Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın İntihar Mı Etti?

 Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın İntihar Mı Etti?

2016 yılının Ağustos ayında Lefkoşa’da kurduğu “online çiftlik oyunu” görünümlü Saadet Zinciri ile tanınan Çiftlik Bank kurucusu Tosun lakaplı Mehmet Aydın, son iddialara göre intihar etti.

130 bin’den fazla kişiyi para kazanma vaadi ile oyuna çeken ve ardından tüm oyuncuların parasını alıp Ukrayna’ya kaçan Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, toplamda 1.1 milyar TL’den fazla serveti ile kayıplara karıştı. Uzun zamandır lüks bir hayat yaşayan ve bunu çoğunlukla fotoğrafları ile sosyal mecralardan paylaşan Mehmet Aydın, polis tarafından Ukrayna’da da Kırmızı Bülten ile aranıyordu.

Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın İntihar Mı Etti?
Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın İntihar Mı Etti?

Onbinlerce kişiyi dolandıran Mehmet Aydın, geçtiğimiz zamanlarda bir kişinin de intihar etmesine sebep olmuştu. İddialara göre Çiftlik Bank’a yatırım yapıp parasını katlamak isteyen Üniversite öğrencisi bir genç, Banka’dan kredi çekerek Çiftlik Bank’a yatırdı. Ardından Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ın tüm bu paralar ile birlikte kaçmasından sonra Üniversiteli genç ortada borçlu kaldı. Bu psikolojik sorunlara dayanamayan genç, borçları ve psikolojik sorunları nedeniyle intihar etti.

Yeni çıkan ve sosyal medyayı karıştıran iddialara göre ise çok zaman geçmedi ve Mehmet Aydın’da intihar etti. Henüz doğrulanmayan bu bilgi sosyal medyada gündem oldu. İddiaya göre Mehmet Aydın’ın kaldığı Ukrayna Kiev’de bulunan otele polis baskın düzenledi ve 27. katta odasında bulunan Mehmet Aydın pencereden atlayarak intihar etti.

İlgili İçerik  Google, Coronavirüs'e Karşı 800 Milyon Dolar Bağışlıyor

Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın Öldü Mü?

1.1 milyar TL’lik vurgunu ile geçtiğimiz yıl Türkiye’de en çok konuşulan isimlerden olan Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, kesin olmayan söylentilere göre, polis baskını sırasında 27. katta bulunan otel odasından atlayarak yaşamına son verdi.

Geçtiğimiz zamanlarda bir gazeteci de Mehmet Aydın’ın Ukrayna’da bulunduğunu ve 24 saat içerisinde polisler tarafından yakalanacağını söylemişti. Ardından Ukrayna’da bir çok direğe Mehmet Aydın’ın resimleri asılmış ve bulana 350 bin dolar para ödülü verileceği söylenmişti. Fakat iddialar doğru sonuçlanmamış ve Mehmet Aydın yakalanamamıştı. O habere de hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

[ilgiliMakale icerik_id=”1546″]

Konu hakkında resmi ve kesin bir bilgi paylaşıldığında sizleri sitemizden bilgilendireceğiz. Web sitemizin anlık aboneliğini açabilir ve “kitle.net”i takibe alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın