Corona Virüsüne Karşı Alınabilecek Önlemler

 Corona Virüsüne Karşı Alınabilecek Önlemler

Bildiğiniz üzere Corona virüsünün Türkiye‘de de görüldüğü geçtiğimiz saatlerde resmi olarak açıklandı. Halk, bu haberden sonra internette en çok “Corona Virüsünden Nasıl Korunabiliriz” aramalarını yaptı. Bu makalede Corona virüsünden korunmak için alabileceğiniz tüm önlemleri sizlerle paylaşıyoruz.


Corona Virüsü Nasıl Bulaşır


Corona Virüsü, öncelikle hayvan ve insanların temasından kaynaklanabilir. Sağlıklı bir insan ile virüslü bir insan ile herhangi bir temasta bulunması, kişinin anında virüs kapmasına sebep olabilir.

Ayrıca virüs, temaslar dışında öksürük, hapşurma, el sıkışma gibi benzeri durumlarda da bulaşabiliyor. Toplu taşıma gibi alanlarda herkesin dokunduğu yerlere dokunmak da virüsün bulaşma ihtmalini oldukça arttırabiliyor.

Corona Virüsü Bulaştığını Nasıl Anlarım?


Bunu kendi kendinize anlamanız mümkün olmasa da belirtileri kendinizde görürseniz hastanelere başvurabilirsiniz. Corona virüsünün en yaygın belirtileri ise hemen aşağıda sıralanmıştır.

 1. Solunum Yolu Hastalıkları (Nefes Darlığı)
 2. Ateş (Öksürük, Burun Akıntısı, Baş Ağrısı)
 3. Mide Bulantısı

Corona Virüsünden Nasıl Korunabilirim?


 1. Hastalıklı insanlar ile temaslardan kaçınmak, hatta mümkün olduğunca hayvanlar ve insanlar ile yakın temas kurmamak.
 2. Ellerinizi sık sık yıkamak. Uzmanların en çok yaptığı uyarı bu şekilde, çünkü virüs eller ile bulaşabiliyor. Eller en az 15 saniye süreyle yıkanmalıdır.
 3. Toplu alanlarda veya dışarıda maske kullanmak.
 4. Hayvansal ürünleri iyice pişirmek ve öyle tüketmek.
 5. Maske takılsa ve önlemler yeterince alınsa da kalabalık alanlardan uzak durmak.
İlgili İçerik  Belediye, Coronavirüs'e Özel Netflix Aboneliği Hediye Edecek

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel haberleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Sağlık Bakanı: Corona Virüsü Türkiye’de Görüldü

Corona Virüsü Son Durum (11.03.2020)


Corona Virüsü Son 2 Günde 200 Kişinin Ölümüne Sebep Oldu
 1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 119.311
 2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 4.288
 3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru, Paraguay, Moldova, Moğolistan, Litvanya, Burkino Faso, Kıbrıs, Brunei, Kamerun, Türkiye
 4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 65.796

Bir önceki yazımız olan Stresten Kurtulmanın En Kolay 5 Yolu! başlıklı makalemizde Stres, Stres Atma Yolları ve Stresten Kurtulma Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın