Corona Virüsü, Plague Inc. Oyununu Liderliğe Taşıdı

 Corona Virüsü, Plague Inc. Oyununu Liderliğe Taşıdı

Corona virüsünün yaygınlaşması ve bir çok insanın bu hastalığı öğrenmesi ile birlikte mobil virüs oyunu Plague Inc.‘e olan ilgi oldukça arttı. Oyun, Çin’de App Store’un 1. sırasına yükseldi ve 22 Ocak’tan itibaren en çok satan oyun olmayı başardı.


İlginizi Çekebilir: Çin, 10 Günde Corona Virüsüne Özel Hastane İnşa Edecek

Android ve IOS platformlarının en poüler strateji oyunlarından biri olan Plague Inc., corona virüsünün yaygınlaşması ile birlikte popülerliğini katladı. Oyun, Çin’in App Store listesinde 1. sıraya yükseldi ve en çok satan oyun/uygulama oldu. Mobil platformlarda en çok oynanan oyunlardan olan Plague Inc, bir virüs üretip dünya üzerinde yaymanızı sağlayan bir strateji oyunu. Android platformunda ücretsiz bir şekilde sunulan oyun, App Store’da 0.99 dolar üzerinden satışa sunuluyor. Çin’de Google Play servisleri aktif olarak hizmet vermediğinden dolayı Çinli Andrid kullanıcıları, Plague Inc. oyununa üçüncü parti yazılımlardan erişim sağladı. Çin’in App Store mağazasında ise en çok satan uygulamalarda ilk sıraya yükseldi.

Plague Inc. Nedir? Nasıl İndirilir?

Plague Inc Nedir? Nasıl İndirilir?
Plague Inc Nedir? Nasıl İndirilir?

Plague Inc. mobil cihazlarda en çok oynanan strateji oyunlarından biridir. Oyun’da, bir virüs türü seçer ve oyununuza başlarsınız. DSonrasında ise bu virüsü bir ülkede başlatıp tüm dünyaya yaymaya çalışırsınız. Oyun, virüslerin zararlarını anlatmaktan ziyade, virüsü daha zararlı hale getirip dünya üzerine yaymanızı ve insan nüfusunu sonlandırmanızı konu ediyor.

İlgili İçerik  Corona Virüsü, SARS Virüsünü Geride Bıraktı

Plague Inc. oyununu Android ve IOS platformları için hemen aşağıdan indirebilirsiniz. Oyun Google Play Store üzerinde, yani Android cihazları için ücretsizdir. Fakat App Store’da 0.99 dolar üzerinden satılmaktadır.

Plague Inc. İndir (Android)

Plague Inc. İndir (IOS)

Corona Virüsü Nedir?

Corona Virüsü

Corona virüsü, 2002 senesinde Çin‘in Pekin şehrinde patlak veren SARS virüsüyle %80 oranında benzerlik taşımaktadır. SARS virüsü 2002-2003 senesinde dünya çapında 800’den fazla insanın ölümüne neden olmuştur. Corona virüsünün çıkış yeri Çin’in Wuhan şehridir ve Wuhan şehrinin giriş ve çıkışları olayın patlak vermesinden sonra kapatılmıştır. Virüsün, Çin merkezli kaynaklara göre 600’den fazla kişiye bulaştığı, İngiltere merkezli kaynaklara göre de 1.700’den fazla kişiye bulaştığı söyleniyor. Ayrıca şuana kadar 20’den fazla kişinin öldüğü biliniyor. Japonya, ABD, Tayland gibi ülkelerde görülen virüs, bir çok ülkeye yayılmaya devam ediyor. Corona hakkında daha geniş bilgi edinmek için hemen aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz…

Corona Virüsü Nedir?

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın