Corona Virüsü Tüm Haberler (Covid-19)

 Corona Virüsü Tüm Haberler  (Covid-19)

Tüm dünyada tehlike saçan Corona Virüsü ile ilgili güncel haberleri bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Sizler için bu sayfayı sürekli güncel tutarak gelişmeleri bildireceğiz. Haber başlıklarına tıklayarak, ilgili haberin tamamına ulaşabilir, veya ilgili başlığın altından haberin özetini okuyabilirsiniz.

İlk haber eklenme tarihi: 24.01.2020


Rusya Büyükelçisi: Corona Aşısı Bulundu, Testler Olumlu

Corona Virüsünden Nasıl Korunabiliriz?

Corona virüsünden nasıl korunabileceğinizi detaylı olarak açıkladığımız makalemize hemen yukarıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Oxford: Covid-19 İkinci Dalga İhtimali Olan 10 Ülke

(26.06.2020) Dünyanın en iyi üniversitelerinden olan Oxford Üniversitesi, corona virüsünde ikinci dalga ihtimali en yüksek olan 10 ülkeyi açıkladı.

Apple Açıkladı: Çalışanlar Kademeli Olarak Geri Dönecek

(13.05.2020) Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Apple, corona virüsü sebebiyle aldığı evden çalışma uygulamasının nasıl kaldırılacağını açıkladı. Açıklamalara göre çalışanlar kademeli olarak ofise dönecek.

Mike Pompeo: Coronavirus, Wuhan’daki Laboratuvarda Üretildi

(03.05.2020) ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin’i hedef alarak yaptığı açıklamalarda “Corona virüsü Wuhan’daki Laboratuvarda üretildi” açıklamalarında bulundu. Ayrıca bu açıklamalara bir çok ülkenin destek verdiğini belirtti.

Elon Musk: Coronavirüs Kısıtlamalarını Derhal Kaldırın

(29.04.2020) Ünlü milyarder Elon Muskcorona virüsünden en çok etkilenen ülke olan Amerika yönetimine kısıtlamaları derhal kaldırması yönünde istekte bulundu. Musk‘ın bu isteği tepki çekti.

Çin, Coronavirüs Temalı Oyunu Yasakladı

(28.04.2020) Corona virüsünün ilk çıkış yeri olan ÇinCoronavirus Attack isimli bir Steam oyununu yasakladı. Gerekçe olarak ise oyunun politik içerikler bulundurduğu belirtildi. Geliştirici şirket, oyunun Çin’e karşı protesto amacıyla yapıldığını belirtti

Covid-19 Google’ı Vurdu, İşe Alımlar Durduruldu

(24.04.2020) Tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsü, dünyanın en büyük şirketlerinden olan Google‘ı (Alphabet) vurdu. Google pazarlama bütçesini yarıya indirirken, işe alımları da durdurdu.

Trump’tan Bir Garip Öneri: Covid-19 Hastalarına Dezenfektan Enjekte Edin

(24.04.2020) ABD Başkanı Donald Trump, bir basın konferansında corona virüsü taşıyan hastalara yönelik “hastalara dezenfektan enjekte edebilir miyiz?” sorusunu sordu. Soru, uzmanlar tarafından oldukça tepki çekti.

Türkiye’de Toplam Covid-19 Vakası 100 Bini Geride Bıraktı

(23.04.2020) Geçtiğimiz aylarda ülkemize giren corona virüsü bugün yapılan resmi açıklamalara göre 100 bin‘den fazla kişiye bulaşarak 2.491 kişinin de ölümüne sebep oldu.

Netflix, Covid-19 Salgınında 16 Milyon Abone Kazandı

(22.04.2020) Corona virüsü dünya genelinde tehlike saçarken, değer kazanan şirketlerden biri de Netflix oldu. Dünyanın en büyük dijital yayın platformu Netflix, virüs sırasında 16 milyon yeni üye kazandı.

Amazon, Depolarında Covid-19’a Karşı Termal Kamera Kullanıyor

(20.04.2020) Dünyanın en büyük e-ticaret ve alışveriş sitelerinden biri olan Amazon, artan talebi karşılayabilmek için depolarında bir çok personel çalıştırıyor. Depolarda önlem olarak ise çalışanların vücut sıcaklığını ölçen termal kameralar bulunuyor.

Tarihin En Tehlikeli 8 Salgını

(18.04.2020) Tarihte, günümüzde herkesi tehlikeye sokan corona salgını gibi bir çok salgın ve virüs geldi geçti. Sizlere gelmiş geçmiş en ölümcül 8 salgını bu makalemizde derledik. Dilerseniz hemen yukarıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz…

Gmail, Günde 18 Milyon Sahte Coronavirüs Mesajı Engelliyor

(18.04.2020) Google her gün, Gmail servisi üzerinden corona virüsü temalı dolandırıcılık amaçlı gönderilen 18 milyon sahte E-Postayı engelliyor.

TikTok, Coronavirüs’e Karşı 5 Milyon Sterlin Bağışlıyor

(18.04.2020) TikTokcorona virüsüne karşı mücadele edebilmek amacıyla, sağlık çalışanlarına destek sağlayan Royal College of Nursing Foundation, yani RCN Fonu‘na “5 milyon sterlin” bağışladı.

Netflix, Coronavirüs’e Özel Ücretsiz Belgesel Yayınlıyor

(18.04.2020) Dünyanın en büyük dijital yayın platformlarından biri olan Netflixcorona virüsüne özel öğretmenlere ve öğrencilere destek olmak amacıyla YouTube kanalında ücretsiz belgesel yayınlıyor.

Netflix, Çalışanları İçin Toplam 150 Milyon Dolar Bağışladı

(18.04.2020) Corona virüsü sebebiyle tüm dizi ve film yapımlarını durduran Netflix, dolaylı yoldan 120.000’den fazla oyuncu ve ekip çalışanını işten çıkarmış oldu. Çalışanlarının zor durumda kalmasını istemeyen Netflix, 150 milyon dolarlık fon sağladı.

BM: Afrika’da 3 Milyondan Fazla İnsan Ölebilir

(17.04.2020) Birleşmiş Milletler Afrika Ekonomi Komisyonu (UNECA)’nın yaptığı korkutan açıklamalara göre Afrikacorona virüs sebebiyle 300.000 ile 3.300.000 arası can kaybı verebilir.

Çin’de Ölüm Sayısı 1.290 Kişi Eksik Olarak Bildirildi

(17.04.2020) Çin hükümetinin corona virüsü sebepli ölüm sayısı hakkında yaptığı açıklamaların yanlış olduğu bildirildi. Çin’in Xinhua haber ajansıWuhan‘da ölen kişi sayısının 1.290 kişi eksik olarak yayınlandığını paylaştı.

Bill Gates, Coronavirüs Haberlerinde En Büyük Hedef Oldu

(17.04.2020) Dünyanın en zengin 2. kişisi olan Microsoft kurucusu Bill Gatescorona virüsü ile ilgili komplo teorilerinde en büyük hedef oldu.

GoPro, Corona Virüsü Sebebiyle İşgücünü Azaltıyor

(16.04.2020) Corona virüsü sebebiyle büyük bir zarara uğrayan GoPro şirketi, işgücünde %20‘lik bir azaltmaya gitmek amacıyla 200’den fazla çalışanını işten çıkardı.

Amerika’dan Çin’e Gönderme: Sorumlular Hesap Verecek

(14.04.2020) Tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsü hakkında Amerika’dan çok ilginç açıklamalar geldi. ABD Dışişleri Başkanı Mike Pompeo, “Sorumluların hesap vereceği bir zaman gelecek. Bunun olacağından çok eminim.” ve “Çin hükümeti, Çin Komünist Partisi bu bilgiyi zamanında vermedi. Bu çok esef verici.” açıklamalarında bulundu.

Corona Virüsü Salgınını Bill Gates Yaratmış Olabilir Mi?

(14.04.2020) Tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsünü Microsoft kurucusu dünyanın en zengin kişilerinden olan Bill Gates yaratmış olabilir mi? Trump’ın eski danışmanına göre Bill Gates, Coronavirüsü üretiminde rol almış olabilir!

ABD Tarihinde İlk: Tüm Eyaletlerde Felaket İlan Edildi

(12.04.2020) ABD Başkanı Donald Trump, tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsü sebebiyle felaket ilan edilmeyen tek eyalet olan Wyoming‘de bugün felaket ilan etti. Böylelikle ABD tarihinde ilk kez tüm ülke genelinde felaket ilan edilmiş oldu.

Dünya Genelinde Coronavirüs Sebepli Ölen Kişi Sayısı 100 Bin’i Geçti

(11.04.2020) Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsü, dünya genelinde 1.684.000‘i aşkın kişiye bulaştı. Ayrıca corona virüsü sebebiyle 102.136 kişi hayatını kaybetti.

Coronavirüs Sebebiyle Çin’deki Otomobil Satışları Çakıldı

(10.04.2020) Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan Corona virüsü, Çin ekonomisine de büyük zarar verdi. Çin’de otomobil satışları geçen yılın aynı ayına göre yaklaşık %41 oranında düştü.

Yarasalarda 6 Yeni Corona Virüsü Türü Keşfedildi

(10.04.2020) Bilim İnsanlarının Myanmar‘da yarasalar üzerinde yaptığı araştırmalara göre yarasalarda, 6 yeni koronavirüs türü keşfedildi. Ayrıca araştırmacılar, yarasalarda keşfedilmemiş yüzlerce corona virüs türünün daha olabileceğini söyledi.

Twitter CEO’su, Coronavirüs ile Mücadele İçin 1 Milyar Dolar Bağışlıyor

(09.04.2020) Twitter’ın kurucusu olan ünlü milyarder Jack Dorseycorona virüsle mücadele amacıyla 1 milyar dolar bağışlayacağını kendi Twitter hesabı üzerinden paylaşarak duyurdu.

DSÖ: Evcil Hayvanlara da Corona Virüsü Bulaşabilir

(09.04.2020) Evcil hayvanlarının corona virüsü salgınındaki rolünü araştıran Dünya Sağlık Örgütü, evcil hayvanlara da virüs bulaşabileceğini açıkladı. Ayrıca yapılan açıklamalarda kedilerinköpeklere göre daha yüksek oranda corona virüsüne yakalanabileceği belirtildi.

WhatsApp, Sahte Corona Mesajlarını Engellemek İçin Kısıtlama Getirdi

(07.04.2020) WhatsAppcorona virüsü tüm dünyaya tehlike saçmaya devam ederken önemli bir güncelleme kararı aldı. WhatsApp, sahte bilgilerin yayılmasını önlemek amacıyla mesaj iletiminde kısıtlama getirdi.

PTT, İnternet Üzerinden Ücretsiz Maske Dağıtıyor

(05.04.2020) Corona virüsünün ülkemizdeki tehlikeyi arttırmasıyla birlikte bir çok kurum gibi PTT de önemli bir adım atıyor. PTT, resmi internet sitesi üzerinden herkese haftalık 5 adet maske dağıtıyor.

Amazon, Corona Sebebiyle Artan Siparişleri Karşılayamıyor

(05.04.2020) Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Amazoncorona virüsü sebebiyle artan internet alışverişlerini karşılamakta zorluk çekiyor. Şirketdepo görevlilerine çok daha yüksek ücretler teklif ederek gıda paketleme bölümünde çalışmalarını istiyor.

Karantinada En Çok İzlenen 10 Netflix Dizisi

(05.04.2020) Corona virüsü sebebiyle evlerinden ayrılamayan insanlar, zamanını Netflix gibi dijital yayın platformlarında geçirmeye başladı. Bu süreçte bir ay boyunca en çok izlenen Netflix dizilerini açıklandı. Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak görebilirsiniz.

Bill Gates: Aynı Anda 7 Coronavirüs Aşısı Test Ediliyor

(04.04.2020) Tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsüne karşı bir çok ülkeden bir çok araştırmacı aşı çalışmalarını sürdürürken, Bill Gates de kendi yardım kuruluşu “Bill & Melinda Gates Vakfı” aracılığıyla aşı çalışmalarını sürdürüyor. Aşıları tek tek test etmek yerine “Umut vadeden 7 aşıyı” aynı anda test edeceklerini söyleyen Gates, bu testler sırasında birkaç milyar doların boşa gideceğini açıkladı.

Dünya Genelinde Covid-19 Vakası 1 Milyonu Geride Bıraktı

(02.04.2020) Tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsü, dünyadan gelen tüm verilere göre 1 milyon’dan fazla kişiye bulaştı. Hızla yayılan virüs, dünya genelinde toplamda 50.230 kişinin ölümüne sebep olduSon 1 haftada 400 bin’den fazla kişiye daha bulaştı.

Tesla’nın Güneş Paneli Fabrikasında Çalışan 1 Kişide Covid-19 Pozitif Çıktı

(02.04.2020) Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsü sebebiyle geçtiğimiz zamanlarda fabrikalarını kapatan Tesla‘nın 1 çalışanında daha Covid-19 testi pozitif çıktı. Yaklaşık 1 hafta önce yapılan test sonucu New YorkBuffalo‘daki güneş panelleri üretilen Tesla fabrikasında çalışan 1 kişi’nin virüslü olduğu belirtildi.

Lamborghini, Coronavirüs’e Karşı Maske Üretecek

(01.04.2020) Dünyanın en büyük şirketleri, corona virüsüne karşı savaşmak için bir çok adım atıyor. Geçtiğimiz zamanlarda corona virüsü sebebiyle üretimlerini durduran Lamborghini, bu sefer maske ve koruyucu üretecek.

Çin, Vahşi Hayvan Satışını Yasakladı

(01.04.2020) Çin‘in Wuhan kentinde geçtiğimiz yılın son aylarında bir hayvan pazarında ortaya çıkan corona virüsü, tüm dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Çin, aldığı önlemler kapsamında yarasayılanpangolin gibi vahşi hayvanların satışını yasaklıyor. Kurallara uymayanları ise cezalar bekliyor.

Rolls Royce, Coronavirüs’e Karşı Solunum Cihazı Üretiyor

(01.04.2020) Dünyanın en eski ve en lüks otomobil üreticilerinden biri olan Rolls Royce, dünyaya tehlike saçan ve 43.288 kişinin ölümüne sebep olan Corona Virüsüne karşı solunum cihazı (ventilatör) üretecek.

Twitter, Brezilya Başkanının Covid-19’a Karşı Umursamaz Paylaşımlarını Kaldırdı

(30.03.2020) Dünyanın en büyük sosyal medya sitelerinden biri olan TwitterBrezilya başkanı Jair Bolsonaro‘nun corona virüsü hakkında attığı umursamaz paylaşımları kaldırdı.

Dyson, Coronavirüs’e Karşı Yeni Ventilatör Tasarladı

(29.03.2020) 50’den fazla ülkede satış yapan teknoloji şirketi DysonCorona Virüsü ile mücadele amacıyla 10 gün içinde yeni bir ventilatör tasarladı. Şirketin yaptığı açıklamalara göre İngiltere hükümeti, bu yeni cihazdan 10 bin adet sipariş verdi.

Elon Musk, Coronavirüs’e Karşı Solunum Cihazı Bağışlıyor

(29.03.2020) Tesla ve SpaceX gibi dünya devi şirketlerin kurucusu olan Elon Musk, dünyaya tehlike saçan Corona Virüsü‘ne karşı New York‘a yüzlerce solunum cihaz (ventilatörbağışlayacağını açıkladı.

Rusya, Corona Virüsüne Karşı İlaç Geliştirdi

(28.03.2020) Gelen son dakika haberine göre Rusya Federal Biyomedikal Ajansı (FMBA), tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsünü tedavi edebilecek olan ilacı buldu. Detaylar haberimizde…

Google, Coronavirüs’e Karşı 800 Milyon Dolar Bağışlıyor

(28.03.2020) 600 bin kişiye bulaşarak tüm dünyada tehlike saçan corona virüsü, bir çok dev şirketi de harekete geçirdi. Bu şirketlerden birisi olan Googlecorona virüsüyle mücadele amacıyla 800 milyon dolardan fazla bütçe ayıracağını belirtti.

Trump, Sözünü Tutmayan General Motors’a Ateş Püskürdü

(27.03.2020) ABD Başkanı Donald Trump, Coronavirüs’e karşı 40 bin adet ventilatör (solunum cihazı) üretimi yapmaya söz veren, ardından sözünü tutmayan General Motors‘a ateş püskürdü. TrumpSavunma Üretim Yasası‘nın devreye sokulacağına da işaret etti.

Sıtma İlacının Corona’yı Yendiğini Öne Süren Profesör, Ölümle Tehdit Edildi

(27.03.2020) Tüm dünya genelinde tehlike saçarak 23,714 kişinin ölümüne sebep olan Corona virüsü‘ne karşı, sıtma tedavisi için kullanılan Hidroksiklorokin (Plaquenil) ilacının işe yaradığını keşfeden Profesör Didier Raoult‘un bilinmeyen kişiler tarafından ölümle tehdit edildiği belirtildi.

Riot Games, Coronavirus’e Karşı 1.5 Milyon Dolar Bağışlıyor

(26.03.2020) Dünyanın en çok oynanan çok oyunculu video oyunlarından biri olan League of Legends‘ın yapımcı şirketi Riot Gamescorona virüsü ile mücadele kapsamında 1,5 milyon dolar bağış yapacak.

İtalya, Coronavirüs’e Karşı Drone ile Sokakları Denetleyecek

(26.03.2020) Corona virüsünün en çok etkilediği ülke olan İtalya‘da durum her geçen gün daha kötüye gidiyor. 7.503 kişinin hayatını kaybettiği ülkede hükümet, sokağa çıkan insanları engelleyebilmek adına drone kullanmaya başlıyor.

Greta Thunberg, Coronavirüs Belirtileri Gösterdiğini Paylaştı

(25.03.2020) Son günlerin en çok konuşulan isimlerinden olan iklim aktivisti Greta Thunberg, Instagram hesabı üzerinden dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Thunberg, kendisinin ve babasının Koronavirüs belirtileri gösterdiğini belirtti.

Apple, Coronavirus Sebebiyle Tahtını Microsoft’a Kaptırdı

(24.03.2020) Corona virüsü sebebiyle ekonomideki çöküş dev şirketleri de vurdu. AppleAmazon gibi şirketler hisselerde çok büyük bir değer kaybı yaşarken Microsoft1 trilyon dolar seviyelerinde kalabilen tek şirket oldu. Böylelikle dünyanın en değerli şirketi olan Apple, tahtını Microsoft‘a kaptırdı.

Belediye, Coronavirüs’e Özel Netflix Aboneliği Hediye Edecek

(24.03.2020) Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsü, ülkemizde de büyük bir paniğe sebep oldu. Gökçeada Belediyesi, Gökçeada’da yaşayan ve Corona virüsü’ne karşı evde kalma sözü veren kişilere ücretsiz Netflix aboneliği tanımlayacağını paylaştı.

Borsalar Corona Virüsü Sebebiyle 30 Trilyon Dolar Zarara Uğradı

(23.03.2020) Corona virüsü tüm dünyayı etkisi altına alırken, piyasaları da oldukça kötü yönde etkiledi. 20 Ocak 2020‘de 89 trilyon 156 milyar dolar olan küresel borsa değeri, 59 trilyon dolar‘a kadar gerileyerek tarihi bir düşüş yaşadı. Piyasalar’da toplamda 30 trilyon dolar yok oldu.

İlgili İçerik  John Wick 4 Yayın Tarihi Covid-19 Sebebiyle Ertelendi

Elon Musk, Corona Virüsüne Karşı Umursamazca Davranıyor

(22.03.2020) SpaceX ve Tesla gibi dev şirketlerin kurucusu Elon Musk, corona virüsüne karşı sergilediği umursamaz tutumdan dolayı bir çok uzman tarafından eleştiriye tutuldu.

Süper Bilgisayar Summit, Covid-19’a Karşı 77 Kimyasal Buldu

(22.03.2020) Dünyanın en büyük bilişim teknolojileri şirketi IBM‘in saniyede 200 katrilyon işlem yapabilen süper bilgisayarı SummitCorona virüsünü önleyebilecek 77 kimyasal tespit etti.

Apple, Bir Çok Ülkeye Maske Bağışında Bulunacak

(22.03.2020) Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsüne karşı bir çok önlem alıyor. Apple, virüs sebebiyle tüm mağazalarını kapatıp 15 milyon dolar bağışta bulunurken, şimdi de bir çok ülkeye maske dağıtıyor.

Apple Müşterileri, Tamire Verdiği Telefonları Geri Alamıyor

(21.03.2020) Apple, geçtiğimiz zamanlarda çalışanlarını Corona virüsünden koruyabilmek amacıyla Çin hariç tüm dünya genelindeki mağazalarını kapatmıştı. Mağazalar kapatılınca bazı Apple kullanıcıları, tamire verdikleri cihazlarını geri alamadı.

Senatörler, Amazon’dan Depo İşçilerine Ücretli İzin İstedi

(21.03.2020) ABD‘li senatörler, corona virüsü tüm dünyada tehlike saçarken hala çalışmalara devam eden Amazon depo işçileri için Jeff Bezos‘a seslendi. Senatörler, depo işçilerine ücretli izin verilmesini ve risk ödemesi yapılmasını istedi.

Çin, Neredeyse Tamamıyla Coronavirüsten Arındırıldı

(20.03.2020) Geçtiğimiz yıl Çin‘in Wuhan kentinde çıkan Corona virüsü tüm dünyaya tehlike saçarken, Çin’den çok ilginç bir haber geldiÇin hükümetinin çalışmaları sonucu ülke neredeyse tamamıyla Corona virüsten arındırıldı. Ülke’de son 48 saatte 0 yeni vaka bildirildi.

İtalya, Corona Virüsünde Çin’i Geride Bıraktı

(19.03.2020) Geçtiğimiz yılın son ayı Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü tüm dünyaya tehlike saçarken, Çin hükümeti durumu kontrol altına aldı. Virüsü kontrol altına alamayan İtalya‘da hayatını kaybeden insan sayısı 3.405‘i aşarak Çin’i geride bıraktı.

NASA Personeli Corona Virüslü Çıktı, Ofise Gitmek Yasaklandı

(18.03.2020) Corona virüsü, dünyanın en büyük uzaycılık kurumu NASA‘yı da vurdu. NASA’nın 2 personelinde corona virüsü testi pozitif çıkarken, diğer çalışanların korunması amacıyla evden çalışın çağrısı yapıldı.

Her 10 Corona Vakasından Yalnızca 1’i Tespit Edilebiliyor

(18.03.2020) Geçtiğimiz yılın sonlarında Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüsü tüm dünyaya tehlike saçmaya devam ederken bilim insanları çok ilginç bir rapor yayınladı. Raporda, her 10 corona virüsü vakasının yalnızca 1’inin tespit edilebildiği belirtildi.

Türkiye’de Corona Virüs Kaynaklı İlk Ölüm Gerçekleşti

(17.03.2020) Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsü, ülkemize girdiği günden sonra da büyük bir panik yarattı. Dün 47 vaka 0 ölüm açıklanırken, az önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalarda bugün ilk ölümün gerçekleştiği söylendi.

Facebook, Corona Virüsü Sebebiyle Zarara Uğrayan Küçük İşletmelere 100 Milyon Dolar Bağışlıyor

(17.03.2020) Dünyanın en büyük sosyal medya sitelerinden ve şirketlerinden biri olan FacebookCorona virüsü sebebiyle zarara uğrayan küçük işletmelerin zararını karşılayabilmek için 100 milyon dolar bağışladı.

Wuhan’da Son Durum: 24 Saatte Sadece 1 Yeni Vaka

(17.03.2020) Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsünün ilk çıktığı şehir olan Wuhan‘da son durum oldukça şaşırtıcı. Virüs, diğer ülkelerde çok büyük hızla yayılırken, virüsün çıktığı ilk yer olan Wuhan’da, son 24 saat içerisinde sadece 1 yeni vaka tespit edildi.

Microsoft, Corona Virüsü Canlı Takip Haritası Yayınladı

(16.03.2020) Microsoft, son zamanlarda dünya genelinde büyük bir tehlike saçan Corona virüsü canlı takip edebilmenizi sağlayacak bir harita sistemi geliştirdi. Sistem, dünya genelinde yayınlanmış resmi verileri anında işliyor ve sizlere gösterebiliyor.

Instagram, Corona Virüsü Efektlerini Platformdan Kaldırdı

(15.03.2020) Tüm dünyada tehlike saçan Corona virüsü, Instagram‘da da efektler ile karşımıza çıktı. Corona Virüsünü Tespit ve Tedavi ettiği belirtilen bazı efektler, kullanıcılara yanlış bilgi vermemesi amacıyla platformdan kaldırıldı.

Umre’den Gelen 10 Bin Kişi KYK Yurtlarında Karantinaya Alındı

(15.03.2020) Sağlık Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde Umre’den dönen 1 kişide Corona virüsü tespit edilmesinin ardından Umre‘den dönen diğer kişileri de uyarmıştı. Şimdi ise Umre‘den dönen 10.300 kişinin KYK yurtlarında karantinaya alındığı belirtildi.

Bazı İnsanlar Corona Virüsünü Bilerek Yayıyor (Video Haber)

(14.03.2020) Son zamanlarda tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsüÇin‘in mobese görüntülerinden görüldüğü üzere bazı kişiler tarafından bilinçli olarak yayılıyorArt niyetli insanlar, başkalarının tutacağı yerlere tükürerek Corona virüsünü yaymaya çalışıyor.

Apple, Corona Virüsü Sebebiyle Tüm Mağazalarını Kapattı

(14.03.2020) Apple, dünya çapında büyük bir tehlike saçan Corona virüsü sebebiyle Büyük Çin dışındaki dünya genelinde tüm mağazalarını kapatma kararı aldı. Ayrıca şirket, Corona virüsü ile mücadele etme amacıyla 15 milyon dolar bağış sözü verdi.

Sağlık Bakanı: Bir Kişide Daha Corona Virüsü Tespit Edildi

(13.03.2020) Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklamada ülkemizde 1 kişinin daha Corona Virüsüne yakalandığını belirtti. Kişinin, Türkiye’de Corona Virüsüne yakalanan ilk kişinin yakını olduğu belirtildi.

Coronavirus Sebebiyle Okullar Tatil Edildi, Otobüs Firmalarının Web Siteleri Çöktü

(12.03.2020) Corona virüsü sebebiyle İlkokulOrtaokul ve Liseler 16 Mart itibari ile 1 haftalığına tatil edildiÜniversiteler ise 16 Mart itibariyle 3 haftalık tatil edildiTatil haberini alan üniversiteliler otobüs bileti için MetroKamil Koç gibi şirketlerin web sitelerine akın edince siteler çöktü.

Corona Virüsü Son 1 Günde 430 Kişinin Ölümüne Sebep Oldu

(12.03.2020) Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsü, son 1 günde en şiddetli gününü yaşattı. Dünya genelinde 127.863 kişiye bulaşan virüs, sadece son 1 günde (11.03.2020-12.03.2020430 kişinin ölümüne sebep oldu. Virüs’ten dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı toplam 4.718‘e ulaştı.

Cristiano Ronaldo, Coronavirüs Şüphesiyle Karantinaya Alındı

(12.03.2020) Dünyanın en ünlü ve en iyi futbolcularından biri olan Portekizli Cristiano Ronaldo, gelen son dakika haberine göre Corona Virüsü şüphesiyle ülkesi Portekizde karantina altına alındı.

Trendyol, Corona Virüsü Sebebiyle Fiyatı Yükselen Ürünler Hakkında Açıklama Yaptı

(12.03.2020) Tüm dünyada tehlike saçan Corona virüsünün Türkiye’ye de girmesiyle birlikte bir çok ürünün fiyatlarında çok büyük bir artış yaşandı. Bu artışların yaşandığı platformlardan biri olan Trendyol‘da, 2 liralık bir makarnanın 15 liraya satıldığı bile görüldü. Bu yüzden e-ticaret sitesinin yöneticileri konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı: Türkiye’de Corona Virüsü Vakası Görüldü

(10.03.2020) Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘dan gelen son açıklamalara göre Türkiye’de Corona virüsü vakası görüldüCorona virüsüne rastlanan erkek hasta, ailesi ile birlikte gözetim altına alındı.

Apple’ın Çin’deki Satışları Corona Virüsü Sebebiyle %75 Düştü

(10.03.2020) Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Applecorona virüsünün meydana çıktığı ilk yer olan Çin‘de büyük bir satış kaybı yaşıyor. Virüsün yayılmasını engellemek ve çalışanlarını korumak için Çin‘deki mağazalarını kapatan AppleIphone cihazlarında %75 satış kaybı yaşadı.

Bill Gates, Corona Virüsü İçin 100 Milyon Dolar Bağışladı

(09.03.2020) Dünyanın en zengin 2. kişisi ve Microsoft kurucusu olan Bill Gates, bir kuruluşun evde Corona Virüsü testi yaptığı projeye 100 milyon dolarlık destek bağışında bulundu.

Elon Musk: Corona Virüsü Paniği Aptalca

(07.03.2020) SpaceX ve Tesla gibi dünya devi şirketlerin CEO’su olan Elon Musk, geçtiğimiz saatlerde resmi Twitter hesabı üzerinden “Corona Virüsü Paniği Aptalca” şeklinde paylaşımda bulundu. Tweet, saatler içerisinde 1 milyon’dan fazla kişinin beğenisini topladı.

Dünya Genelinde Corona Virüsü Vakası 100 Bin’i Geçti

(06.03.2020) Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsü her geçen gün şiddetini arttırıyor. Tüm dünya Corona virüsüne karşı önlemler alsa da virüsün bir başkasına daha bulaşması önlenemiyor. Son gelen resmi açıklamalara göre Corona virüsü kapan kişi sayısı 100 bini aştı.

İran’da Corona Virüsü Vakası 3 Günde 7 Kat Arttı

(03.03.2020) Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve bir çok ülkeye tehlike saçan Corona Virüsüİran‘da da büyümeye devam ediyor. İran’da 3 gün önce 300 kişide bulunan virüs, güncel olarak 2.336 kişiye bulaşmış durumda. Virüsten dolayı hayatını kaybeden kişi sayısı ise 77’yi geçti.

5.000 Twitter Çalışanına Coronavirüs Uyarısı: Evden Çalışın

(03.03.2020) Tüm dünyaya tehlike saçan Corona virüsüTwitter‘ı da harekete geçirdi. Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter‘ın üst yetkilileri, 4.800’den fazla çalışanına “Evden Çalışın” uyarısında bulundu.

Corona Virüsü Olduğunu İhbar Edene 9 Bin Lira Ödül

(29.02.2020) Çin’in Hubei eyaletine bağlı bir kentte Corona virüsü olduğunu ihbar eden kişilere tam 1.400 dolar, yani yaklaşık 9.000 Türk Lirası ödül verilecek. Ödülü almak için tek şart ise hasteneye başvuran kişide Coronavirüsünün tespit edilmesi.

DSÖ, Corona Virüsü ile Mücadele Etmek İçin TikTok Hesabı Açtı

(29.02.2020) Hızla yayılarak dünyaya tehlike saçan Corona virüsüDünya Sağlık Örgütü‘nü (DSÖ) de harekete geçirdi. DSÖCorona Virüsü ile mücadele etmek için TikTok hesabı açarak bilgilendirme videoları yayınlamaya başladı.

İran’da Coronavirüs Sebebiyle 43 Kişi Öldü

(29.02.2020) Tüm dünyada tehlike saçan Corona virüsü, ilk olarak 19 Şubat 2020‘de İran‘da görüldüğünden beri ülkedeki hastalıklı kişi sayısı hızla artış gösterdi. Coronavirüsten hayatını kaybeden kişi sayısı ise 43’ü geçti.

Amazon, Corona Virüsü Sebebiyle Fiyatı Artan 1 Milyondan Fazla Ürünü Kaldırdı

(28.02.2020) Dünyanın en büyük pazaryeri sitelerinden olan AmazonCorona virüsü nedeniyle artan maske fiyatlarına büyük bir önlem aldı. 10 dolardan 128 dolara kadar çıkan fiyat artışı nedeniyle 1 milyondan fazla ürün Amazon‘dan kaldırıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Coronavirüs Şüphesiyle 18 Kişi Karantinaya Alındı

(27.02.2020) Son günlerde tehlikesini arttıran Corona virüsüTürkiye‘nin çevresindeki ülkeleri sarmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı‘ndan gelen son açıklamalara göre Ağrı‘da Corona virüsü şüphesiyle 18 kişi karantina altına alındı.

Çin’in Rusya Büyükelçisi: Coronavirüs Aşısı Bulundu, Testler Olumlu

(24.02.2020) Çin‘in Rusya Büyükelçisi Zhang Hanhui, basına yaptığı açıklamalarda Çinli bilim insanlarının Coronavirüs aşısıyla ilgili testleri başarıyla tamamladığını belirtti. Hanhui, ülkenin normale dönmesi için Şubat ayının sonunu işaret etti.

Türkiye, İran’a Sınırlarını Kapattı

(24.02.2020) İran‘da tehlike saçmaya devam eden Corona Virüsü ülke çapında 12 kişinin ölümüne sebep olurken toplamda 43 kişiye bulaştıTürkiye, komşu ülke İran‘a sınırları ve uçuşları tamamen kapattı.

KKTC’de 1 Kişi Coronavirüs Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı

(23.02.2020) İran‘da tehlike saçmaya devam eden Corona Virüsü ülke çapında 12 kişinin ölümüne sebep olurken toplamda 43 kişiye bulaştıTürkiye, komşu ülke İran‘a sınırları ve uçuşları tamamen kapattı.

Karantinada Bekleyen Gemide Virüslü Kişi Sayısı 542’ye Ulaştı

(18.02.2020) Japonya‘nın Yokohama limanında Corona virüsü sebebiyle karantina altına alınan Diamond Princess isimli turist gemisinde hasta sayısı artıyor. Son açıklamalara göre gemide 88 virüslü daha tespit edildi. Toplam virüslü kişi sayısı 542’yi buldu.

Facebook, Corona Virüsü Sebebiyle 4 Bin Kişilik Konferansı İptal Etti

(16.02.2020) Facebook, 4.000’den fazla kişinin katılacağı küresel pazarlama konferansını Corona Virüsü sebebiyle iptal etmek zorunda kaldı.

Corona Virüsü, 2 Günde 200 Kişinin Ölümüne Sebep Oldu

(12.02.2020) Çin‘in Wuhan kentinde bir balık pazarında ortaya çıktığı söylenen Corona (2019-nCoV) virüsü tüm dünyaya tehlike saçmaya devam ediyor. Güncel olarak (12.02.2020) 45 bin’den fazla kişiye bulaşan Corona virüsü, sadece son 2 günde 200‘den fazla insanın ölümüne sebep oldu.

Corona Virüsü, SARS Virüsünü Geride Bıraktı

(09.02.2020) Her geçen gün tehlike saçmaya devam eden Corona virüsü bir çok insanın ölümüne sebep oluyor. 2002 yılında yine Çin‘de ortaya çıkan SARS virüsü toplam 784 kişinin ölümüne sebep olurken, Corona virüsü henüz 22 günde 814 kişinin ölümüne sebep oldu.

Pasteur Enstitüsü: Coronavirüs Aşısı 20 Ayda Tamamlanabilir

(31.01.2020) FransaParis merkezli kar amacı gütmeyen araştırma vakfı Pasteur Enstitüsü‘nden Bilim insanlarıKorona virüsü aşısının 20 aylık bir süre içerisinde tamamlanabileceğini açıkladı.

Google, Coronavirus Sebebiyle Çin’deki Ofislerini Kapattı

(30.01.2020) Google yöneticileri, Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona (2019-nCoVvirüsü sebebiyle Çin’deki tüm ofislerini geçici olarak kapatma kararı aldığını açıkladı. Ayrıca Google, Çin’in yanı sıra virüs tehlikesini en çok taşıyan Hong Kong ve Tayvan‘daki ofislerini de kapattı.

DSÖ: Hata Yaptık, Coronavirüsü Çok Yüksek Düzeyde Riskli

(28.01.2020) Geçtiğimiz zamanlarda Corona virüsü ile ilgili açıklama yapan ve tehlikenin “orta düzey” olduğunu söyleyen Dünya Sağlık Örgütü, bir çok tepkiyle karşı karşıya kalınca değerlendirmesini değiştirdi. Daha önce tehlikenin orta düzey olduğunu söyleyen DSÖ, yeni değerlendirmede daha önce hata yaptıklarını ve Corona virüsünün “çok yüksek” düzeyde tehlike saçtığını belirtti.

Çin, Coronavirüs İçin 10 Günde Yeni Hastane İnşa Ediyor

(24.01.2020) Çin‘in Wuhan kentinde Corona virüsünün gittikçe artmasıyla ve hastanelerin dolup taşmasıyla birlikte Çin hükümetiWuhan kentine yeni bir hastane inşa edeceğini açıkladı. 25 bin metrekarelik hastane 10 gün içerisinde, yani 3 Şubat‘a kadar Wuhan kentinde hazır olacak.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın