Çernobil Yakınındaki Yangın Söndürüldü

 Çernobil Yakınındaki Yangın Söndürüldü

Son günlerde özellikle sosyal medyada oldukça ilgi çeken çernobil yangını, Ukrayna Acil Durumlar Servisi Başkanı Nikolay Çeçetkin‘in açıklamalarına göre söndürüldü.


İlginizi Çekebilir: Ormanlar Ciddi Bir Hızla Yok Oluyor!

Günlerdir sosyal meydyada konuşulan ve Çernobile yaklaştığı söylenerek büyük bir tehdit oluşturduğu söylenen Ukrayna orman yangını, uzun süredir söndürülemiyor ve gittikçe çernobile yaklaşıyordu. Çernobile 600 metreye kadar yaklaşan yangın, acil koduyla söndürülme çalışmalarına başlandı. Açıklamalara göre yangın, gün içerisinde özel ekipler sayesinde söndürüldü.

Bu konuyla ilgili özel açıklamalarda bulunan Çeçetkin, itfaiye ekiplerinin yaptıkları çalışma sonucu Çernobil santraline yaklaşan yangının başarıyla söndürüldüğü söylendi. Yangından geriye kalan közün henüz söndürülmediğini belirten Çeçetkin, açıklamalarında şunları söyledi;

Yangından geriye kalan közün söndürülmesi için Acil Durum Servisi’nin birkaç güne daha ihtiyacı var.

Ayrıca bölgedeki radyasyonun arttığına dair söylentileri yanıtlayan Çeçetkin, “Dün yangın söndürme uçakları toplamda 270 sorti gerçekleştirdi ve 500 ton suyla yangına müdahale etti. Bölgedeki radyasyon normal seviyede ve artmıyor” açıklamalarında bulundu.

İlgili İçerik  SpaceX, Uzaydan İnternet Projesi İçin 60 Uydu Daha Yolladı

Ukrayna hükümetinden bir çok yetkili, bu yangın için acil koduyla çalışarak alınacak tüm önlemleri alıyor. Yetkililerin açıklamalarına göre yangının reaktöre ulaştırılmaması için her türlü önlem alındı ve şuan için böyle bir şey mümkün görünmüyor.

4 Nisan’da başlayarak 14 Nisan’a kadar süren yangın, dün oluşan şiddetli rüzgar ile daha da hızlanmış ve kontrol altına alınması zorlaşmıştı. Fakat bir kaç saat önce bölgede yoğun bir şekilde yağmur yağınca yangının kontrol altına alınması oldukça kolaylaştı.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın