Connect with us


Dijital Haberler

Booking.com Sitesi, Türkiye’de Yeniden Hizmet Vermeye Başlayacak

Türkiye’de iş yapması engellenen booking.com sitesi, tekrardan erişime açılacak. Yapılan açıklamalara göre şirket Türkiye’ye gelecek ve vergisini ödeyecek.

Zaman:

Tarih:

Booking.com Sitesi, Türkiye'de Yeniden Hizmet Vermeye Başlayacak Türkiye'de iş yapması engellenen booking.com sitesi, tekrardan erişime açılacak. Yapılan açıklamalara göre şirket Türkiye'ye gelecek ve vergisini ödeyecek.

En ünlü tatil ve rezervasyon sitelerinden biri olan booking.com, Türkiye’ye geri dönecek gibi görünüyor. Ortaya çıkan haberlere göre daha önce ülkemizde de hizmet veren ve oldukça popüler bir hizmet olan booking.com, Türkiye’ye gelmeyi ve vergilerini vermeyi kabul etti. Oldukça uygun fiyatlarla tatil ve rezervasyon hizmetleri sunan booking.com, Türkiye’de de yüz binlerce kişi tarafından kullanılıyordu.

Tatil ve rezervasyon konularında en beğenilen web sitelerinden biri olan ve dünya çapında olduğu gibi ülkemizde de fazlasıyla tercih edilen booking.com, geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkan bazı sorunlar sebebiyle ülkemizde hizmet vermeyi durdurmuştu. 2017 yılından beri yaşanan sorunlar sebebiyle hizmet vermeyen booking.com web sitesinin, bu sorunları çözerek Türkiye’de yeniden hizmet vereceği belirtildi.

Ortaya çıkan haberlere ve iddialara göre booking.com, yaşanan sorunları çözmek adına Türkiye’de ofis açacak ve Türkiye’de vergi vermeye başlayacak. Böylelikle 3 yıldır ülkemizde hizmet veremeyen tatil/rezervasyon sitesi booking.com, ülkemizde yeniden hizmet vermeye başlayabilecek. Ortaya çıkan ilk bilgilere göre şirketin, Türkiye’den elde ettiği gelirin %7,5 kadarını vergi olarak ödeyeceği belirtildi.

Benzer içerik:  Resident Evil Serisinin Toplam Satış Rakamları Açıklandı
Booking.com Sitesi, Türkiye'de Yeniden Hizmet Vermeye Başlayacak Türkiye'de iş yapması engellenen booking.com sitesi, tekrardan erişime açılacak. Yapılan açıklamalara göre şirket Türkiye'ye gelecek ve vergisini ödeyecek.

Geçtiğimiz gün dijital müzik platformu Spotify’ın lisans alacağının duyurulmasının ardından ortaya çıkan haberlerde booking.com’un da Türkiye’ye ofis açacağı ve vergi ödeyeceği belirtildi. Aynı zamanda haksız rekabete de neden olduğu söylenen booking.com’un, önümüzdeki zamanlarda yeniden Türkiye’de hizmet verebileceği belirtildi. Şuanda ortaya çıkan iddialara göre ilgili adımların atılması ve booking.com’un yeniden Türkiye’de hizmet vermeye başlaması bekleniyor. Gelişmeleri sizlere aktaracağız, kitle.net web sitemizi takipte kalın…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir