Connect with us


Gezi/Seyahat

Cennet Şelalelerine Yolculuk | Angel Falls Gezi Rehberi

Dünyanın en yüksek şelalesi Angel Falls (Salto Angel) hakkında gezi rehberi, oteller, turlar ve daha fazlasını yazımızda derledik. Karşınızda Cennet Şelaleleri

Zaman:

Tarih:

Cennet Şelalelerine Yolculuk | Angel Falls Gezi Rehberi Dünyanın en yüksek şelalesi Angel Falls (Salto Angel) hakkında gezi rehberi, oteller, turlar ve daha fazlasını yazımızda derledik. Karşınızda Cennet Şelaleleri

Güney Amerika vahşi, eşsiz ve şaşırtıcı bir yer. Ancak, kıtada biraz dolaşmaya başladıktan sonra, bazı ülkelerin çok az ziyaretçi çekerken, bazı ülkelerin özellikle turistler arasında popüler olduğunu fark edebilirsiniz. Venezuela da o popüler destinasyonlardan biri. Bunun elbette artıları ve eksileri var.

Ulaşım altyapısı oldukça basit ve ülkede neredeyse hiç pansiyon yok. Eğer Angel Falls Peru’da yer alsaydı turistleri, seyahat acenteleri ve hediyelik eşya dükkanları ile dolu çılgın bir yer olurdu. Fakat Angel Falls’ın bununla hiç bir alakası yok. Dünyada neredeyse kendi başınıza tadını çıkarabileceğiniz en muhteşem yerlerden biri olmalı. Zaten gitme fırsatı bulursanız siz de fark edeceksiniz ki bölgede çok az sayıda gezgin var. Henüz o kadar turistik olmasa da, en kısa zamanda bu muhteşem yeri ziyaret etmeniz şiddetle önerilir. Kim bilir? Belki birkaç yıl içinde Iguazú ya da Perito Moreno kadar kalabalık bir yer haline gelebilir.

Cennet Şelaleleri

Cennet Şelaleleri
Cennet Şelaleleri

“Aslında Amerika gibi… Ama Güney’de! Bi’gün nerede yaşayacağım biliyor musun? Cennet Şelalelerinde! Zamanda kaybolmuş bir yer…”

Belki de birçoğunuz, Cennet Şelalelerini Disney Animasyonu UP” Filminin ve bu repliğinden görmüşsünüzdür. Yukarı Bak animasyon filminde konu alınan Angel Falls (Salto Angel) gerçekten seyahat etmeye ve o atmosferi görmeye değer. Hadi sizinle Angel Falls‘ı (Cennet Şelaleleri) daha yakından tanıyalım. Ayrıca Şelale’nin ismi Chavez tarafından Kerepakupai Meru Şelalesi olarak da değiştirilmişti, siz o isminden de tanıyabilirsiniz.

Angel Falls Nerededir?

Cennet Şelalelerine Yolculuk | Angel Falls Gezi Rehberi Dünyanın en yüksek şelalesi Angel Falls (Salto Angel) hakkında gezi rehberi, oteller, turlar ve daha fazlasını yazımızda derledik. Karşınızda Cennet Şelaleleri

Şelale Canaima Ulusal Parkı içinde yer almaktadır. Venezuela’nın güneyindeki vahşi doğada 30.000 metre kareden fazla alana yayılan park, bir UNESCO Dünya Mirası alanı ve dünyanın en etkileyici yerlerinden biridir. Canaima‘nın büyük bölümü nefes kesen kayalıklarla ve 979 metrede dünyanın en yüksek şelalesi olan Angel Falls dahil olmak üzere güzel ve kemerli şelalelerin bulunduğu masa şeklindeki dağ oluşumlarıyla kaplıdır.

Dünyanın En Yüksek Şelalesi Nerede?

Cennet Şelalelerine Yolculuk | Angel Falls Gezi Rehberi Dünyanın en yüksek şelalesi Angel Falls (Salto Angel) hakkında gezi rehberi, oteller, turlar ve daha fazlasını yazımızda derledik. Karşınızda Cennet Şelaleleri
Angel Falls – Cennet Şelaleleri

Salto Angel, Canaima Ulusal Parkı’nda, Venezuela Cumhuriyeti’nde, Bolivar eyaletinde yer almaktadır. Bölge aynı zamanda Gran Sabana olarak da bilinir ve Brezilya ile Guyana’yı çevreler. Tepuiler ve nehirlerle çevrili gerçekten güzel bir yerdir. Tepuiler, kayalık uçurumlardan geçen sonsuz şelalenin gerçeküstü manzaralarını yaratan masa şeklindeki dağlardır.

Şu Anda Venezuela’ya Seyahat Etmek Güvenli Midir?

Şu Anda Venezuela’ya Seyahat Etmek Güvenli Midir?
Şu Anda Venezuela’ya Seyahat Etmek Güvenli Midir?

Venezuela’da durum her geçen yıl daha da kötüye gidiyor. Angel Falls tarafını ziyaret etmek yeterince güvenli olsa da, ülkedeki diğer yerler potansiyel olarak tehlikeli olabilir. Lütfen Venezuela’ya gitmeden önce mevcut durumu kontrol edin.

Bu soruyu cevaplamak zor olacaktır, ancak konu Venezuela’ya geldiğinde herkesin sorduğu ilk şey genelde bu olmaktadır. Güvenli olup olmadığı sorusu için cevap: “çok güvenli değil” olabilir. Ancak, anlatıldığı kadar kötü olmadığını söyleyebiliriz. Biraz sağduyu ile ve önlem alarak, her şeyin yolunda gitmesi gerektiğine güvenebilirsiniz.

Rio de Janeiro da güvenli bir şehir değil. Tüm turistlerin soyguna maruz kaldığı dünyadaki neredeyse tek yer. Dahası her gün saldırılar ve cinayetler olmaya da devam ediyor. Ancak aynı zamanda tüm Güney Amerika’daki en turistik yerlerden de biri. Sizce neden böyle? Çünkü Güney Amerikalılar sahip oldukları turistik değerleri nasıl pazarlayacaklarını gerçekten biliyorlar.

Demek istediğimiz, gittiğiniz her yerde biraz dikkatli olmanız gerekiyor, ancak paranoyak olmanıza da gerek yok. Brezilya veya Kolombiya’yı daha önce ziyaret ettiyseniz, Venezuela’ya seyahat etmeye hazır olduğunuzu düşünmelisiniz. 30 yıl orada yaşıyor olsaydınız, mutlaka bazı problemler deneyimlemiş olurdunuz. Ancak iki veya üç haftalık bir ziyarette her şeyin yolunda gitmesi için herhangi bir engel bulunmuyor.

Angel Falls’a Nasıl Ulaşabilirim?

Angel Falls'a Nasıl Ulaşabilirim?
Angel Falls’a Nasıl Ulaşabilirim?

Öncelikle, bölgede herhangi bir yol bulunmadığından Angel Falls’a arabayla ulaşmanın mümkün olmadığını belirtmek önemlidir. Şelaleleri ziyaret etmenin en popüler yolu, Venezuela’nın Canaima kentine uçmak. Caracas, Venezuela’dan Canaima’ya direkt uçuş yok – önce Ciudad Bolívar veya Puerto Ordaz’a uçmalısınız.

Çok küçük uçaklar kullanıyorlar ve epey sallantılı bir şekilde hareket ediyorlar. Fiyatı ise bu lokasyonlardan 50 dolar gibi bir şey olmalı. Ancak siz gittiğinizde fiyat dağlar kadar farklı olabilir. Venezuela’daki fiyatlar hakkında konuşmak pek mantıklı gelmiyor çünkü para birimi yıldırım hızında değer kaybediyor.

Venezuela’ya uçmak havayoluna bağlı olarak oldukça pahalı olabilir. Size her gün en ucuz uçuşları bir takvim ile gösteren ücretsiz Skyscanner uygulamasını indirmenizi tavsiye ederiz.

Şelalelere yürüyüşü, konaklama yerlerini, uçuşları ve yemekleri içeren bir paket tur satın almak, doğal harikayı görmenin en kolay ve uygun maliyetli yoludur. Canaima’ya gelen çoğu ziyaretçi bu paket turlar sayesinde bunu yapar ve uçak bileti dahil turlar, gezginler çok önceden satın alma eğiliminde olduklarından seyahat edenler için en uygun seçenektir.

Turunuzu önceden ayırtmak çok önemlidir ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok tur şirketi vardır. Sürekli olarak iyi eleştiriler alanlardan biri, üç günlük, iki gecelik bir Canaima Ulusal Parkı deneyimi sunan Angel-Eco Tours. Tur, Caracas’tan Canaima’ya gidiş ve dönüş hizmetini de içermektedir. İlk iki günde, ziyaretçiler bölgedeki diğer turistik yerleri gezerler ve üçüncü günde, Ucaima Limanı’ndan motorlu bir kanoyla Şelalelere giderken. Tur, yakındaki gözetleme noktalarına ılımlı geziler sunmaktadır. Daha maceracı ve zorlu bir şey arıyorsanız, Angel-Eco Tours, Angel Falls ve Brezilya’nın Roraima kentini ziyaret eden dokuz günlük bir tur programı da sunmaktadır.

Osprey Expeditions, Angel Falls’a trekking ve yol boyunca diğer popüler puan alanlarını sunan diğer yüksek puanlı bir tur firmasıdır. Şirket ayrıca Canaima’ya gidiş-dönüş havaalanı transferleri konusunda da yardımcı olmaktadır.

Cennet Şelalelerini ziyaret etmenin bir başka yolu da bir kır evinden geçmek. Waku Lodge, bölgedeki en iyi butik pansiyonlardan biridir ve Angel Falls’u ziyaret etmek için özel paketler sunmaktadır. Bu paketlerin birçoğu, Puerto Ordaz’a ve Puerto Ordaz’a uçak biletini de kapsamaktadır. Ayrıca, tekne turu çok fazla zaman alıyorsa, aynı zamanda şelalelere köprü turu için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Uçuş oldukça maceralıdır.

Angel Falls’u Tek Başıma Ziyaret Edebilir Miyim?

Angel Falls'a Nasıl Ulaşabilirim?
Angel Falls’a Nasıl Ulaşabilirim?

Hayır. Angel Falls’a ulaşmak için tekne ile üç saatten fazla bir süre gitmeniz gerekir ve sadece tur rehberleri yolu bilir. Aynı tur rezervasyonuna da korumalar da dâhildir. Oraya ulaşmanın en kolay, en mantıklı, en konforlu ve en ekonomik yolu tur satın almaktır.

Angel Falls’u Ziyaret Etmenin Maliyeti Nedir? Seyahate Nasıl Hazırlanırım?

Angel Falls'a Nasıl Ulaşabilirim?
Angel Falls’a Nasıl Ulaşabilirim?

Bugün Angel Falls’u ziyaret etmenin ne kadara mal olacağını bilmek zor. Genellikle üç gün süren tur için yaklaşık 80 dolar gibi bir fiyat ödemeniz muhtemel. Buna konaklama, yemek, rehber ve ulaşım hizmetleri dahil. (Puerto Ordaz veya Ciudad Bolivar – Canaima uçuşları dahil değil). Ancak, Venezuela’da fiyatların çok hızlı bir şekilde değiştiğini ve güncellendiğini de unutmamak gerek.

Turu Ciudad Bolivar veya Puerto Ordaz’daki havalimanı acentelerinden satın alırsanız, bu her zaman daha ucuz bir seçenektir. Şehir acentelerinde verilen ortalama fiyat daha yüksek olmaktadır. Canaima kasabasında da aynı fiyata rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Tavsiyemiz, Puerto Ordaz havaalanına erkenden varmak, birkaç tur acentesinden fiyat bilgisi istemek, biraz pazarlık yapmak ve oradayken rezervasyon yaptırmak. Bu şekilde, sabah Canaima’ya ulaşıp aynı gün tura başlayabilirsiniz.

Salto Angel Turunda Beni Neler Bekliyor?

Salto Angel Turunda Beni Neler Bekliyor?
Salto Angel Turunda Beni Neler Bekliyor?

Birkaç seçenek olsa da, çoğu turist üç günlük, iki gecelik turlara katılıyor. Bu süre zarfında Angel Falls’u, Canaima lagününü ve Hacha, Sapo ve Sapito gibi çeşitli şelaleleri ziyaret edeceksiniz. Konaklayacağınız gecelerden birini Angel Falls yakınlarındaki kampta uyuyarak geçireceksiniz, diğer gece ise Canaima ya da başka bir kampta kalabilirsiniz.

Üç günlük tur tüm içeriğiyle fiyatına değmektedir. Herkes bu bölgeye Angel Şelaleleri’ni görmek için bir saplantıyla geliyor, ama bilmelisiniz ki burada hayal ettiğinizden çok daha fazlası var. Bütün bölge inanılmaz derecede güzel. Angel Falls’un bulunduğu dağ Auyán-Tepui’ye ek olarak, etrafta yüzlerce benzer dağ var. Yer tepuiler, şelaleler, nehirler ve lagünlerle dolu.

Bu Cenneti Ziyaret Etmek İçin Yılın En İyi Zamanı Nedir?

Salto Angel Turunda Beni Neler Bekliyor?
Salto Angel Turunda Beni Neler Bekliyor?

Angel Falls ziyareti planlarken akılda tutulması gereken önemli bir faktörlerden biri de ziyaret zamanıdır. Yer her zaman muhteşem bir şekilde kollarını açacaktır, ama şelale su akışı daha yoğun ve büyük olduğunda daha coşkulu görünüyor.

Benzer içerik:  2020 Yılında Vize Olmadan Gidebileceğiniz Dünyanın En İyi 20 Yeri!

Yağışlı mevsim genellikle Haziran ve Kasım ayları arasındadır. Bu süre zarfında, su akışı genellikle daha fazladır, ancak bulutlu bir gökyüzüne uyanma şansınız daha yüksektir. Kasım ayından sonra, Carrao Nehri‘nin sis nedeniyle artık seyredilememesi muhtemel. O zaman Angel Falls‘u görmenin tek yolu aşırı bir tırmanıştan geçiyor.

Angel Falls’u ziyaret etmek için yılın en yoğun ayı Temmuz, Ağustos, Kasım, Aralık ve Ocak’tır. Bu, fiyatların oldukça yükselmesinin yanı sıra diğer ziyaretçilerle birlikte pitoresk manzaralar için rekabet etmeniz gerekeceği anlamına da gelmektedir. Köprü turu yapmak isteyen ziyaretçiler yıl boyunca onları programlayabilir, ancak yürüyerek ziyaret etmek isterseniz, yağışlı mevsimde Haziran-Kasım ayları arasında gelmeniz gerekir. Bunun nedeni parkın, nehir seviyesinin suyun tüm Şelalelere kadar ulaşması için yeterince yüksek olmasını sağlamak zorunda olmasıdır. Bölgeye Ocak ve Mayıs ayları arasında herhangi bir organize gezi yapılmamaktadır, ancak park hala erişilebilir durumdadır.

Nehre çıkıp Salto Angel kısmına mutlaka uğramalısınız. Şelaleyi aşağıdan izlemenin gerçekten etkileyici olduğunu siz de fak edeceksiniz. Unutmayın, arada neredeyse bir kilometre bulunuyor.

Helikopter Turu Almaya Değer Mi?

Salto Angel Turunda Beni Neler Bekliyor?
Salto Angel Turunda Beni Neler Bekliyor?

Kesinlikle. Helikopter turu avantajını kaçırmamalısınız. Mümkünse, pilottan dağın üzerinden uçmasını, tepeye yaklaşmasını ve şelalenin hemen üstünden geçmesini rica edin. Yaklaşık 30 ila 40 dakika süren uçuş için 25 dolar gibi bir ücret ödeyeceksiniz. Ama hayatınızda kendinize yaptığınız en sıra dışı yatırımlardan biri olacak.

Yanımda Dolar, Peso, Bolivar, Euro Getirmeli Miyim?

Cennet Şelalelerine Yolculuk | Angel Falls Gezi Rehberi Dünyanın en yüksek şelalesi Angel Falls (Salto Angel) hakkında gezi rehberi, oteller, turlar ve daha fazlasını yazımızda derledik. Karşınızda Cennet Şelaleleri

Her şeyden önce, ATM’lerden para çekmeyin. Çünkü bu şekilde para çektiğinizde resmi döviz kuru sizi mahvedecektir. Yanınızda dolar veya euro getirin ve onları karaborsada değiştirin. Karaborsa derken, lütfen Arnavutluk’ta bir sokakta bulunan AK-47’ler, organ mafyaları veya afyon ile ilgilenen ya da kadın kaçakçılığı yapan kişileri düşünmeyin. Venezuela’da neredeyse herkes dolar bozmaya heveslidir. Hostelinize, otelinize veya kuyumculara danışın. Böylece paranızı beş dakika içinde dönüştürebilirsiniz.

Nerede Kalınır?

Angel Falls - Cennet Şelaleleri
Angel Falls – Cennet Şelaleleri

Waku Lodge, Canaima Ulusal Parkı yakınında kalmak için en popüler yerlerden biridir; Bölgedeki yedi şelalenin manzarasını sunan lagünün yakınında yer almaktadır. 19 oda ve bir süit vardır ve her oda kendi balkonuna sahiptir. Waku Lodge’un tur paketleri arasında Canaima’ya olan uçuşlar, konaklama, gezi, keşifler ve tüm yemekler bulunur. Ziyaretçiler Angel Falls’a tam gün sürecek bir keşif gezisi yapabilir ya da geceyi burada geçirebilirler.

Campamento Canaima, parkı ziyaret edenler için ayrı bir seçenektir, lagün manzaralı müstakil kır evlerinde 120 oda bulunur. Evler günlük oda servisi, sıcak su, özel banyo ve muhteşem manzaraya sahiptir ve çiftler, üçlü ve dörtlü gruplar için idealdir. Tesisleri bir bar ve salon tamamlamaktadır. Otel, köprü turlarının yanı sıra köprü turları için günlük geziler sunmaktadır. Canaima, çok sayıda dil konuşan personeliyle gecelik yaklaşık 187 dolar ile hizmet vermektedir.

Orman Rudy’nin Campamento Ucaima Kampı, Şelaleleri ziyaret etmek için paketleri içeren bir başka kır evi. Balkonlu beş kabin, hamak, özel banyo ve daha fazlası bulunur. Bir yemek odası ve manzaralı salon tüm olanakları tamamlamaktadır. Ucaima ayrıca şelalelerin yakınında, gece boyunca seyahat etmek isteyen ziyaretçiler için iki kabine sahiptir. Her iki kabin de açık hava ızgaraları ve Şelalelerin muhteşem manzaralarını sunmaktadır. Tesisin paketleri arasında çeşitli olanaklar, tur hizmetleri ve karşılama kokteyli, sigorta ve daha fazlası gibi ekstralar bulunmaktadır. Verandada bir hamak ile sade bir oda için kişi başı yaklaşık 220 dolardır.

Angel Falls’ı Gezerken Ne Yenebilir?

Angel Falls’ı Gezerken Ne Yenebilir?
Angel Falls’ı Gezerken Ne Yenebilir?

Güzel kırsalıyla tanınmasının yanı sıra Venezuela, İspanyol, Batı Afrika ve Kızılderili kültürlerinden etkileriyle zengin mutfağıyla da ünlüdür. Çoğu yemek, Venezuelalı yiyeceklere eşsiz ve lezzetli tatlarını veren mısır, muz, fasulye ve et gibi basit malzemelerden oluşur.

Arepas

Arepas, mısır unu ile yapılan yassı, yuvarlak, mayasız bir börektir. Kızartılabilir, ızgara yapılabilir veya fırınlanabilir. Arepas bölgeye ve aşçı tarzına bağlı olarak çeşitli malzemelerle doldurulur. Çok yönlüdür çünkü hamura kişisel dokunuşunuzu ekleyebilirsiniz. Bazı aşçılar kıyılmış havuç veya pancar ekleyerek daha fazla lezzet katmayı sever. Ayrıca chia tohumu, yulaf veya keten tohumu eklenerek daha sağlıklı yapılabilirler.

Popüler iç malzemeleri arasında sahanda yumurta, peynirli siyah fasulye, baharatlı kıyma ve hatta avokado bulunur. En ünlü arepalardan biri avokado ve mayonezli Reina Pepiada‘dır. Angel Falls tarafına gidiyorsanız kesinlikle bu lezzeti denemelisiniz.

Pabellón Criollo

Bu Venezuela’nın ulusal yemeğidir. Pabellón criollo, sulu çekilmiş sığır eti, siyah fasulye, beyaz pirinç ve kızarmış muzdan oluşmaktadır. Genellikle siyah fasulye üzerine rendelenmiş tuzlu beyaz peynir ve yanında bir dilim avokado ile servis edilir. Lezzetlerin mükemmel bir birleşimidir. Sığır eti ve fasulyenin tuzlu tadı, beyaz pirinçle birlikte mükemmel bir uyum içindedir, bu da onu tat tomurcuklarınız için bir kokteyl haline getirir.

Pabellón criollo genellikle üç büyük Venezuela kültürünü temsil eden tabak olarak adlandırılır: Avrupa (pirinç), yerli (et) ve Afrika (siyah fasulye). Bununla birlikte, bu ifade tamamen şiirseldir ve ürünlerin rengine dayanmaktadır.

Tequeños

Bunlar tuzlu beyaz peynirin etrafına sarılmış bir hamur işi ile yapılmış peynir çubuklarıdır ve kızartılabilir veya fırınlanabilir. Tipik olarak Venezuela’da avokado bazlı bir sos olan guasacacalardan biri ile servis edilir.

Tequeños, partiler, barlar, restoranlar gibi birçok yerde sunulan çok popüler bir atıştırmalıktır. Bir öğleden sonra restorana giderseniz ve tequeños meze olarak sunulmazsa, o zaman gerçek bir Venezuela restoranında değilsinizdir.

Hallaca

Hallaca, muzla sarılmış, sığır eti, zeytin, domuz, kapari ve birçok sebzeden yapılan “guiso” adı verilen iç ile doldurulmuş ve daha sonra kaynar suda pişirilmiş bir mısır hamurundan oluşur. Bu, kolonizasyonun bir sonucu olarak Venezuela’da ortaya çıkan kültürel karışımın mükemmel bir örneğidir. Muz Afrika’dan; mısır hamuru bölgenin yerli halkından; ve guiso İspanya’dan gelir.

Hallaca tipik olarak Noel yemeği sırasında yenir. Genellikle üstüne tereyağı ve biraz jambon ekmeği ile servis edilir. Ancak Angel Falls’u ziyaretiniz yeni yıla yakın bir tarihe denk geliyorsa çoğu restoranda da bu lezzeti bulmanız mümkündür.

Cachapa

Cachapa, mısır taneleri ile taze mısır hamurundan yapılan gözleme benzeri bir kektir. Genellikle doldurma olarak queso de mano (el yapımı peynir) ve üstüne biraz krema veya tereyağı ile servis edilir. Kullanılan iç dolgu malzemelerinin tuzlarıyla mükemmel bir şekilde uyum sağlayan tatlı bir tada sahiptir. Yol boyunca karşınıza çıkan restoranlarda rastlamanız mümkündür. Genellikle yanına jambon, domuz, sığır eti veya chicharron eşlik eder.

Angel Falls Yakınlarında Yapılacak Başka Neler Bulunur?

Angel Falls Yakınlarında Yapılacak Başka Neler Bulunur?
Angel Falls Yakınlarında Yapılacak Başka Neler Bulunur?

Angel Falls yolunda çok etkileyici başka yerler de bulunur. Venezuela’nın bu bölümü dalgalı savanalara, palmiye ormanlarına, nehirlere, yükselen kayalıklara ve tepui denilen düz tepeli masa dağlarına ev sahipliği yapar.

Canaima’nın kendisi uzak bir köydür. Şöhretinin en büyük kısmı Angel Falls’u keşfetmek için başlangıç ​​noktası olmasıdır. Ancak Canaima Milli Parkı’nın geri kalanı güzel ve keşfedilmeye değer. Merkezde, kırmızımsı renkli yansıtıcı bir lagün olan Laguna de Canaima, palmiye ağaçları ve pembe kumlu kıyılar içermektedir. Kırmızı ve pembe tonlar, on yıllardır ayrıştıran bitkilerden dolayı tanenlerden kaynaklanmaktadır. Lagünden yuvarlanan yedi şelalenin bulunduğu şelaleler ve Angel Falls’a yapılan turların çoğu, tur sakinlerinin bu diğer şelaleleri de keşfetmelerini sağlayan kısa bir tekne gezisi ve yürüyüşü içeriyor.

Park ayrıca Uruyen Kanyonu’na ve mistik şaman törenlerinin yapıldığı düşünülen kutsal Kavak Mağaralarına da ev sahipliği yapıyor. Kavak şelalelerine yapılan gezi, mesafeden akan güçlü şelalelere ulaşmadan önce kanyonlarda yürüyüş ve yüzmeyi içerir. Uruyen’den Kavak’a olan yürüyüş yaklaşık 8 km’dir ve yavaş bir hızda 3 saat sürmektedir. Mağaralara erişmek için biraz daha dik arazide 2.5 km daha yürümek gerekir.

Angel Falls / Cennet Şelaleleri Turist Yorumları

Angel Falls / Cennet Şelaleleri Turist Yorumları
Angel Falls / Cennet Şelaleleri Turist Yorumları

Cennet Şelalelerine seyahat eden turistlerin tripadvisor yorumlarını sizler için aşağıya hazırladık. Dilerseniz tripadvisor’e giderek hem turist yorumlarına, hem de otellere göz atabilirsiniz.

D.B. (TripAdvisor Yorumu):Dünyanın en yüksek şelalesi, yaklaşık 1 kilometre uzunluğunda. İlk gördüğümde nefesim kesildi! O kadar güzel ki… Mutlaka görmelisiniz. Uzun bir yürüyüşten sonra karşınıza çıktığında cennetteymiş gibi hissediyorsunuz.

Y.S. (TripAdvisor Yorumu): “Benim gözümde dünyanın en güzel yeri burası. Cennet Şelalelerini tarif edecek kelime bulamıyorum. Burayı tekrar gezmek istiyorum. Hatta paket fiyatlarının gülünç derecede ucuz olduğunu söyleyebilirim.

A.L. (TripAdvisor Yorumu): “Bu, şimdiye kadar gördüğüm en güzel şelale. Bu muhteşem doğa, hayvanlar, sesler, her şey mükemmel. Tıpkı cennet gibi.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir