Connect with us


Sosyal Medya

Çinli TikTok Fenomeni, Canlı Yayın Sırasında Öldürüldü

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan TikTok’ta ünlü bir içerik üreticisi olan Lamu’nun, canlı yayın sırasında eşi tarafından öldürüldüğü belirtildi.

Zaman:

Tarih:

Çinli TikTok Fenomeni, Canlı Yayın Sırasında Öldürüldü

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, son zamanlarda çok büyük bir yükseliş yaşıyor. Dünya çapında yüz milyonlarca kişi tarafından kullanılan sosyal medya platformu TikTok, Çin merkezli bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Çin’de de oldukça kullanılan bir platform olan TikTok, Çin’deki milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor.

Çin’deki TikTok içerik üreticilerinden biri olan ve oldukça iyi bir takipçisi bulunan Lamu isimli Çinli bir kadın, Çin’in gündemine bomba gibi düşmüş durumda. Bunun sebebi ise ünlü TikTok içerik üreticisinin, bir canlı yayın sırasında eşi tarafından yakılarak öldürüldüğü haberleri. Ortaya çıkan bilgilere göre Lamu isimli kadının eski kocası, bir canlı yayın sırasında Lamu’nun evini bastı ve üzerine benzin dökerek onu ateşe verdi.

Köy’deki yaşamını videolarla TikTok’taki kullanıcılara aktaran ve iyi bir takipçi kitlesi edinen Lamu isimli kadın, aslında eski kocası tarafından bir süredir rahatsız ediliyordu. Çin’in devlet denetimindeki haber sitesi Beijing Youth Daily’nin aktardığı habere göre daha önce de eski kocası tarafından şiddet gören Lamu isimli kadın, daha önce eski kocası tarafından çocuklarının öldürülmesi konusunda da tehditler almıştı. Buna rağmen devlet tarafından bir destek göremeyen kadın, sonunda ortaya çıkan haberlere göre canlı yayın sırasında eski kocası tarafından yakılarak öldürüldü.

Çinli TikTok Fenomeni, Canlı Yayın Sırasında Öldürüldü Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan TikTok'ta ünlü bir içerik üreticisi olan Lamu'nun, canlı yayın sırasında eşi tarafından öldürüldüğü belirtildi.

Olayın ardından Çin’in sosyal medya platformu olan Weibo’da, Lamu adlı kadın hakkında 70 milyonu aşkın paylaşım yapıldı. Olaya tepki gösteren milyonlarca insan, adalet sistemini eleştirdi ve polisleri suçladı. Şiddet gören kadınlara destek çıkılmadığını söyleyen milyonlarca insan, tepkilerini bu şekilde gösterdi. Bazı haber kaynakları, Lamu isimli kadının bir canlı yayın sırasında öldürüldüğünü, canlı yayının aniden karardığını belirtti.

Benzer içerik:  TikTok Ne Kadar İnternet Harcar?

Lamu isimli kadın her zaman olduğu gibi evinde bulunurken, kocası elindeki satırla kapısını kırarak evini bastı. Daha sonra elindeki benzin bidonunu kadının üzerine döken zanlı, kadını ateşe verdi. Yetkililer, kadını hemen hastaneye kaldırsalar da, 16 gün komada kalan kadın hayata döndürülemedi. Vücudunun %90’ı yanarak hayattan kopan kadın, Çin’de yaşanan “kadına şiddet” olaylarının da büyük bir kitle tarafından protesto edilmesine sebep oldu.

Diğer bir yandan bazı kişiler ve haber kaynakları tarafından kadının canlı yayında öldürüldüğü, o sırada ekranın karardığı söylense de, ortada herhangi bir video bulunmuyor. Fakat yetkililer bu videoya erişip dağıtılmasını yasaklamış olabilir. Olayın ardından 30 Eylül gününden itibaren tutuklanan katil, çok geç olsa da şuanda polisin elinde bulunuyor. Polisler, konu hakkında soruşturmaların sürdüğünü belirtiyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir