Corona Virüsünü Canlı Haritadan Takip Edin / Corona Nerede?

 Corona Virüsünü Canlı Haritadan Takip Edin / Corona Nerede?

Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona (2019-nCoV) virüsünün her geçen gün bir çok insana bulaşması endişeyi oldukça arttırdı. Virüs hakkında endişelerin artmasıyla birlikte ESRI adlı şirket, ArcGIS adlı harita ve coğrafi bilgi yazılımına Corona virüsünü 7/24 takip edebileceğiniz bir sistem ekledi ve herkesin kullanımına sundu.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü ile Savaşan Çin’den Son Fotoğraflar

Corona (2019-nCoV) virüsü, 2002 senesinde Çin‘in Pekin kentinde ortaya çıkan SARS virüsüyle %80‘lik bir benzerlik taşımaktadır. SARS virüsü 2002-2003 senelerinde dünya çapında 800’den fazla kişinin ölümüne neden olmuştur. Corona (2019-nCoV) virüsünün ilk çıktığı yer Çin’in Wuhan şehridir ve Wuhan şehrinin giriş çıkışları olayın ortaya çıkmasından sonra kapatılmıştır. Corona Virüsünün, anlık olarak Çin’de 2.886 kişiye bulaştığı söyleniyor. Virüs, Tayland’da da 8 kişiye bulaşmış durumda. Ayrıca şuana kadar 80’den fazla kişinin öldüğü biliniyor. Japonya, ABD, Tayland gibi ülkelerde görülen virüs, bir çok ülkeye yayılmaya devam ediyor.

İlgili İçerik  Google Stadia 2 Aylığına Ücretsiz Oldu

Corona Virüsünü Haritadan Canlı Takip Edin

Corona Virüsünü Haritadan Canlı Takip Edin
Corona Virüsünü Haritadan Canlı Takip Edin

ERIS şirketinin ArcGIS adlı yazılımına eklediği takip sistemi son günlerde bir çok insana yayılan ve Wuhan’da patlak verdiği söylenen Corona virüsünü 7/24 haritadan takip etmenizi sağlıyor. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz sistemden Corona virüsünün hangi ülkelerde olduğunu ve toplamda kaç kişiye bulaştığını canlı olarak takip edebiliyorsunuz.

Corona Virüsü 27.01.2020 (Haftalık) Analiz

  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 2.886
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 81
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya, ABD, Tayvan, Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal
  4. Haftalık Değişim: 278-2.886 (2.608 Haftalık Artış)
  5. Kurtarılan Kişi Sayısı: 59

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın