Twitter hesabından değil, direkt olarak Sağlık Bakanlığı’nın web sitesi üzerinden yapılacak. Açıklamalara göre artık Sağlık Bakanlığı’nın web sitesi üzerinde geniş detaylarla her günün güncel covid-19 tablosuna yer verilecek.

Benzer içerik:  Netflix, Covid-19 Salgınında 16 Milyon Abone Kazandı
Covid-19 Güncel Tablosu Artık Twitter’da Yayınlanmayacak Sağlık Bakanı tarafından her gün yapılan covid-19 tablo paylaşımı artık Twitter’dan yapılmayacak. Bunun yerine sağlık bakanlığı web sitesinde yayınlanacak.

Bir önceki gün olan 2 Eylül’ün güncel tablosuna baktığımızda toplam vefat sayısının 6.462’ye ulaştığı görülürken, ağır hasta sayısının da 1.017’ye ulaştığı görünüyor. Diğer bir yandan toplam vaka 273.301, iyileşen vaka 246.878 olarak açıklanıyor. Dilerseniz bugünden itibaren güncel covid-19 rakamlarına ulaşmak ve detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayarak sağlık bakanlığının web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir