Corona Virüsü, “Takmam” Diyen Trump’a Maske Taktırdı

ABD'de adeta felakete sebep olan Covid-19 salgınının gitgide artması, maske takmam diyen ve takan kişiler ile alay eden Trump'a maske taktırdı...
 Corona Virüsü, “Takmam” Diyen Trump’a Maske Taktırdı

Geçtiğimiz yılın son aylarında Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve çok kısa bir sürede tüm dünyaya yayılarak adeta bir felakete sebep olan corona virüsü bazı ülkelerde kontrol altına alınabilse de, bazı ülkelerde vakalar ve ölümler oldukça yükseliyor. Vakaları kontrol altına alamayan ve bu süreçte en büyük zararı alan ülke ise Amerika Birleşik Devletleri olarak karşımıza çıkıyor.

Corona virüsü salgını sürecinde toplam 3 milyon 300 bine yakın vatandaşı covid-19 salgınına yakalanan ABD, toplam 136.621 vatandaşını kaybetti. Bu süreçte diğer ülkelere göre çok daha fazla kayıp veren ABD, salgını yavaşlatmayı maalesef başaramadı. ABD’nin vaka sayıları her geçen gün büyük oranlarda yükselirken, günlük vaka sayıları 70 bini buldu. ABD’nin covid-19 sürecinde bu kadar zarar görmesi ise ülkenin büyük bir bölümünün hala normal bir hayat sürmeye devam etmesiydi.

Yapılan tüm uyarılara rağmen covid-19’a yönelik yeteri kadar önlem alamayan ABD halkı, maalesef virüsten en çok zarar gören halk haline geldi. Geçtiğimiz ay günlük vaka sayıları 15.000‘e kadar gerileyen ABD’de bu ay günlük vaka sayıları 70.000’e kadar yükseldi. Bu da maske takmam diyen ABD Başkanı Donald Trump’ın bile maske takmasına sebep oldu. Trump, böylelikle ilk kez maske takarken görüntülendi.

İlgili İçerik  Sıtma İlacının Corona'yı Yendiğini Öne Süren Profesör, Ölümle Tehdit Edildi
Corona Virüsü, "Takmam" Diyen Trump'a Maske Taktırdı

Son verilere göre ABD’deki covid-19 salgınının gidişatına baktığımızda düşüşten çok büyük bir oranda yükseliş görüntüleniyor. Fakat ABD Başkanı’nın da yaptığı açıklamalar gibi bunu test sayısına bağlayabiliriz. Çünkü vaka sayıları 15.000 bandından 70.000’e kadar yükselmiş olsa da, hayatını kaybeden kişi sayısı aynı oranda seyrediyor.

İlk kez maske taktığı görüntülenen Donald Trump, neden maske taktığıyla ilgili basına yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Benim maske takmakla ilgili bir problemim yok. Takmam gerekiyorsa takarım. Kimsenin hayatını tehlikeye atmak istemem. Zaten ABD Başkanı olarak çok izole bir hayat yaşıyorum.

Bir önceki yazımız olan Kripto Kraliçe'nin 15 Milyar Dolarlık Kripto Para Vurgunu başlıklı makalemizde Bitcoin, Kripto Kraliçe ve Kripto Para Vurgunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın