Citroen, 22 Euro’ya Kiralanabilen 2 Kişilik Otomobili Tanıttı

 Citroen, 22 Euro’ya Kiralanabilen 2 Kişilik Otomobili Tanıttı

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Citroen, şehir içi ulaşımı kolaylaştırabilmek için yepyeni otomobiller tasarladı. Citroen Ami adı verilen elektrikli konsept otomobiller, sadece 22 Euro karşılığında 1 ay kiralanabilecek.


İlginizi Çekebilir: Elon Musk: İsterseniz Konuşan Otomobil Üretebiliriz

100. yılını geçtiğimiz yıl kutlayan Citroen, şehir içi rahatça kullanılabilecek yepyeni araçlar piyasaya sürüyor. Citroen Ami ismiyle piyasaya sürülecek olan elektrikli otomobiller şehir içi ulaşım için oldukça iyi özelliklere sahip. Sade ve şık bir tasarıma sahip olan %100 elektrikli araç, tek şarjda 70 kilometreye kadar gidebiliyor.

5.5 kWh bataryaya sahip olan elektrikli konsept otomobil, evdeki klasik prizlerle bile şarj edilebiliyor. Evde şarj dolumu ise 0-%100 arası 3 saatte tamamlanıyor.

Üstelik tamamen elektrikli ve küçük bir tasarıma sahip olan Citroen Ami, ehliyet gibi bir belge gerektirmiyor. Araç, Avrupa ülkelerinde 16 yaş üstündeki ehliyet sahibi olan veya olmayan herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilecek.

İlgili İçerik  Çin, Vahşi Hayvan Satışını Yasakladı

Konsept otomobil Citroen Ami, aynı zamanda saatte en fazla 45km hıza çıkabiliyor.

Bu konsept otomobile özel bir kampanya yapacağını duyuran Free2Move şirketi, aracı aylık 22 Euro’ya kiralayacağını belirtti. Otomobili 22 Euro’ya kiralayabilmeniz için gereken tek şart ise 2 yıl abonelik sözü vermeniz. 2 yıl kullanma sözü verdiğiniz araca 2 yılda toplamda 528 Euro ödeyeceksiniz.

Citroen Ami Resmi Tanıtım Videosu


Citroen Ami Özellikleri


  1. Uzunluk: 2.5 Metre
  2. Genişlik: 1.5 Metre
  3. Yükseklik: 1.5 Metre
  4. Hız: 45km/saat
  5. Menzil: Tam şarj ile 70 km
  6. Batarya: 5.5 kWh / Evde 0-%100 arası 3 saatte dolum.

Citroen Ami Fiyatı


Citroen, resmi internet sitesi üzerinden bu konsept otomobilin 6.000 Euro karşılığında satılacağını belirtiyor. Türk Lirası ile bu maliyet 41.156 Lirayı buluyor.

Citroen Ami Fotoğrafları


Citroen, 22 Euro'ya Kiralanabilen 2 Kişilik Otomobil Üretecek

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın