Siber Saldırılar Nasıl İzlenir? | Canlı Siber Saldırı Haritaları

Siber saldırıları canlı olarak takip edebileceğiniz çeşitli web siteleri bulunuyor. Gelin hep birlikte dünya haritası üzerinde canlı siber saldırı izleme nasıl yapılır görelim...
 Siber Saldırılar Nasıl İzlenir? | Canlı Siber Saldırı Haritaları

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte siber savaşlar ve siber saldırılar da gerçek savaşlar kadar tehlikeli bir hale geldi. Siber savaşlar, büyük şirketlerin veya kişilerin gizliliğini ve verilerini oldukça büyük bir şekilde tehdit ediyor. Her gün neredeyse tüm dünyada çeşitli web sitelerine, bankalara, uygulamalara ve kişilere karşı siber saldırılar gerçekleştiriliyor.

Bunlar genellikle büyük saldırılar olmazken, bazı zamanlarda devletleri ve bankaları hedef alan büyük siber saldırıları gerçekleşebiliyor. Bu siber saldırılar çoğunlukla bazı servisler tarafından anlık olarak kaydediliyor ve bir çevrimiçi harita sistemi ile sizlere sunuluyor.

Dünya genelindeki siber saldırıları, en çok hangi ülkenin siber saldırıya maruz kaldığını veya en çok hangi ülkenin siber atak yaptığını bu tür haritalar üzerinden kolaylıkla seyredebiliyorsunuz. Sizler için güncel olarak hacker saldırılarını canlı izleyebileceğiniz harita sistemlerini aşağıda hazırladık. Bu haritalar üzerinden kolaylıkla dünya genelindeki siber saldırıları canlı olarak izleyebilirsiniz. Gelin dilerseniz listemize hep birlikte bakalım…

İlgili İçerik  Apple'da Kritik Açık Bulan Hacker, 100 Bin Dolar Ödül Aldı

Canlı Siber Saldırı Haritası

Canlı Siber Saldırı Haritası

KasperSky CyberMap

Cybermap.kaspersky.com adresinden dünya genelindeki siber saldırıları ve istediğiniz ülkenin siber saldırı bilgilerini kolaylıkla canlı olarak görüntüleyebilirsiniz. Üyeliksiz ve ücretsiz bir şekilde tarayıcı üzerinden kullanılabilir.

Checkpoint Threatmap

Threatmap.checkpoint.com adresinden hangi ülkeden hangi ülkeye siber saldırı gerçekleştiğine üyeliksiz ve ücretsiz bir şekilde göz atabilirsiniz. Ayrıca bu web sitesi üzerinden siber saldırıların hangi şekilde gerçekleştiğini de görebilirsiniz.

Blueliv Map

Community.blueliv.com/map üzerinden siber saldırıları detaylı ve canlı olarak izleyebilirsiniz. Sistem ücretsiz olsa da üyelik gerekebilir. Üyelik yapmak istemezseniz diğer sistemleri kullanmanız daha iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Kitle İletişimi Nedir ve Kitle İletişim Araçları başlıklı makalemizde Kitle, Kitle İletişim ve Kitle İletişim Araçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın