ByteDance Piyasa Değeri 100 Milyar Doları Aştı

TikTok gibi bir çok platformu bünyesinde bulunduran Çin merkezli internet teknolojisi şirketi ByteDance, 100 milyar dolarlık piyasa değerini aştı.
 ByteDance Piyasa Değeri 100 Milyar Doları Aştı

TikTok, Musical.ly, Toutiao, BuzzVideo, Vigo gibi platformları bünyesinde bulunduran Pekin merkezli internet teknolojileri şirketi ByteDance, 100 milyar dolarlık piyasa değerini aştı. Ülkemizde de oldukça kullanılan, özellikle gençler arasında ilgi gören TikTok platformu, ByteDance’ın bu yükselişinde önemli rol oynadı.

Bloomberg tarafından yayınlanan rapora göre Çin’in dev şirketlerinden biri olan ByteDance, 2018 yılında 75 milyar dolarlık piyasa değerine sahipken, 2 yılda %33’lük bir büyüme kaydetti. Son 2 yıl içerisinde kaydedilen bu büyüme, ByteDance’ın 100 milyar dolar piyasa değerini aşmasını sağladı. 2018 yılında “en pahalı özel şirket” ünvanına kavuşan ByteDance, şimdi ise bu değeri %33 oranında katlamayı başardı.

Geçtiğimiz zamanlarda Disney’in yönetici kadrosunda yer alan Kevin Mayer’i de transfer eden ByteDance, kadrosunu alanında yetkin isimlerle donatmak için son derece iyi çalışıyor. TikTok ve ByteDance bünyesinde diğer uygulamalar büyümesini sürdürürken, bazı beklenmedik şeyler de yaşanıyor. TikTok’un birkaç gündür yaşadığı protesto olayı, uygulamanın Play Store’dan kaldırılıp kaldırılmayacağı yönünde şüphe uyandırıyor.

İlgili İçerik  OPPO Reno 3A Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri
ByteDance Piyasa Değeri 100 Milyar Doları Aştı

Sizlere aktardığımız haberde de gördüğünüz gibi TikTok, platformda paylaşılan bir video sebebiyle birkaç gündür protesto ediliyor. Hindistanda başlayan protesto sebebiyle Hindistan vatandaşları TikTok’un Play Store sayfasına 1 yıldız veriyor. Birkaç gün önce 4,3 olan TikTok puanı, yüz binlerce kişinin 1 yıldız oylaması sebebiyle 1,2’ye kadar geriledi. Bu da TikTok’un geleceği hakkında merak uyandırdı.

Bu protestoların önü büyük ihtimalle birkaç gün içerisinde kesilecektir ve uygulamanın Google Play Store sayfası da temizlenecektir. Fakat yine de çok fazla şikayet olduğundan dolayı uygulamanın silinip silinmeyeceği belirli değil. Bu sebeple olayların ByteDance yatırımcılarına da etki etmesi muhtemel.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın