Corona Virüsü, İran’da 2 Kişinin Ölümüne Sebep Oldu

 Corona Virüsü, İran’da 2 Kişinin Ölümüne Sebep Oldu

Her geçen gün tehlikesini arttıran Corona virüsü, bir çok ülkede felaket saçmaya devam ediyor. Ölümlerin büyük oranı virüsün çıkış noktası Çin‘de gerçekleşirken, son gelen habere göre Coronavirus İran’da da 2 kişinin ölümüne sebep oldu.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü, SARS Virüsünü Geride Bıraktı

Geçtiğimiz aylarda Çin’in Wuhan kentinde bir balık pazarında ortaya çıktığı söylenen Corona virüsü, bir çok ülkeye tehlike saçmaya devam ediyor. Corona virüsü Çin’de 2 bin’den fazla kişinin ölümüne sebep olurken, son gelen haberlere göre İran’da da 2 kişinin ölümüne sebep oldu.

29’dan fazla ülkeye ve toplamda 75.284 kişiye bulaşan corona virüsü, toplamda 2.014 kişinin ölümüne sebep oldu. Toplamda 15.084 kişi virüsten kurtulurken, bir çok kişi de hastanelerde tedavi ediliyor. Corona virüsünün artan tehlikesini, başka ülkelerde de ölüme sebep olmasıyla birlikte görüyoruz.

Daha önce Filipinlerde 2 kişiye bulaşan virüs, 2 kişiden 1’inin ölümüne sebep olmuştu. Bugün gelen habere göre ise İran’da virüs kapan 2 kişinin öldüğü belirtildi. İran’da ölüm oranının %100 olması da Corona virüsünün tehlikesini bir kez daha göstermiş oldu.

İlgili İçerik  Twitter CEO'su, Coronavirüs ile Mücadele İçin 1 Milyar Dolar Bağışlıyor

Daha önce Dünya Sağlık Örgütü, virüsün daha küçük ülkelere yayılmasından endişe duyduklarını açıklamış, daha küçük ülkelerde tedavilerin yapılamayacağını belirtmişti. DSÖ’nün bu açıklamasının ne kadar doğru olduğu da diğer ülkelerden gelen haberler ile belli oluyor. Virüsün girdiği Filipinler ölüm oranı %50 iken, İran’da ise anlık olarak %100 oranında. Ayrıca Corona virüsü, Japonya ve Fransa’da da 1’er kişinin ölmesine sebep oldu.

Corona Virüsü Son Durum (19.02.2020)


Corona Virüsü, Filipinler'de Bir Kişinin Ölümüne Sebep Oldu
  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 75.284
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 2.014
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 15.084

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın