Büyük Okyanusta E.T.’ye Benzeyen Bir Yaratığa Rastlandı

Araştırmacılar, dünyadaki en büyük okyanus olan Pasifik Okyanusunda, yani Büyük Okyanusta E.T.'ye benzeyen ilginç bir canlı türü buldu.
 Büyük Okyanusta E.T.’ye Benzeyen Bir Yaratığa Rastlandı

Bilim ve teknoloji yıllardır oldukça büyük bir ilerleme kaydetti. Bilim insanları uzayı, diğer gezegenleri incelerken, Mars’a koloniler kurmanın hazırlıkları bile başladı. Biz dünyadan bu kadar uzakları bile araştırmaya devam ederken, dünyamızda bazı yerleri henüz bilmiyor. Bildiğiniz gibi dünyanın %70’inden fazlası sularla kaplı.

Biz ise kalan %30’luk bölümler olan kara parçalarında yaşamlarımızı sürdürüyoruz. Her ne kadar uzaya çıksak, başka gezegenleri araştırsak da, henüz çok yakınımızda olan Okyanusları bile tam olarak bilemiyoruz. Okyanuslarda oldukça fazla çeşitte canlılar, bizim daha önce hiç görmediğimiz, duymadığımız yaratıklar geziniyor. Okyanusların Dünya’nın çok büyük bir bölümünü kaplıyor olması, bu canlıların tamamına erişmemizi oldukça zor bir hale getiriyor.

Her gün okyanuslardaki araştırmalarını sürdüren araştırmacılar, bu süreçte pek çok çeşitli canlıya ve daha önce tespit edilmemiş tür canlılara ulaşabiliyor. Son aktarılan haberlere göre Pasifik Okyanusunda yapılan bir araştırma sırasında bilim/kurgu filmi olan E.T. filmindeki yaratığa benzer bir canlı bulundu. 1982 yapımlı bilim kurgu filminde uzaylı bir karakter olan E.T. ile benzerlik taşıyan bu canlı, yüzeyin 2,4 km altında bulundu.

İlgili İçerik  Honor 30 ve Honor 30 Pro Tanıtıldı - Fiyatı ve Özellikleri
Pasifik Okyanusunda E.T.'ye Benzeyen Bir Yaratığa Rastlandı

Geçtiğimiz günlerde keşfedilen Sünger türü canlının ince bir gövdesi ve E.T. karakteri gibi büyük bir yapısı bulunuyor. Bilim insanları tarafından Advhena olarak adlandırılan bu canlı türü, internet ortamında ve haber platformlarında da “E.T. Süngeri” olarak adlandırıldı.

Büyük Okyanusun en alt bölümlerinde tespit edilen bu canlı, bilim insanlarının açıklamalarına göre yaşadığı bölgede kritik bir önem oluşturuyor. E.T. Süngerini tespit eden Dr. Cristiana Castello Branco, bu canlı hakkında “uzaylıyı andırıyor.” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın