Bugatti CEO’su Winkelmann, Porsche Kullandığını Söyledi

 Bugatti CEO’su Winkelmann, Porsche Kullandığını Söyledi

Dünyanın en iyi ve en ünlü spor otomobil şirketlerinden biri olan Bugatti‘nin CEO’su Stephan Winkelmann, yaptığı bir röportajda günlük hayatında Porsche Panamera Sport Turismo kullandığını söyledi. Winkelmann‘ın, Bugatti’nin en büyük rakiplerinden olan Porsche marka araba kullanması dikkat çekti.


İlginizi Çekebilir: Sürücüsünü Uyarmadan Hızlanan Tesla Otomobiller İncelemeye Alındı

Autocar dergisi ile röportaj yapan Bugatti CEO’su Stephan Winkelmann, verdiği röportajda şaşırtıcı şeyler söyledi. Bugatti marka otomobili olduğunu da söyleyen Winkelmann, her sene aracını değiştirdiğini söyledi. RS model araçları fazlasıyla sevdiğini söyleyen Winkelmann, garajında bir Porsche Panamera Sport Turismo olduğunu ve her gün bu aracı kullandığını söyledi.

Porsche Panamera Sport Turismo
Porsche Panamera Sport Turismo

Winkelmann’ın verdiği bu röportaj ise bir çok insanı şaşırttı, çünkü Porsche şirketi Bugatti’nin en büyük rakiplerinden birisi. Ayrıca verdiği röportajda Bugatti üzerinde bir çok geliştirme yapacaklarını söyleyen Winkelmann, otomobilin ağırlığını azaltma ve yol tutuşu konularında geliştirmeler yapılacağını söyledi. Ayrıca basma kuvvetinin de iyileştirileceğini bildirdi.

İlgili İçerik  Instagram, Yorum Sabitleme Özelliğini Herkes İçin Yayınladı

Verdiği röportajda Bugatti’nin geleceği hakkında bilgilendirmeler yapan CEO Winkelmann, Bugatti Chiron Longtail ile yaptıkları son hız testini hatırlatarak bir daha hız testi yapmayacaklarını belirtti. Hedeflerinin ise daha iyi bir sürüş ve yol tutuşu olduğunu iletti. Şuanlık ilgilerinin tamamen Bugatti Divo’da olduğunu söyleyen Winkelmann, Divo siparişlerine odaklandıklarını söyleyerek diğer modelleri ikinci plana attıklarını belirtti.

Ayrıca Bugatti Divo model araçlar şuan sadece 40 adet üretildi ve 5 milyon euro’dan sahiplerini buldu.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın