Connect with us


Dünya'dan Haberler

Çiftlik Bank Firarisi Tosuncuk’un Adresi Bulundu ve Interpol’e Bildirildi

Ülkemizde kurduğu ponzi sistemi Çiftlik Bank ile yüz milyonlarca liralık vurgun yapıp kayıplara karışan Mehmet Aydın’ın adresi bulundu ve Interpol’e bildirildi.

Zaman:

Tarih:

Çiftlik Bank Firarisi Tosuncuk'un Adresi Bulundu

Bir zamanlar Türkiye’nin en çok yatırım alan sistemlerinden biri olan Çiftlik Bank‘ı büyük ihtimalle hepiniz duymuşsunuzdur. Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın tarafından 2016 yılında kurulan Çiftlik Bank sistemi, yaptığı televizyon reklamları ve ilk kullanıcılara kazandırdığı para sayesinde çok hızlı bir yükseliş yaşamıştı. Fakat ponzi sistemi her zaman ilk kullanıcılara kazandırsa da, sistemde biriken para en sonunda kurucusunun elinde kalıyor.

İşte Çiftlik Bank da ülkemizde denenen en büyük ponzi sistemiydi. Sistem ilk başlarda kazandırdığı paralarla büyük bir ün yakalarken, bu sayede binlerce kişi sisteme milyonlarca dolarlık yatırım yapmıştı. Üstte de dediğimiz gibi daha sonrasında sistemin kurucusu Mehmet Aydın, 500 milyon dolardan fazla olduğu söylenen oldukça devasa bir para ile kayıplara karıştı. Uzun bir süredir kayıp olan ve hiçbir şekilde yakalanamayan Mehmet Aydın’dan oldukça dikkat çeken yeni bir haber geldi.

2,5 yıldan fazla bir süredir kayıp olan ve ulaşılamayan Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, uzun bir süredir dedektifler tarafından takip ediliyordu. İstanbul merkezli bir dedektiflik bürosu, konu ile ilgili araştırmalarını uzun bir süredir sürdürüyor ve bu zaman zarfında Latin Amerikalı bir dedektiflik şirketi ile ortak çalışıyordu. İşte o çalışmalar sonunda sonuç verdi. Dedektiflik bürosunun, Mehmet Aydın’ın ev adresine ve bazı bilgilerine ulaştığı açıklanırken, elde edilen tüm bu bilgilerin de mahkemeye ve Türk Interpol‘üne bildirildiği aktarıldı.

Benzer içerik:  Çiftlik Bank'ın Kurucusu "Tosun" 24 Saat İçinde Yakalanacak
Çiftlik Bank Firarisi Tosuncuk'un Adresi Bulundu ve Interpol'e Bildirildi Ülkemizde kurduğu ponzi sistemi Çiftlik Bank ile yüz milyonlarca liralık vurgun yapıp kayıplara karışan Mehmet Aydın'ın adresi bulundu ve Interpol'e bildirildi.

Bir süredir Mehmet Aydın’ın olabileceği bazı ülkeler birçok haberde karşımıza çıkarken, şimdi ise tam olarak adres doğrulandı. Mehmet Aydın’ın ev adresi, fotoğrafları ve bazı bilgileri elde edilirken, Aydın’ın Brezilya‘da yaşadığı tespit edildi. Blgiler mahkeme ve Türk Interpolüne sunulurken, Mehmet Aydın’ın Uluslararası bürokratik engeller sebebiyle yakalanamadığı ve Türkiye’ye getirilemediği açıklandı.

Diğer bir yandan ülkemizde süren Çiftlik Bank vurgunu davaları kapsamında tutuklu olan hiçbir sanık kalmadı. Brezilya’daki ev adresi bulunan ve fotoğrafları çekilen Mehmet Aydın hakkında ilerleyen zamanlarda ne gibi gelişmeler yaşanacak hep birlikte göreceğiz. Konu hakkındaki gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir