Breaking Bad, Anketlerde 21. Yüzyılın En İyi Dizisi Seçildi

2008 yapımlı ABD drama televizyon dizisi Breaking Bad, internette yapılan anketler sonucu 21. yüzyılın en iyi dizisi olarak seçildi.
 Breaking Bad, Anketlerde 21. Yüzyılın En İyi Dizisi Seçildi

Dünya genelinde milyonlarca kişinin beğenerek izlediği televizyon dizisi Breaking Bad, internette yapılan anketler sonucunda gördüğü ilgiyi bir kez daha ortaya koydu. Sosyal medya ve eğlence platformu LAD Bible‘ın sosyal medya hesapları üzerinden yapılan anketlere binlerce kişi katıldı ve 21. yüzyılın en iyi dizileri oylandı.

LAD Bible, yaptığı oylamadan önce insanların istediği 8 diziyi belirledi ve bunlar arasında oylama başlattı. Oylamada Breaking Bad ve Game of Thrones çok yakın bir şekilde yarışırken, oylama sonucunda Breaking Bad biraz fark ile önde bitirdi. İlk finale 8 adet dizi belirlenirken, bu diziler şu şekildeydi;

  • Black Mirror
  • The Wire
  • The Office
  • Game of Thrones
  • Breaking Bad
  • Peaky Blinders
  • Stranger Things
  • Mad Men

Bu diziler ile yapılan yarı final oylamasında ilk olarak Game of Thrones kendi 4’lü dizi grubunda en çok oyu alarak finale çıktı. %47,8‘lik oy ile finale çıkan Game of Thrones’a ise kendi grubunda %50.2‘lik oldukça iyi bir oy alan Breaking Bad eşlik etti. Dünya çapında oldukça ünlü olan ve milyonlarca kişi tarafından izlenen bu ikiliden ise galip gelen Breaking Bad oldu. Game of Thrones %49.2‘lik bir oy alırken, Breaking Bad ise %49.2 ile kazanan oldu.

İlgili İçerik  72. Emmy Ödülleri Adayları Tam Liste: Netflix'e 160 Adaylık (2020)

Genel olarak listeye baktığımızda Game of Thrones çok yakın gitse de az bir fark ile Breaking Bad 21. yüzyılın en iyi dizisi olarak bu anketlerde seçiliyor. Diğer bir yandan bu dizileri %33,1‘lik oylama ile The Office dizisi ve %32,3‘lük oylama ile Peaky Blinders takip ediyor.

Diğer bir yandan listede birçok ünlü dizinin olmaması da dikkat çekti. Breaking Bad’in kazanması bazı Twitter kullanıcıları tarafından doğru karşılansa da, birçok kullanıcı da diğer popüler dizilerin de burada yarışması gerektiğini savundu.

Dilerseniz güncel teknoloji haberleri için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kendine Hayran Bırakan Unutulmaz Yabancı Dizi Müzikleri başlıklı makalemizde Dizi, Dizi Müzikleri ve Unutulmaz Dizi Müzikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın