Call of Duty: Mobile Ne Kadar İnternet Harcar?

Dünyanın en çok oynanan mobil FPS oyunlarından olan Call of Duty ne kadar internet yer bu makalemizde detaylı olarak hazırladık.
 Call of Duty: Mobile Ne Kadar İnternet Harcar?

Call of Duty‘nin geçtiğimiz yıl çıkardığı mobil oyunu CoD: Mobile, indirme rekorları kırarak iyi bir açılış yapmıştı. Sadece Google Play Store’da 100 milyon indirme sayısını geride bırakan oyun, ilk 2 ayda 170 milyon indirmeyi geçmişti. Teması ve oynanışı ile oldukça eğlenceli vakit sunan mobil oyun, internetinizi de oldukça az miktarlarda harcıyor.

Call of Duty: Mobile‘ı oynamanız için öncelikle oyunu telefonunuza indirmiş olmanız gerekiyor. Eğer indirmediyseniz, önce Wi-Fi ile indirmenizi ve sonra oynamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca oyuna güncelleme gelince bunu da Wi-Fi ile yapmalısınız. Biz bu makalemizde CoD: Mobile indirdiğinizde maç başına, 1 dakikada veya 1 saatte ne kadar internet harcar onları anlatıyoruz.

Call of Duty Mobile’da bir maça girdiğinizde telefonunuzdaki indirilen oyun dosyaları çalışır. Yani bu kısımda internetiniz gitmez. İnternetiniz, sadece diğer oyuncuların konum bilgisini, ateş etme gibi etkinliklerini almak için kullanılır. Diğer oyuncuların bu tür verileri ise çok düşük miktarda internet ile indirilir. Call of Duty Mobile’da 1 saat boyunca maç attığınızı varsayarsak, ortalama olarak 20-30 MB arası internet harcayacaksınız.

Fakat arkaplanda YouTube, Spotify gibi uygulamalar çalışıyorsa, veya sesli konuşmanız açıksa bu veriler değişebilir. Eğer takım arkadaşlarınızla sesli konuşarak oyun oynarsanız 1 saatte ortalama olarak 25-50 MB arası internet harcarsınız. Bu oyuncu sayısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Fakat dediğimiz gibi CoD: Mobile tamamıyla telefonunuzdaki dosyaları açtığı için oldukça az miktarda internet harcıyor. Sesli konuşma açık olsa bile 1 saatte muhtemelen 50 MB’ı aşmayacaktır.

İlgili İçerik  Yeni Oyuncu Telefonu Nubia Play 5G Fiyatı ve Özellikleri

Yani her gün 1 saat boyunca Call of Duty: Mobile oyununu oynadığınızı düşünürsek 1 ayda ortalama olarak 750 MB internet harcarsınız. Bu da mobil veri kullananlar için oldukça iyi oranda. Günlük 1 saatlik oyun 1 ayda 1 GB’Dan az internet harcıyor. Yine günlük oynama oranınıza göre kendiniz de hesaplama yapabilirsiniz. İnternet harcama oranlarına göz atabilmek amacıyla gün içerisinde telefon ayarlarınızdan verilerinizi kontrol edebilirsiniz.

Dilerseniz hemen aşağıdan liste halinde Call of Duty Mobile ne kadar internet yiyor göz atabilirsiniz.

CoD: Mobile Ne Kadar İnternet Yer?

CoD: Mobile Ne Kadar İnternet Yer?
  • 1 Dakikada: 0,4-0,6 MB arası
  • 1 Saatte: 20-30 MB arası
  • 24 Saatte: 600 MB
  • Her Gün 1 Saat 1 Ayda: 750 MB

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın