Connect with us


Dijital Haberler

BTS’in Yeni Şarkısı Dynamite, YouTube’da Rekor Kırdı

Daha önce YouTube rekorlarını alt üst eden Güney Koreli müzik grubu BTS, yeni şarkısı Dynamite ile yine YouTube rekorlarını alt üst etmeyi başardı.

Zaman:

Tarih:

BTS'in Yeni Şarkısı Dynamite, YouTube'da Rekor Kırdı

Son yıllarda müzik piyasasında büyük bir fark yaratan Güney Kore merkezli müzik grubu BTS, K-Pop kültürünü dünyaya tanıtan en büyük müzik gruplarından biri. Ünlü müzik grubu BTS’in tüm dünyaya yayılan BTS Army isimli hayran kitlesi, ünlü müzik grubunun neredeyse tüm şarkılarında rekor kırmasını sağlıyor. BTS Army olarak adlandırılan hayran kitlesinin hedefi, BTS’in yeni müzik videosu Dynamite‘i ilk günde 100 milyon izlenmeye ulaştırmaktı.

YouTube rekorunu 1 günde 100 milyon izlenme ile kırmak isteyen BTS Army adlı hayran kitlesi, bunu başaramasa da rekoru kırmayı başardı. Yayınlandığı ilk yarım saatte 12 milyon izlenen Dynamite adlı müzik, BTS Army hayran kitlesi sayesinde 1 günde 98 milyon izlenmeyi geride bıraktı. Böylelikle bu hayran kitlesinin elde etmek istediği 100 milyon izlenmeye de oldukça yaklaşılmış oldu.

Dynamite isimli şarkı Türkiye dahil pek çok ülkede YouTube’un 1. sırasına yerleşirken, 13 milyondan fazla kişi de videoyu beğendi. 2 günde 150 milyon izlenme sayısına ulaşan Dynamite, 5 milyondan fazla kişinin yorumunu aldı. YouTube rekorlarını alt üst eden müzik, BLACKPINK isimli yine Güney Koreli müzik grubunun 24 saatlik izlenme rekorunu kırdı.

Benzer içerik:  Ölü Olduğu Sanılan Ünlü YouTuber Tayfun Demir Tutuklandı
BTS'in Yeni Şarkısı Dynamite, YouTube'da Rekor Kırdı Daha önce YouTube rekorlarını alt üst eden Güney Koreli müzik grubu BTS, yeni şarkısı Dynamite ile yine YouTube rekorlarını alt üst etmeyi başardı.

Daha önce Blackpink isimli Güney Koreli müzik grubunun How You Like That isimli İngilizce parçası, YouTube’un 24 saatlik izlenme rekorunu kırmış ve ilk 24 saatte 86 milyondan fazla izlenmişti. BTS ise Dynamite isimli parçasıyla bu rekorun çok daha üstüne çıktı.

Her ne kadar Blackpink daha önce bu rekoru elde etse de, BTS’in dünya çapındaki hayran kitlesinin çok daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bu hayran kitlesinin birlikte hareket etmesi de Blackpink isimli grubun rekorunun kırılmasına sebep oldu.

Dilerseniz hemen aşağıdan BTS’in yeni müzik videosu Dynamite’i izleyebilirsiniz.

BTS – Dynamite

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir