Brezilya, WhatsApp’ın Para Gönderme Özelliğini Durdurdu

WhatsApp'ın geçtiğimiz zamanlarda Brezilya'da duyurduğu kişiler arası para gönderme özelliği, Brezilya Merkez Bankası tarafından engellendi.
 Brezilya, WhatsApp’ın Para Gönderme Özelliğini Durdurdu

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook‘un bünyesinde hizmet veren WhatsApp, geçtiğimiz günlerde haberimizde sizlere aktardığımız gibi Brezilya için kişiler arası para gönderme özelliğini yayınlamıştı. Uzun zamandır konuşulan özellik geçtiğimiz günlerde Brezilya’da yayınlanarak oldukça konuşulsa da, Brezilya merkez bankası bu özelliğe engel çıktı.

Uzun süredir WhatsApp’ın tartışılan uygulamalarından olan ve milyonlarca kişinin yayınlanması için beklediği özelliklerinden olan kişiler arası para gönderme özelliği, ilk olarak WhatsApp’ın en çok kullanıldığı ülkelerden olan Brezilya’da geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. 120 milyondan fazla aktif kullanıcı ile WhatsApp’ı en çok kullanan 2. ülke olan Brezilya, para transferi özelliğine ilk kavuşan ülke olmuştu.

Fakat bu özellik çok da geçmeden Brezilya Merkez Bankası tarafından engellendi. WhatsApp’ın bu özelliği kullanıcılara sunmadan önce izin almadığını belirten Brezilya Merkez Bankası yetkilileri, bu sebeple bu özelliği askıya aldıklarını bildirdi. 1 haftadır Brezilya’da herkes tarafından kullanılabilen para transferi özelliği, 1 haftalık hizmetten sonra bugün durdurulmuş oldu.

WhatsApp, Para Gönderme Özelliğini Yayınladı

MasterCard ve Visa aracılığıyla WhatsApp uygulamasına kişiden kişiye para transfer özelliği ekleyen Facebook, Brezilya Merkez Bankası‘nın hamlesi ile hayal kırıklığına uğradı. Bildiğiniz gibi bu özellik uzun zamandır konuşuluyordu ve engellenebileceği konusunda pek çok haber ortaya atılmıştı. Daha önce Facebook’un kripto para birimi Libra’ya izin vermeyeceğini açıklayan Merkez Bankaları, bu sefer de WhatsApp’ın kişiden kişiye para transferi özelliğine izin vermedi.

İlgili İçerik  MSN, 50 Kişiyi İşten Çıkararak Yapay Zekaya Geçti

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan bir WhatsApp sözcüsü, Brezilya Merkez Bankası ile birlikte çalışarak Brezilya’daki WhatsApp kullanıcılarına iyi bir hizmet vereceklerini açıkladı. Yani WhatsApp duruma oldukça iyi yönden bakarak Merkez Bankası ile anlaşma sağlamak, ve kişiden kişiye para transferi özelliğini tekrar aktif etmek istiyor. İlerleyen günlerde WhatsApp ve Brezilya Merkez Bankası arasındaki gelişmeleri hep birlikte göreceğiz. Gelişmeler ve güncel teknoloji haberleri için “kitle.net” web sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Ayrıca bizleri Instagram ve Twitter hesabımız “@kitlegram” üzerinden de takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın