CoinMarketCap, 400 Milyon Dolara Binance’a Satılıyor

 CoinMarketCap, 400 Milyon Dolara Binance’a Satılıyor

Dünyanın en büyük Kripto Para borsalarından biri olan Binance‘ın, CoinMarketCap‘i satın almak amacıyla 400 milyon dolarlık bir teklif götürdüğü ve görüşmelerin sürdürüldüğü belirtildi.


İlginizi Çekebilir: Binance, Akbank ile Anlaşma Sağladı

Son zamanlarda Kripto Paraların çok büyük bir değer kaybı yaşamasına rağmen Binance, girişimlerini sürdürmekten vazgeçmiyor. Son gelen haberlere göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, CoinMarketCap’i satın alabilmek adına tam 400 milyon dolarlık, yani şuan ki kur’a göre 2 milyar 620 milyon TL’lik teklif götürdü.

İlgili haber, The Block Kripto’dan geldi. İddialara göre Binance, dünyanın en büyük kripto para veri ve analiz sitesi CoinMarketCap’i 400 milyon dolara satın aldığını bu hafta içerisinde duyuracak. Görüşmelerin hala sürdürüldüğünü iddia eden The Blok Kripto, anlaşma şartlarının belirsiz olduğunu belirtti. Ayrıca ilgili iddia gerçekleşir ve Binance 400 milyon dolarlık bir satın alma işlemi gerçekleştirirse kripto para sektöründeki en büyük satın alımlarından biri bu olacak.

İlgili İçerik  Bitcoin 1 Ayda %125 Yükselerek Tekrar 9,500 Dolara Ulaştı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, 2020 yılının başlarında verdiği bir röportajda, bu yıl 2 adet büyük satın alma işlemi gerçekleştireceklerini ve bunun için çok heyecanlı olduğunu belirtmişti. Eğer The Blok Kripto’nun iddiaları doğruysa bu 2 satın alımdan biri CoinMarketCap olabilir.

Akbank, Kripto Para Şirketi Binance ile Anlaşma Sağladı

Ayrıca Amazon’un web servisi olan ve web sitelerinin trafik verilerini baz alan Alexa verilerine göre, Binance’ın kendi sitesi dünya genelinde 1.691. sırada yer alırken, CoinMarketCap 570. sırada yer alıyor. Ayrıca CoinMarketCap, Binance’ı ziyaretçi sayısında da büyük bir oranla geride bırakıyor. Binance, eğer bu satın alımı gerçekleştirirse bu platform üzerinden büyük bir oranda yatırımcı elde edebilir.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın