Connect with us


Dünya'dan Haberler

Çin, Neredeyse Tamamıyla Coronavirüsten Arındırıldı

Geçtiğimiz yıl Çin’in Wuhan kentinde çıkan Corona virüsü tüm dünyaya tehlike saçarken, Çin’den çok ilginç bir haber geldi. Çin hükümetinin çalışmaları sonucu ülke neredeyse tamamıyla Corona virüsten arındırıldı. Son 48 saatte 0 yeni vaka bildirildi.

Zaman:

Tarih:

Çin, Tamamıyla Coronavirüsten Arındırıldı

Geçtiğimiz yıl Çin‘in Wuhan kentinde çıkan Corona virüsü tüm dünyaya tehlike saçarken, Çin’den çok ilginç bir haber geldi. Çin hükümetinin çalışmaları sonucu ülke neredeyse tamamıyla Corona virüsten arındırıldı. Ülke’de son 48 saatte 0 yeni vaka bildirildi.


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü Tüm Haberler (Sürekli Güncel)

İlk olarak geçtiğimiz yılın son ayları Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktığı bilinen Corona virüsü, 1.4 milyar nüfuslu Çin’de hızla yayılmaya başlamıştı. Fakat virüsü çok üstün bir çalışma sürdürerek önlemeye çalışan Çin hükümeti, bu konuda başarılı oldu

Çin, hem en çok vaka bulunan, hem de en çok nüfusu bulunan ülke olmasına rağmen diğer tüm ülkeleri geride bırakarak tüm ülkeyi neredeyse tamamen virüsten arındırmayı başardı. 60 milyon nüfuslu İtalya’da hayatını kaybeden kişi sayısı Çin’i geçerken, 1.4 milyar nüfuslu Çin’de son 48 saatte yeni bir vaka bildirilmedi.

İlgili Haber: İtalya, Corona Virüsünde Çin’i Geride Bıraktı

Çin’de ortaya çıkan virüs İtalya’da felakete sebep olurken, Çin’in neredeyse tamamen arındırılması da sosyal medyada oldukça ilginç karşılandı. Bir çok insan Çin’e tepki gösterirken, bir çok kişi de İtalyanların yaşam tarzını eleştirdi. İtalyanlar çoğunlukla “evden çok sokakta” yaşamayı sevdikleri için virüs ülkede büyük bir felakete sebep oldu. İtalya, konu ile ilgili büyük önlemler alsa da geç kalındığı için fazlasıyla insanın ölümüne sebep oldu.

Virüs, Türkiye dahil 150’den fazla ülkede aktif olarak insanlara tehlike saçarken, virüsün çıkış noktası Çin güvenli bir nokta haline getirildi. Fakat Çin hükümeti aldığı önlemleri sonlandırırsa virüsün tekrar ülkede yayılma ihtimali oldukça yüksek. Çünkü evlerinde karantina altında bulunan insanlar evlerinden çıkarsa, ülkede tekrar virüs yayılabilir.

Benzer içerik:  Türkiye'nin En Kirli ve En Temiz Havaya Sahip İlleri Belli Oldu

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel haberleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, son durum bilgisine hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (20.03.2020 – 18:45)


İtalya, Corona Virüsünde Çin'i Geride Bıraktı

  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 255.729
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 10.495
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran, Romanya, Brezilya, Gürcistan, Danimarka, Estonya, Cezayir, Kuzey Makedonya, Afganistan, Pakistan, Hırvatistan, Avusturya, Irak, İsrail, Umman, Yunanistan, Yeni Zelanda, Azerbaycan, Qatar, Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Ürdün, Nijerya, Şili, Tunus, Andorra, Fahore Adaları, Kosta Rika, Ermenistan, Vatikan, Peru, Paraguay, Moldova, Moğolistan, Litvanya, Burkino Faso, Kıbrıs, Brunei, Kamerun, Kongo, Türkiye
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 89.918
  5. Türkiye: 355 vaka – 4 ölüm
  6. İtalya: 41.035 vaka – 3.405 ölüm
  7. Çin: 0 yeni vaka – 6.569 etkin vaka (48 saat – 18.03.2020-20.03.2020)

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir