Connect with us


Dizi Haberleri

Büyük Bütçeli Altered Carbon İptal Edildi: Yeni Sezon Gelmeyecek

Netflix’in oldukça yüksek bütçeli bilim kurgu dizisi Altered Carbon’un iptal edildiği duyuruldu. Dizinin izleyicilerini üzecek bu haberle birlikte 3. sezonun gelmeyeceği de belli oldu.

Zaman:

Tarih:

Altered Carbon İptal Edildi: Yeni Sezon Gelmeyecek

Dünyanın en büyük dijital dizi ve film platformlarından olan Netflix, son zamanlarda birçok projesini iptal etmeye başladı. Oldukça yüksek bütçesiyle dikkat çeken Netflix’in orjinal yapımı bilim kurgu dizisi Altered Carbon, Netflix’in iptal edilen yapımları arasına girdi. İzleyicileri üzecek açıklamada dizinin iptal edildiği, 3. sezonunun çıkmayacağı açıklandı.

Son zamanlarda I’m Not Okay With This ve The Society gibi önemli yapımları da iptal ettiğini duyuran Netflix, bütçe ve hasılatın doğru orantıda olmaması sebebiyle yüz binlerce, belki de milyonlarca severi bulunan bu dizileri iptal etti. Altered Carbon ise Netflix’in en yüksek bütçeli orjinal yapımı dizilerinden birisiydi.

İlk olarak 2 Şubat 2018 tarihinde karşımıza çıkan Altered Carbon dizisi, dünyanın en çok izlenen ve sevilen yapımlarından biri olan Game of Thrones’tan bile çok daha yüksek bir bütçeyle çekilmişti. Yalnızca ilk sezonunun bütçesi Game of Thrones’un ilk 3 sezonluk bütçesinden daha fazla olan Altered Carbon, izleyici sayısının oldukça az olması ve maliyetin karşılanmaması sebebiyle iptal oldu. Altered Carbon oldukça sevilen bir dizi olsa da, daha düşük bütçeli diğer yapımlara göre oldukça az izleniyordu.

Benzer içerik:  Netflix Ücretsiz Abonelik Kampanyası Yeniden Geldi
Büyük Bütçeli Altered Carbon İptal Edildi: Yeni Sezon Gelmeyecek Netflix'in oldukça yüksek bütçeli bilim kurgu dizisi Altered Carbon'un iptal edildiği duyuruldu. Dizinin izleyicilerini üzecek bu haberle birlikte 3. sezonun gelmeyeceği de belli oldu.

Tabii ki devasa bütçelerle çekilen böyle bir dizinin devam ettirilmesi de Netflix’e oldukça zarar verebilirdi. Bu sebeple yıllık milyarlarca dolar bütçe ayıran ve orjinal projeler üzerinde çalışan Netflix, Altered Carbon’u iptal olan yapımlar arasına ekledi. 2018 yapımı 2 sezonluk Altered Carbon dizisi, böylelikle sonlanmış oldu.

Altered Carbon 2. Sezon Fragmanı

Dilerseniz güncel dizi/film ve teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir