Britanyalı Astronot: Jüpiter’in Uydusu Europa’da Ahtopot Benzeri Canlılar Var

 Britanyalı Astronot: Jüpiter’in Uydusu Europa’da Ahtopot Benzeri Canlılar Var

Uzayda yaşam hakkında bazı açıklamalarda bulunan Britanyalı bir uzay bilimci, Jüpiter’in uydusu Europa’da ahtapot benzeri canlılar olabileceğini söyledi. Ayrıca Britanyalı bilim insanı, Europa uydusunda yaşamın “kesin” bir şekilde olduğunu söylüyor.


İlginizi Çekebilir: Mars Köyü Projesi Tasarlandı (Mars’ta Yaşam)

Bilim dünyasının ve tüm insanlığın en çok ilgisini çeken konulardan biri olan “Uzayda Yaşam” uzun süredir bir çok devlet ve özel uzay şirketleri tarafından araştırılıyor. Uzun süredir çok yüksek maliyetli projelere rağmen uzayda yaşam bulunmaması bu merakı arttırırken, bir çok bilim insanı uzayın çok fazla derinliklerinde yaşam olabileceğini ve yakınlarda yaşam olmadığını belirtiyor. Fakat İngiliz bilim insanı Monica Grady’e göre hiç de öyle değil Grady, uzayda yaşamın çok yakınlarda olabileceğini iddia ediyor ve söylemlerinde “kesin” bir şekilde bundan emin olduğunu belirtiyor.

İlgili İçerik  Amazon, Gelmiş Geçmiş En Büyük DDoS Saldırısını Savuşturdu

Liverpool Hope Üniversitesi Şansölyesi Monica Grady, Jüpiter’in uydusu Europa’nın yüzeyinin altında ahtapot benzeri canlıların bulunabileceğini açıkladı. Ayrıca Grady, Europa’nın dünya dışı deniz canlılarını bulmak için en iyi yer olduğunu belitti.

Mars’ta bulunan derin mağaralarda da yaşam bulunabileceğini söyleyen Grady, bu mağaraların yoğun güneş radyasyonundan kurtulabildiği için yaşamı destekleyebileceğini açıkladı.

Dünya dışı yaşam beklentileri söz konusu olduğunda, Europa’da buzun altında yaşam olduğu neredeyse kesin. Başka yerlerde, Mars’ta yaşam varsa yüzeyin altında olacak.” şeklinde açıklamalarda bulunan Grady, dünya dışı yaşam konusunu bambaşka bir noktaya taşıdı.

Bir önceki yazımız olan Zamanda Yolculuğu Çıkmaza Sokan Büyükbaba Paradoksu başlıklı makalemizde Büyükbaba Paradoksu, Dede Paradoksu ve Zamanda Yolculuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın