Connect with us


Dijital Haberler

Brave Tarayıcı, Direkt Olarak Dark Webe Girebilecek

Açık kaynak kodlu ve gizlilik odaklı internet tarayıcısı Brave, artık dark webe de direkt olarak girme imkanı sunuyor. Onion uzantılı web sitelerine Brave üzerinden erişim sağlanabiliyor.

Zaman:

Tarih:

Brave Tarayıcı, Direkt Olarak Dark Webe Girebilecek

İnternet dünyasının açık kaynak kodlu ve güvenlik odaklı sevilen web tarayıcısı Brave, yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılarının çok daha fazla dikkatini çekecek gibi görünüyor. Bildiğiniz gibi dark web siteleri, normal internet tarayıcıları üzerinden erişilebilir değil. Dark web olarak tanımlanan web sitelerine bağlanmanız için, tarayıcıların bazı özelliklere sahip olması gerekiyor.

İlginizi çekebilir:

Normalde bu, Tor Browser adlı tarayıcı üzerinden yıllardır yapılabiliyor. Tor Browser adlı tarayıcı, deep web üzerindeki web sitelerine direkt olarak ulaşmanızı, internette oldukça gizli ve güvenli bir şekilde dolaşmanızı sağlıyor. Daha önce .onion uzantılı web sitelerini ziyaret etmek için en popüler tarayıcı Tor Browser olurken, şimdi de açık kaynak kodlu ve gizlilik odaklı Brave tarayıcısına deep web sitelerini ziyaret etme desteği geldi.

Tor Browser’dan daha kapsamlı özelliklere sahip olacak olan Brave internet tarayıcısı, deep web sitelerini ziyaret ettiğinizde de kimliğinizi koruyacak. Böylelikle internette güvenle gezdiğiniz gibi, dark web sitelerinde de rahatlıkla gezinebileceksiniz. Uzun bir süredir Tor Browser ile temas halinde olan yazılım şirketi Brave, sonunda anlaşmaları tamamladı ve tarayıcısını dark webe erişebilecek şekilde tasarladı.

Benzer içerik:  Epic Games, 55 TL'lik Oyunları Ücretsiz Duyurdu (15-22 Ekim 2020)
Brave Tarayıcı, Direkt Olarak Dark Webe Girebilecek Açık kaynak kodlu ve gizlilik odaklı internet tarayıcısı Brave, artık dark webe de direkt olarak girme imkanı sunuyor. Onion uzantılı web sitelerine Brave üzerinden erişim sağlanabiliyor.

Ek işlem yapmanızı gerektirmeden .onion uzantılı web sitelerine de erişmenizi sağlayacak olan gizlilik odaklı açık kaynak kodlu web tarayıcısı Brave, deep web sitelerinde, yani .onion uzantılı sitelerde gezinirken de gizliliğinizi koruyacak. Böylelikle internette daha rahat gezinti yapabilmeniz sağlanacak. Brave tarayıcıları üzerinden deep web sitelerine erişmeniz için ek bir işlem yapmanıza gerek kalmayacak ve .onion siteler de normal sitelere bağlanıyormuş gibi erişilebilecek.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir