Brezilya Başkanının Oğlu, Twitch’den Sınırsız Banlandı

 Brezilya Başkanının Oğlu, Twitch’den Sınırsız Banlandı

Brezilya Cumhurbaşkanı‘nın oğlu Jair Renan, yayın platformu Twitch‘de coronavirüs ile ilgili yaptığı açıklamalar ve ilginç konuşmaları sebebiyle Twitch‘den sınırsız olarak banlandı.


İlginizi Çekebilir: Twitter, Brezilya Başkanı’nın Umursamaz Covid-19 Paylaşımlarını Sildi

Brezilya Cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro’nun oğlu Jair Renan, dijital oyun yayını platformu Twitch’te yaptığı garip konuşmaları sebebiyle sınırsız olarak platformdan uzaklaştırıldı. Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro da geçtiğimiz zamanlarda Twitter’dan virüs hakkında bazı açıklamalarda bulunmuş, ardından Tweetleri kaldırılmıştı. Corona virüsünü hafife alarak “Küçük bir grip” olarak nitelendiren Bolsonaro’nun yalnızca tweetleri silinmişti.

Aynı şekilde ve daha ağır açıklamalarda bulunan Başkan’ın oğlu Jair Renan Bolsonaro, Twitch’de tepki toplamıştı. Twitch, Twitter’dan daha ağır bir yaptırım olan “sınırsız uzaklaştırma” yolunu kullandı. Cuma günü Twitch’de PUBG yayınları yapan Renan, corona virüsü için “küçük grip” ifadelerini kullanmıştı. Renan, Twitch’den banlandığını yine kendi Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Renan, Twitter hesabı üzerinden şu açıklamaları yaptı; “Twitch platformundan sonsuza dek yasaklandım. Sosyal ağın, yanlış bir şekilde erkeklere veya karşı cinse karşı nefret, hor görme veya önyargıya ne kadar ağır olursa olsun açıkça izin vermesi, fakat bir şakayı anlamadan bu şekilde desteklememesi ilginçtir.

Ayrıca Renan, sadece corona virüsüne yönelik açıklamalarıyla değil başka türlü söylemleriyle de platformda tepki çekiyordu. Renan, oynadığı oyunda öldürdüğü rakiplerini Muhalif parti üyelerine benzetiyordu. Bazı engelli insanlara da “tek ayaklı” ifadelerini kullanıyordu.

İlgili İçerik  Sağlık Bakanı: Bir Kişide Daha Corona Virüsü Tespit Edildi

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel haberlere kitle.net web sitemizden ulaşabilir, dilerseniz hemen aşağıdan son durum bilgisini kontrol edebilirsiniz. Son durum bilgileri Microsoft’un bing servisindeki bing.com/covid adresinden alınmaktadır. Dilerseniz verileri oradan da teyit edebilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (04.05.2020 – 17:30)


corona virüsü son durum
  1. Bulaştığı Toplam Kişi: 3,524,429
  2. Etkin Vaka: 2,144,038
  3. Hayatını Kaybedenler: 247,838
  4. Kurtarılan Kişi: 1,132,553
  5. Türkiye: 59,497 etkin vaka – 3,397 ölüm
  6. İtalya: 100,179 etkin vaka – 28,884 ölüm
  7. Çin: 2,005 etkin vaka – 4.633 ölüm
  8. ABD: 940,872 etkin vaka – 68,528 ölüm
  9. İspanya: 100,351 etkin vaka – 25,428 ölüm

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın