Coronavirus Olduğunu İhbar Edenlere 9 Bin Lira Ödül

 Coronavirus Olduğunu İhbar Edenlere 9 Bin Lira Ödül

Çin’in Hubei eyaletine bağlı bir kentte Corona virüsü olduğunu ihbar eden kişilere tam 1.400 dolar, yani yaklaşık 9.000 Türk Lirası ödül verilecek. Ödülü almak için tek şart ise hasteneye başvuran kişide Coronavirüsünün tespit edilmesi.


İlginizi Çekebilir: DSÖ, Coronavirus ile Mücadele İçin TikTok Hesabı Açtı

Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsünün çıkış ülkesi olan Çin’de bir çok önleme imza atılıyor. Virüsün yayılmaya başladığı ilk günlerde Corona Virüsüne özel bir hastane açarak önlem almaya çalışan Çin, şimdi de bir çok alanda çeşitli önlemler alıyor. Virüsün en yaygın olduğu Çin’in Hubei bölgesinde bir kentte, Coronavirüsü olduğunu ihbar eden kişilere 1.400 dolar ödül verileceği açıklandı. İhbarda bulunanların ödülü alması için koyulan tek şart ise hastanenin Corona Virüsü teşhisi koyması.

Karantinaya alınmaktan çekinen ve hastaneye başvurmayan bir çok insan, artık bu ödülü almak için hastanelere başvurabilecek.

Son günlerde tehlikesini arttıran Coronavirus, dünya genelinde 63 ülkeye yayıldı. Türkiye çevresindeki bir çok ülkeye de yayılan virüs, İran’da 43 kişinin ölümüne sebep oldu.

İlgili İçerik  Unutulmaz Filmlerin Unutulmaz Replikleri

Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz zamanlarda yaptığı açıklamada Ağrı’da 18 kişinin Coronavirus şüphesiyle karantinaya alındığını belirtmişti.

Bkz: Sağlık Bakanı: Ağrı’da 18 Kişi Coronavirus Şüphesiyle Karantinaya Alındı

Corona Virüsü ile ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar olabilmek için web sitemizi “kitle.net” takibe almayı unutmayınız. Coronavirus güncel (29.02.2020) durum bilgisine hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (29.02.2020)


İran'da Coronavirüs'ten 43 Kişi Hayatını Kaybetti
  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 85.688
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 2.933
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar,
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 39.761

Bir önceki yazımız olan Bitcoin ve Blockchain Nedir? BTC ve BCH Arasındaki Farklar başlıklı makalemizde Bitcoin, Bitcoin Nedir ve Blockchain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın