Call Of Duty: Mobile İlk 2 Ayda 170 Milyon İndirmeye Ulaştı

 Call Of Duty: Mobile İlk 2 Ayda 170 Milyon İndirmeye Ulaştı

İlginizi Çekebilir: Call of Duty: Mobile Ne Kadar İnternet Harcar?

İlk oyunu 2003 yılında çıkan ve dünyanın en iyi savaş oyunlarından olan Call Of Duty, geçtiğimiz aylarda mobil platformlarda da piyasaya girmişti. Oyun çıkmadan önce reklam kampanyaları her yerde yapılmıştı. Piyasada iyi bir beklenti bekleyen yapımcı şirket Tencent Game, beklediği beklentiyi karşılayabildi. Oyun sadece 2 ayda mobil platformlarda 170 milyon indirilmeyi geçti. Sadece 2 ayda 170 milyon indirilmeyi başaran oyun, aynı zamanda oyunculardan 87 milyon dolarlık gelir elde etti. Türk Lirası ile 500 milyon TL oyun içi harcamayı geçen oyun Tencent Games’in, PUBG’den sonra büyük bir başarı elde eden 2. oyunu oldu.

İndirilme sayısı 600 milyonu geçen PUBG Mobile’ın yapımcı şirketi Tencent Games, aynı türde başarıyı Call Of Duty Mobile oyunu ile de elde etti.

PUBG Mobile’a benzer şekilde olan Battle Royal oyunu, maksimum 100 kişilik odalarda bir uçağın içinde başlıyor. Uçaktan istediğiniz bölgelere atlıyor ve ekipmanlarınızı topluyorsunuz. Ardından 100 kişilik odalarda hayatta kalma mücadelesi vererek 1. olmaya çalışıyorsunuz. Son zamanlarda popüler olan ve çok tercih edilen Battle Royal oyunları mobil oyun piyasasında büyük ilgi gördü.

İlgili İçerik  Corona Virüsü, Filipinler'de Bir Kişinin Ölümüne Sebep Oldu

Ekim ayının başlarında çıkan Call Of Duty: Mobile oyunu, ekim ayında 146 milyon kez indirildi. Kasım ayında ise 21 milyon kez indirilerek 170 milyon indirilmeye ulaştı. Anlık olarak bu indirilme sayısını geçen COD:Mobile oyunu, Android’de 89, IOS platformunda ise 83 milyon kez indirildi.

Oyunu en fazla indiren ve oynayan ülke ise Amerika Birleşik Devletleri. COD: Mobile ABD’de toplam 28 milyondan fazla indirildi.

Call Of Duty: Mobile Nasıl İndirilir?

Call Of Duty Mobile’ı Android ve IOS cihazlarınıza aşağıdaki bağlantılara tıklayarak indirebilirsiniz.

COD: Mobile – Android

COD: Mobile – IOS

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın