Çin’deki Apple Mağazaları Yeniden Açıldı

 Çin’deki Apple Mağazaları Yeniden Açıldı

Apple, geçtiğimiz zamanlarda corona virüsü sebebiyle Çin‘de kapattığı 42 mağazasını geri açtı. Şirket, mağazayı kapattığı günden itibaren Çin’de büyük bir satış kaybı yaşadı.


İlgili Haber: Apple, Corona Virüsü Sebebiyle Çin’deki Mağazalarını Kapattı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, geçtiğimiz zamanlarda çalışanlarının sağlığını koruyabilmek amacıyla Çin’de bulunan 42 mağazasını kapatmıştı.

Bu kararın ardından Çin’deki iPhone satışlarında büyük bir azalma yaşayan Apple, 29 mağazada belirli saatlerde çalışılmasını istemiş fakat satışlar yinbe eski haline gelmemişti. Şirket, bunun üzerinde kapattığı 42 mağazasını da tam zamanlı olarak yeniden açmaya karar verdi.

Bkz: Apple’ın Çindeki Satışları Corona Virüsü Sebebiyle %75 Düştü

Ayrıca tahminlere göre Corona virüsü sebebiyle sadece 2020’nin ilk çeyreğinde dünya genelinde 250 milyar dolarlık bir zarar bekleniyor.

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel gelişmeleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerik  Sıtma İlacının Corona'yı Yendiğini Öne Süren Profesör, Ölümle Tehdit Edildi

Corona Virüsü Son Durum (13.03.2020)


Rusya Büyükelçisi: Corona Aşısı Bulundu, Testler Olumlu

  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 137.445
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 5.088
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru, Paraguay, Moldova, Moğolistan, Litvanya, Burkino Faso, Kıbrıs, Brunei, Kamerun, Türkiye, Bolivya, Guyana, Kongo
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 69.779

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın